MinOWC komt met actieplan voor IMEAO
Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) komt met een actieplan om het curriculum van het Middelbaar Economisch en Administratief Onderwijs (IMEAO) te verbeteren. De slagingsresultaten zijn bijzonder slecht; van de 1.522 scholieren die aan het eindexamen hebben deelgenomen, zijn 1.112 afgewezen. Ondertussen heeft een aantal studenten na een protest en een petitie, herkansing gehad. De scholieren wilden ook dat de huidige norm -80% van de vakken halen om over te gaan- verlaagd werd naar 70%. Het ministerie is geenszins van plan om die norm te verlagen.
Onderwijsminister Henry Ori en zijn staf hebben dinsdag de slagingsresultaten van de diverse onderwijsniveaus gepresenteerd. De mogelijke oorzaken voor de slechte resultaten van IMEAO zijn besproken op de persconferentie. Slechts 332 oftewel 21.8 procent heeft het eindexamen gehaald, 78 zijn dropouts (5.1%). “Een merkwaardig resultaat,” concludeert Helima Poese, directeur Algemeen Vormend Onderwijs. “Er zijn tal van factoren die hebben geleid tot dropouts en dit resultaat. Ze beginnen vroeg te werken en bij velen werkt de combinatie van studeren en werken niet. Dan verwaarlozen ze de school.”
Minister Ori en Robby Holband, directeur Beroepsonderwijs, geven aan dat het curriculum geëvalueerd en aangepast zal moeten worden om aan te sluiten op de nodige beroepen, en ook om evenwicht te brengen in het studeren én werken. Holband: “De studenten laten blijken dat de studiebelasting heel zwaar is maar tegelijkertijd zit er ook een stukje discipline waar de studenten in getraind moeten worden. Dat stukje van 80% werkt niet altijd evengoed omdat het steeds is 80% per leerjaar. En als je dat gaat blijven vasthouden dan accumuleren de openstaande vakken en zich op bij de studenten waardoor ze aan het eind toch wel in problemen komen.”
Minister Ori merkt op dat ondanks het “onbevredigend resultaat” IMEAO afgestudeerden een hele belangrijke beroepsgroep zijn die veelal de administratieve- en financieel management ruggengraat vormen in het bedrijfsleven en de overheid. Dit resultaat zal nader bekeken worden om de oorzaak van de achteruitgang achter te halen. Daarbij wordt meegenomen het feit dat er steeds minder inschrijvingen zijn. De bewindsman merkt op dat uit de cijfers al blijkt dat de studenten slecht gemotiveerd zijn en kondigt aan: “We gaan er werk van maken met een actieplan. Want er is iets mis hier. Het kan niet anders als je zo een laag percentage ziet, dat er iets aan de hand is.”
Vandaag
Gisteren
- Begroting 2025 met algemene 41 stemmen aangenomen
- Gepensioneerden Centrale Bank klagen over achterblijvende pensioenuitkeringen
- Numerus fixus Geneeskunde: Roep om transparantie en meer opleidingsplekken
- Arbeidsinspectie tekent bezwaar aan tegen ontslag OWOS-voorzitter Hellings
- Bezoldiging directeur Algemene Zaken gecorrigeerd: directeurschaal, niet onderminister
- Tsang: 30 dienstauto’s bij ex-president; DNA-lid heeft SRD 185.000 gratis getankt
- VS-ambassadeur bij president Simons: focus op investeringen, onderwijs en veiligheid
- Uitbetaald, niet afgebouwd: Noersalim onderzoekt stallen- en brugproject
- Kan Putin Trump overhalen met economische voorstellen in Alaska?
- Bee belooft uitbetaling verkiezingswerkers uiterlijk in december
- Reactie op 'Vuurwapenvergunning verlengen? Online doen'
- Temperatuur begint te stijgen, onweer blijft aanhouden
- Investeringsgolf positioneert Suriname als oliehotspot
- Column: Één pot nat politiek
- Staatsschuld per eind mei SRD 139 miljard
Eergisteren
- Onderhandelingen over plasticverdrag lopen uit; landen hopen op late doorbraak
- OM: Boetes tot SRD 3.000 bij te laat inleveren nummerbewijs
- Baasaron: prijsdruk verlichten, handel digitaliseren en KMO’s financieren
- Rusland beperkt WhatsApp-gesprekken wegens weigering informatie te delen
- Abdoel krijgt brede steun als vicevoorzitter Staatsraad
- Ontwikkelingspotentieel ter aanscherping buitenlands beleid
- Uitspraak voorganger in zedenzaak op 19 augustus
- Tsang: Ik kan mij mislopen van IDB-financiering project Van ’t Hogerhuysstraat niet permitteren
- Pokie legt corruptie- en fraudegevoelig sociaal systeem overheid bloot
- Tsang stopt gratis tanken; start onderzoek naar misbruik dienstvoertuigen
- Onweersbuien in de middag en laat in de avond
- Monorath: SRD 312 miljoen aan oude rekeningen; projecten in gevaar
- Twaalf politieagenten veroordeeld voor mishandeling arrestanten in cellenhuis Geyersvlijt
- Column: Laatste horde
- Chandai directeur Algemene Zaken; vergoeding op niveau onderminister