Rusland: West-Suriname geïntegreerd ontwikkelen
NPS voorzitter tevens Assembleelid Gregory Rusland is er tegen dat slechts bauxiet voor export zal worden ontwikkeld door Chinalco in West Suriname. Hiertoe heeft de regering een Memorandum of Understanding getekend met de Chinese multinational. "In 2006 is door de toenmalige regering-Venetiaan, waar ik het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen mocht beheren, uitgangspunten gedefinieerd voor onderhandelingen over het West Suriname plan. Hierbij was één van de belangrijke punten de realisatie van een geïntegreerde bauxiet, aluinaarde en aluminium industrie", benadrukt Rusland.
West Suriname bestaat uit diverse reserves waarvan Area 10 circa 75 miljoen ton hoogwaardig bauxiet bevat. Het overige meer dan 400 miljoen ton is van mindere kwaliteit en zou gebruikt kunnen worden in een geïntegreerde operatie, wanneer men het zou mengen met bauxiet uit Area 10. "De verwachting helaas is dat de overeenkomst met Chinalco de ruimte biedt om Area 10 eerst leeg te halen in 10 tot 15 jaar en dan is qua bauxiet/aluinaarde/aluminium productie het gebied hoogstwaarschijnlijk niet meer interessant. Deze strategie is bekend als 'frontloading' om de meeste waarde in de eerste jaren te realiseren", voert de politicus aan.
De 13% aandelen voor de Staat geven niet veel stemrecht en de winst van de Surinaamse bedrijven kan door het gebruik van transferpricing sterk gedrukt worden, waardoor de te verdelen winst laag uitvalt, meent Rusland. De strategie van de regering-Venetiaan was om via een Surinaamse entiteit het West-Suriname project te realiseren. In 2009 werd ALUMSUR (de Surinaamse Aluminum Maatschappij) opgericht om langs het model van Staatsolie de leiding te hebben in het proces van de ontwikkeling van het West Suriname Bauxiet. Veel studies zijn reeds gedaan en ALUMSUR hoeft die investeringen niet meer te doen, voert de ex-minister aan die hieraan leiding heeft gegeven. "Via dit model zou je Surinaamse expertise kunnen ontwikkelen en inzetten en daardoor maximaal profijt voor Suriname realiseren."
De regering wordt opgeroepen om niet onder druk te onderhandelen "omdat je dan niet het optimale voor de Staat kan realiseren". De concept-overeenkomst zal door De Nationale Assemblee behandeld moeten worden om definitief goedkeuring te geven voor uitvoering.
Vandaag
-
07:31
Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
-
05:33
Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
-
03:47
China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
-
02:45
Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
-
00:48
Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
-
00:00
Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Gisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden
Eergisteren
- Santokhi en Simons voeren overleg over soepele machtsoverdracht
- Ex-man valt vrouw aan met houwer en pleegt daarna suïcide
- Petronas voegt Roystonea-2 toe aan offshore boorcampagne in Suriname
- Brics-landen wijzen 'anti-Amerikaanse' beschuldiging van Trump af
- Man brengt vrouw levensbedreigende kapverwondingen toe
- Politie zoekt Furjel Leandro Simons voor betrokkenheid drugshandel
- Na verkiezing van met inheemse kalmte licht uitstralende ‘Tante Jenny’:
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteunen
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire steun
- Ook vandaag regen en onweersbuien
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor Suriname
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk