Padieboeren praten vanmiddag in Paramaribo met president
President Chan Santokhi zal de protesterende padieboeren uit Nickerie vanmiddag in Paramaribo ontvangen. Het onderhoud is door Assembleelid Mahinder Jogi (VHP) geïnitieerd. Na overleg met elkaar op het Brassaplein in Nickerie, waar de boeren sinds maandag bivakkeren, is de uitnodiging voor overleg geaccepteerd. Ruim 100 boeren zullen in bussen naar Paramaribo gaan.
De protesterende boeren zijn alert over dat anderen zich niet opwerpen als vertegenwoordigers van de protesterende boeren. Zij willen niet vertegenwoordigd worden door ressort-, districtsraadsleden en voorzitters van waterschappen die gelieerd zijn aan de regering. De trekkers Ashwien Jagmohansingh en Benie Biharie hebben de boeren zondagavond toegesproken. De groep is bezig om de logistieke zaken in orde te maken.
Assembleelid Jogi om een reactie gevraagd, zegt aan Starnieuws dat hij vindt dat deze kwestie moet worden opgelost. Daarom heeft hij zich ingezet opdat de president de boeren ontvangt. Ook minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business zal bij het gesprek aanzitten. Jogi merkt op dat de president beloofd had de boeren tegemoet te komen toen hij zich persoonlijk op de hoogte had gesteld in de velden in Nickerie. Hij had toen geen bedrag genoemd.
Jogi had wel aangegeven dat alleen door water te pompen de boeren SRD 12.000 aan kosten hebben gemaakt. Het gaat niet om dat alle kosten worden gedekt met dit bedrag. De padieboeren hebben tot nu toe vastgehouden aan dat ze minstens SRD 10.000 moeten krijgen per ha ingezaaid areaal. Nu is er bod van de regering van SRD 2.000 per ha. Dit bedrag is niet geaccepteerd.
In elk geval moet er worden gesproken met elkaar, zegt Jogi. Er is een bedrag van US$ 3,9 miljoen beschikbaar voor aanschaf van tractoren en machines. De boeren hebben aangegeven dat ze genoeg equipment hebben. Wat Jogi betreft wordt dit bedrag besteed aan compensatie van de boeren. Omgerekend gaat het om SRD 120 miljoen. Naast de SRD 60 miljoen die al goedgekeurd is, kunnen de boeren een betere compensatie krijgen. Jogi hoopt dat er een oplossing komt in deze zaak en de productie kan worden hervat.
Vandaag
-
11:50
Twee leden elite-eenheid KST aangehouden in spraakmakende zaak Sunparklaan
-
11:24
Aanklacht Van den Bergh tegen accountant Braster ongegrond
-
09:26
Minister Ramsaran belooft militairen waardering en versterking
-
07:29
Gewapende diefstal bij GOw2: daders slaan toe en vluchten op bromfiets
-
06:50
Korpschef aan minister Monorath: Politie kan het niet alleen
-
04:54
Bewolkt met kans op wat regen
-
02:57
VN: Honger daalt, maar risico’s blijven groot
-
00:59
Column: Geen gezichtsverlies, maar gezichtsherstel
-
00:01
Minister Monorath: Politie kan met tekorten niet optimaal functioneren
Gisteren
- Onze zingende Oma Sanna wordt 100 jaar!
- Vier Surinaamse studenten behalen artsendiploma in Cuba
- Bootsman 'Tyson' verdronken bij ongeluk nabij Balingsoela
- Caribische landen willen handel met Afrika fors uitbreiden
- Gezin verliest woning en inboedel bij felle brand
- Minister Tsang: Openbaar Ministerie mag veel werk verwachten
- NMA: Geen goedkeuring goudverwerkingsbedrijf Commissaris Weytinghweg
- Acht nieuwe leden toegelaten tot De Nationale Assemblee
- Stichting 8 December: Stop het zwartmaken van het Korps
- Deviezencommissie weigert vergunning Gold Grams NV
- VSB moedigt deelname aan Guyane Excellence 2025 aan
- Buurtbewoners verzetten zich tegen goudverwerkingsbedrijf in woonwijk
- Zelfde weerbeeld, veel zon maar ook onweersbuien
- Kritiek hoort erbij – het Korps moet tegen een stootje kunnen
- VS en EU bereiken handelsakkoord: 15% importheffing voorkomt grote handelsoorlog
- Column: Gij zult niet… of toch wel?
- Minister Misiekaba belooft actie na zorgwekkende signalen PCS
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 882
- Rusland schroeft viering Marine Dag terug na golf Oekraïense droneaanvallen
- Transvaal triomfeert met 3-0, Robinhood verovert beker met 5-1
- Woningbrand in alle vroegte legt huis in as aan Palissadeweg
- Van Dijk-Silos: Ik ga niet mee in welles-of-nietes
- Tsang keert terug in regering: Nieuwe minister OWRO
- Starnieuws terug online na technische storing
- Suriname, jouw tijd is nu!
- Mexico-Stad eert 700 jaar Tenochtitlan: trots op Azteekse wortels
- Veel zon, maar ook kans op onweer in de middag
- Wat als Suriname niet onafhankelijk was geworden?
- Spoed luchtvaartcongres over EU-blacklisting en FAA-dreiging
- VHP werkt maandag mee aan DNA-vergadering toelating coalitieleden