Column: Negativiteit
Het is niet eenvoudig om gestalte te geven aan een groot bouwproject dat moet voldoen aan de hedendaagse eisen. In de voorbereiding moet onder meer nagedacht worden over de vorm van het bouwwerk, zodat het esthetisch goed zit, maar ook over de functionaliteit, veiligheid en de te gebruiken materialen. De aannemer moet een kundige uitvoerder zien in te huren, die in staat is om zijn team aan te sturen en te motiveren, zodat het project niet alleen binnen de vastgestelde tijd voltooid kan worden, maar ook voldoet aan de kwaliteitseisen. Het bovenstaande in aanmerking nemend, kan dus geconcludeerd worden dat het nogal wat inspanning kost om een groot bouwwerk op te zetten.
Naar analogie van het bovenstaande, kan gevoeglijk worden aangenomen dat ook met het ‘Bouwproject Natio’ de nodige inspanning, tijd, vakkundigheid en vooral financiën, gemoeid gaan. Dit project eist zelfs nog meer inspanning, omdat de leden van het team niet dagelijks beschikbaar zijn om aangestuurd te worden. Hoewel voetbaltraining ook wel een theoretische kant heeft, vindt een groot deel in de praktijk plaats, dus in de schaarse tijd die beschikbaar is vóór een interland. Daar komt nog bij kijken dat er weerstanden zijn waar je niet op kan trainen, zoals het klimaat of een partijdige arbitrage. Vooral de hoge temperatuur is in deze periode een serieuze uitdaging waar zelfs inwoners van de tropen geen antwoord op hebben.
Van een team in ontwikkeling kunnen geen feilloze prestaties verwacht worden, immers elke ontwikkeling gaat gepaard met vallen en opstaan. Er zullen dus zeker tegenslagen komen, waaruit lering getrokken moet worden, zodat het team steeds beter kan worden. In het ontwikkelingsproces is er zeker ook plaats ingeruimd voor kritiek, dus kritiek op zich, bevordert de juiste bijsturing. Anders is het wanneer kritiek zeer negatief en dus afbrekend is, met als doel het proces te frustreren. Ook al weet je van meet af aan dat niet een ieder zal waarderen wat je doet, komt het toch hard aan wanneer het uit een hoek komt die je eigenlijk achter je zou moeten hebben. Ook al betreft het in deze professionals, doet het ze toch wat omdat ze in de eerste plaats mensen zijn.
Vanuit deze plaats wil ik iedereen die bereidwillig zijn schouders heeft gezet onder het ‘Bouwproject Natio’ oproepen om alle negativiteit van zich af te zetten en ervan verzekerd te zijn dat er meer mensen zijn die wel waarderen wat ze doen. Degenen die enige affiniteit hebben met sport, zijn zich ervan bewust dat successen niet van de ene op de andere dag komen, maar dat er veel offers gebracht moeten worden om het uiteindelijke doel te bereiken, daar horen ook dit soort aanvallen bij. Soms gebeurt er iets dat je zodanig aan het wankelen kan brengen, maar als je het antwoord erop gevonden hebt, kom je er beslist sterker uit. Het heeft geen zin om stil te blijven staan bij negativiteit, het zou je alleen maar afleiden van het uiteindelijke doel. Laten jullie in plaats daarvan jullie voeten spreken, dan zullen ook degenen die het nu niet zien zitten, bijdraaien.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
04:55
Onweersbuien vroeg in de ochtend
-
02:57
Argentinië: Kansen én risico’s voor Peronisten en Milei na uitsluiting Cristina Kirchner
-
01:33
Somohardjo: PL wijst overname dienstauto’s af, wij dienen het volk
-
00:59
Column: Op koers
-
00:00
VES-voorzitter: Koersstijging politiek steekspel; geen economische marktwerking
Gisteren
- NDP waarschuwt voor op de valreep overheidscontracten
- OM waarschuwt: Fysieke uitvoer van meer dan US$ 10.000 blijft strafbaar
- VN: Recordaantal mensen ontheemd door geweld in Haïti
- Gajadien: Regering moet besluit overkopen staatsvoertuigen terugdraaien
- Uitgelekte missives president Santokhi leiden tot felle kritiek
- OM eist 8 jaar cel en geldboetes tegen 9 verdachten in cocaïnezaak SLM
- OKB-lid Jadnanansing: Het was een moeilijke uitdaging
- Hooggerechtshof bevestigt celstraf voor Cristina Kirchner wegens staatsfraude
- Ondernemer bij thuiskomst overmeesterd en mishandeld in woning
- NDP over nieuw tijdperk: Samen bouwen aan Suriname
- Onweersbuien houden nog aan
- Hassankhan benadrukt eerlijk verloop verkiezingen ondanks bezwaren VHP
- 93.545 stemmen en 18 zetels: NDP bovenaan bij officiële bekendmaking
- VHP verliest 21.346 stemmen bij deze verkiezingen
- Suriname en El Salvador door naar volgende ronde WK-voorronde
- CHS sluit telproces af: definitieve zetelverdeling bekend; wachten op OKB
Eergisteren
- VHP wacht oordeel OKB af en beraadt zich op vervolgstappen
- De Caraïben staan voor cruciaal energiedecennium
- Projecten voor zorg, onderwijs en sociale ondersteuning
- Brunswijk moet aftreden vóór presidentsstemming!
- CHS maakt officiële verkiezingsuitslag bekend: zetelverdeling onveranderd
- Levenslang voor Kasi: serieverkrachter en moordenaar veroordeeld
- NDP: VHP zoekt redding in retoriek, maar de feiten blijven onaangenaam
- Nieuwe beroepsgroep moet overheidstoezicht professionaliseren
- Kiezers willen inclusie, geen etnisch machtsspel
- Bronto Somohardjo: VHP moet leren – politiek is geen sprint maar een marathon
- Nieuwe escalatie: VS zet mariniers in bij protesten Los Angeles
- Een paar uur zon, dan weer regen en onweer
- Parmessar: VHP-protest is stemmingmakerij
- Zelfs met ABOP kan VHP geen meerderheid afdwingen
- Column: Het is genoeg geweest; Aan het werk, voor land en volk!
- Verkiezingsautoriteiten verwerpen alle bezwaren van VHP