Hoge verwachtingen bij aanname Wet Kinderombudspersoon
Met 41 algemene stemmen is de Wet Kinderombudspersoon donderdag goedgekeurd. Alle fracties benadrukten het belang van deze wet. Benadrukt werd het belang van beschermen van rechten van kinderen. Door deze wet wordt de bescherming van kinderen verder uitgebreid.
Minister ad interim van Justitie en Politie, David Abiamofo, ging in op vragen van Assembleeleden. Er zijn diverse voorstellen overgenomen door de regering. De voorzitter van de commissie van rapporteurs, Harriet Ramdien (VHP) merkte op dat bewust gekozen is voor de naam Kinderombudspersoon en niet voor Kinderombudsman. De functionaris moet onder andere klachten behandelen en kinderen rechtsbescherming geven. De kinderombudspersoon moet de Surinaamse nationaliteit hebben, minstens tien jaar in Suriname wonen en minstens 35 jaar oud zijn.
Ramdien hoopt dat de wet spoedig in werking zal treden opdat de rechten van het kind beter beschermd worden. Zij voerde aan dat het om een lang gekoesterde wens gaat om een kinderombudspersoon in te stellen. "We praten er zo lang over". Ze voerde aan dat in 2014 een wet is aangenomen over de opvang instellingen en tot vandaag is er geen raad van toezicht ingesteld om de rechten van het kind beter te beschermen. Zij voerde aan dat veel zaken in kindertehuizen misgaan en er bijna geen toezicht is, waardoor rechten van kinderen geschonden worden. Ramdien drong bij de regering erop aan om zo snel mogelijk de raad van toezicht in stellen om bescherming van de kinderen.
Alle fracties hebben benadrukt hoe belangrijk deze wet is als het gaat om behartigen van de belangen van kinderen. Diverse Assembleeleden wezen op misstanden in kindertehuizen, terwijl er niet opgetreden wordt vanuit de autoriteiten, waaronder het ministerie van Sociale Zaken & Volkshuisvesting. Er zijn klachten over mishandeling van kinderen en raden van toezicht worden maar niet ingesteld. Met deze wet hopen de Assembleeleden dat kinderen veilig zijn in tehuizen. Er zijn hoge verwachtingen over het in te stellen instituut van kinderombudspersoon.
Vandaag
-
12:22
Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
-
11:00
SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
-
10:23
Ex-president Wijdenbosch overleden
-
09:32
Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
-
08:48
41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
-
06:51
Zaaien met olie
-
04:53
Kans op korte buien in de middag
-
02:55
Canadese liberalen winnen minderheidsregering
-
00:57
Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
-
00:00
OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan
Gisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie zet koers naar offshore olieproductie
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs
Eergisteren
- Versterking is nog geen vertrouwen
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei
- Reactie op 'Ons politiek-bestuurlijk systeem...'
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewijnestraat
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal
- Mijn gezondheid is geen bevel
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing tegen truck
- Mac Andrew: 'Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel arbeidsrecht'
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpoging
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart
- Erkenning collectieve eigendomsrechten met politieke wil snel opgelost