De bron van alle positiviteit
Mijn baan laat het niet heel vaak toe om in mijn tuin te genieten van de zon en de mooie momenten in het leven. Dat is vooral mijn eigen schuld. Als je ergens tijd voor wil vrijmaken, lukt dat vaak ook. Afgelopen weekend was het een keer zover. Met zonnebril op mijn hoofd en drankje in de hand staarde ik voor me uit. Het duurde even voordat de drukte ook echt uit mijn hoofd was verdwenen. Maar na een half uur acclimatiseren had ik alleen nog oog voor de schoonheid om me heen. Of het gebrek daaraan. Mijn tuin kan namelijk wel een opknapbeurt gebruiken.
Nu kan ik een tuinarchitect laten komen om de boel onder handen te nemen. Of, als ik kosten wil besparen, een gratis ontwerpprogramma gebruiken voor een toffe metamorfose. Maar dit zijn tijdelijke oplossingen, als een pleister die je op een nog bloedende wond plakt. De enige manier om echt iets van mijn tuin te maken, is door hier volledig voor te gaan. Kijk, het gaat in dit verhaal helemaal niet om mijn tuin, of die van mijn buren. Ik had van alles kunnen noemen, een auto, opleiding, baan, kledingkast, werkelijk alles. Het gaat erom dat verandering in positieve zin eigenlijk maar één bron kent.
In Suriname is geen enkele dag saai. Het weer kan ons iedere keer weer verrassen, de mensen die we tegenkomen en met welk been we uit bed komen. De komende negen maanden worden echter nog boeiender dan anders. Eind mei zijn er namelijk parlementsverkiezingen. Voor de zittende regering het moment waarop ze wordt afgerekend (positief of negatief) op het beleid van de laatste vijf jaar. Voor de oppositie de kans om haar kritiek om te zetten in beleid waar de kiezer voor gaat vallen. Maar maakt het eigenlijk iets uit wat de inhoud van de programma’s is?
Ja, dat maakt wat uit. Maar alleen het beleid is niet voldoende. Sterker nog, ik durf de bewering aan dat het beleid niet het belangrijkste is om iets voor elkaar te krijgen. Mensen die al vaker stukken van me hebben gelezen, weten dat ik een groot liefhebber ben van sport. En dat Louis van Gaal onze bondscoach moet worden. Over dat laatste ga ik het nu niet hebben, wel over sport. Een atleet is gezegend met een bepaalde dosis talent. Daar doe je verder niks aan, je hebt het of je hebt het niet. Interessanter is de vraag wat er met dat talent wordt gedaan. Iedere topcoach zal je zeggen dat een atleet met 90% wilskracht en 10% talent meer zal bereiken dan een sporter die de omgekeerde statistiek heeft.
Wat ik duidelijk wil maken, is dat verandering en positiviteit bij onszelf beginnen. Daar hebben we geen beleid voor nodig, geen plan dat moet worden opgevolgd en geen leiders waar we achteraan lopen. De krachtigste troef die we in handen hebben, zijn wij zelf. Best kans dat er op 25 mei een winnaar uit de bus komt waar je niet blij mee bent. Dat kan prima, maar dat hoeft niet te betekenen dat het uitgestippelde beleid niet positief kan worden benaderd.
Zeg nu zelf, hoeveel beslissingen van de afgelopen regeringen hebben jou persoonlijk geraakt? En dan bedoel ik dat je leven er rechtstreeks en flink door beïnvloed werd. Dat zijn er maar weinig hè (lees: geen). Onze bewindslieden maken beleid voor heel Suriname. Dat kan je tegenstaan, vanzelfsprekend. Maar laten we zelf de regie houden over het geluk in ons leven. We kunnen iedereen de schuld geven, maar jouw positiviteit kent maar één hoofdverantwoordelijke: jij.
Vandaag
-
22:51
Column: Borrelpraat no. 885
-
21:15
Geen herkansingsscholen? Onze kinderen verdienen beter!
-
19:47
Eerste verkeersdode genoteerd in verkeersveiligheidsmaand
-
19:29
DNV’er vuurt schoten na melding over mogelijke roofoverval bij Chotelal
-
18:36
Taxichauffeur verdacht van aanrijding en mishandeling aan Hannaslustweg
-
16:38
Europese leiders mee met Zelensky naar Washington; cruciale bespreking met Trump
-
14:41
Simons kondigt audits aan en legt gronduitgifte onder vergrootglas
-
12:45
KPS: Een instituut dat worstelt met gezag in moderne tijden
-
10:42
Gezond & Bewust: Diabetes – de zoete bedreiging die Suriname in de greep houdt
-
08:46
Verdachte ontkent auto van taxichauffeur te hebben gestolen
-
06:48
Ontheffing ex-Korpschef Bryan Isaacs: Grondwettelijke Grenzen aan Politieke Inmenging
-
04:52
Zonnig en warm vandaag
-
02:54
OM eist 24 maanden in verduisteringszaak; vrijspraak gevraagd voor medeverdachte
-
00:57
SEOB: Inflatie weer op 8%, SRD zwakker, reserves sterk maar tekorten hardnekkig
-
00:00
Simons: Besluit over toekomst SLM zal pijn doen
Gisteren
- Reactie MONAC bij verklaring van minister Tsang op 13 aug in DNA
- SAO levert 39 nieuwe verpleegassistenten af; wil erkenning diploma
- Verkeersveiligheidsmaand: Focus op bewust rijgedrag
- Gewapende overval aan de Coesewijnestraat
- Licht en geluid
- SLM-zaak: Jessurun, De Haan en Bissessur officieel als verdachte aangemerkt
- Aviankoi: Minister Tsang probeert mij te criminaliseren
- De volkswil: een stille executie van reputaties
- Subsidie aan EBS doet begroting stijgen met SRD 1,6 miljard
- Vandaag voornamelijk zonnig
- Traditionele leiders en president Simons zoeken eensgezindheid grondenbescherming
- Ophef in DNA over teruggeroepen VHP-diplomaten op staatskosten
- DNA eist integrale doorlichting ministeries en staatsbedrijven op corruptie
Eergisteren
- Begroting 2025 met algemene 41 stemmen aangenomen
- Gepensioneerden Centrale Bank klagen over achterblijvende pensioenuitkeringen
- Numerus fixus Geneeskunde: Roep om transparantie en meer opleidingsplekken
- Arbeidsinspectie tekent bezwaar aan tegen ontslag OWOS-voorzitter Hellings
- Bezoldiging directeur Algemene Zaken gecorrigeerd: directeurschaal, niet onderminister
- Tsang: 30 dienstauto’s bij ex-president; DNA-lid heeft SRD 185.000 gratis getankt
- VS-ambassadeur bij president Simons: focus op investeringen, onderwijs en veiligheid
- Uitbetaald, niet afgebouwd: Noersalim onderzoekt stallen- en brugproject
- Kan Putin Trump overhalen met economische voorstellen in Alaska?
- Bee belooft uitbetaling verkiezingswerkers uiterlijk in december
- Reactie op 'Vuurwapenvergunning verlengen? Online doen'
- Temperatuur begint te stijgen, onweer blijft aanhouden
- Investeringsgolf positioneert Suriname als oliehotspot
- Column: Één pot nat politiek
- Staatsschuld per eind mei SRD 139 miljard