President Jennifer Simons vrijdag in De Nationale Assemblee.
President Jennifer Simons heeft aangekondigd dat de regering binnen drie maanden een besluit wil nemen over de toekomst van de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM). Zij wil de national carrier behouden, maar daarover moet er een rationeel besluit worden genomen of dat kan. Welk besluit ook genomen wordt, het zal pijn doen Tijdens de begrotingsbehandeling vrijdagavond in De Nationale Assemblee ging het staatshoofd in op de uitdagingen binnen de luchtvaartsector, waaronder de Europese blacklisting en de financiële problemen van SLM.

De president benadrukte dat er reeds overleg is geweest met de gehele luchtvaartsector. Daarbij is besloten een speciaal team in te stellen dat met alle betrokken partijen, inclusief de regering en de minister van Transport, Communicatie en Toerisme zal samenwerken om zo snel mogelijk te voldoen aan de internationale eisen. “De EU neemt zijn eigen tijd om de blacklisting terug te draaien, maar laten we met z’n allen proberen een record te vestigen en dit in één jaar recht te trekken, in plaats van de gebruikelijke vijf tot negen jaar,” benadrukte Simons.

Over de SLM stelde de president dat de situatie ernstig is. De onderneming heeft volgens haar maandelijks meer dan twee miljoen US-dollar nodig om te kunnen blijven opereren. Dat geld wordt voorlopig betaald door Grassalco. “We gaan de SLM binnenkort uitnodigen en daarna iedereen in het land die zich luchtvaartdeskundige noemt of ervaring heeft met SLM. Binnen drie maanden moeten we samen bepalen wat er gaat gebeuren. Ik wil SLM graag behouden, maar of dat kan moeten we eerlijk vaststellen,” zei ze.

Simons erkent dat er harde keuzes gemaakt moeten worden. “Of we SLM laten doorvliegen of failliet laten gaan, in beide gevallen gaat het pijn doen. Maar ik geloof persoonlijk dat als we niet bang zijn om hard in te grijpen, we SLM alsnog kunnen redden en dat de maatschappij kan profiteren van de toekomstige olie- en gasboom.”

De president benadrukte dat het kabinet “niet boven, maar samen met de sector en de SLM” werkt. Binnen drie maanden moet duidelijk worden welke koers de nationale luchtvaartmaatschappij gaat varen.