Persrechters gaan vanaf 15 juli journalisten te woord staan
Het Hof van Justitie heeft rechters Alida Johanns, Ingrid Lachitjaran en Iswarpersad Sonai aangesteld om de pers te woord te staan. De rechters hebben op een werkbespreking met journalisten van gedachten gewisseld over onder andere de werkwijze, de locatie van de persconferenties en de verwachtingen van deze onderneming. Vooralsnog zullen de persrechters alleen na de vonnissen in spraakmakende zaken, met de pers praten. Het werkveld zal afhankelijk van de behoefte uitbreiden naar andere eindigende en lopende rechtszaken.
"In april had het Hof van Justitie aangekondigd dat ze zou beginnen met het inzetten van de persrechters," geeft rechter Johanns aan. "Tijdens het congres op 6 mei in het kader van 155 jaar Rechtspraak, heeft de SVJ een presentatie gehouden. Tijdens die presentatie is een opmerking gemaakt over onze aankondiging. Er was geïndiceerd dat met het beginnen van de persrechter in oktober pas, dat dat een beetje…, ja. Ze wilden dat het eerder moest beginnen. We hebben daar intern over gesproken en hebben besloten om in juli dan te beginnen."
Rechter Lachitjaran kondigt aan: "Op 15 juli ben ik de aangewezen rechter om de pers te woord te staan. Het gaat om de zaak van de verkoolde lijken. Die zaak staat voor vonnis op 15 juli. Ik zal de pers te woord staan over hetgeen zich op de zitting heeft voorgedaan." De verkoolde lijken van Rohitas Sital, Cedric Tertullien en Shawn Stolk zijn in juli 2021 in een uitgebrande Ford Ranger aan de Noordpolderdam aangetroffen. In deze strafzaak staan Y.W., R.G. en E.S. terecht, ze worden verdacht van betrokkenheid bij dit misdrijf.
De persrechters zijn voornemens ook in beeld te zijn na het vonnis in de zaak Ceresstraat waarbij iemand is geduwd, op straat is gevallen en is komen te overlijden. Dan weer wanneer er uitspraak komt in de zaak 17 februari 2023 toen een protestactie is geëscaleerd, De Nationale Assemblee is bestormd en deels werd vernield, een gebouw en auto in brand zijn gestoken en handelszaken zijn geplunderd.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 876
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts in Brazilië
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activiteit Stichting Rumas
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president Nicaragua overleden
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan Sun Parklaan
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen
- Eer aan de vaders – het fundament van gezin en natie
- Van klungelig beleid naar een geoliede toekomst voor elke Surinamer
- Jongeren in detentie vinden stem via muziekproject
- Surinames unieke troef in de wereldwijde klimaatstrategie
- Ook regen en onweer op deze vaderdag
- Dodelijke aanvallen tussen Israël en Iran, nucleair overleg stilgelegd
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met CHS-uitslagen
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuwe uitdager
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en SSX
Eergisteren
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacca
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaande ministers
- Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in energiesector
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor escalatie groeit
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voelen druk