Elektrische auto Tesla Model Y nu ook in Suriname
Een aantal landen in de wereld -ook olieproducerende landen- werkt er daadwerkelijk aan om de uitstoot van schadelijke stoffen in de atmosfeer terug te dringen. Een manier is om de energie die nodig is voor de transport van mensen en goederen, over te schakelen van fossiele naar groene. Dit houdt in dat grote delen van openbaar en persoonlijk vervoer elektrisch worden. Deze serieuze overheden komen de bedrijven en bevolking tegemoet met subsidies om een electrische auto aan te schaffen. Er is ook subsidie voor het aanbrengen van zonnepanelen bij huizen of bedrijven.

(Foto: Supercar Attention)
BYD en Tesla zijn de topfabrikanten van elektrische auto’s in de wereld. Beide worden steeds dominanter en beheersen het grootste deel van de EV markt. Tesla heeft in februari met de opening van een Tesla Store in Chili, haar eerste stap naar Zuid-Amerika gemaakt. Maar BYD is al langer bezig op het continent. Brazilië is in Zuid-Amerika de koploper die persoonlijk vervoer elektrisch maakt, het meest met BYD. Dit merk heeft ook voet aan de grond in Colombia, Costa Rica, delen van het Caribisch gebied, Australië, delen van Europa, Mexico en mikt nu op de USA. Het overgrote deel van de Tesla’s worden in Shanghai, China geproduceerd en van daaruit geëxporteerd.
De mini expo op zaterdag en zondag wordt gehouden door Powerful Nexus en Cheung’s Music. Bij deze mini expo kan het publiek niet alleen elektrische voertuigen zien, maar ook de Pearl river piano bewonderen. “De beurs is bedoeld om Suriname goed kennis te laten maken met de EV,” deelt Nina Huang, directeur van Powerful Nexus aan Starnieuws mee. “Iedereen mag komen kijken. Deze wagens zijn milieuvriendelijk, ze hebben geen uitlaat. Volgens deskundigen zijn de uitlaatgassen van de benzine auto’s schadelijk voor de gezondheid en het milieu. De mensen krijgen de kans om de auto’s van dichtbij te zien en we gaan al hun vragen beantwoorden, van het chargen tot de aankoop.”

“De kosten voor het opladen van de batterij is nog steeds vele malen goedkoper dan bij het tanken van benzine,” geeft Huang aan. “Dus per kilometer gaat het je veel minder kosten. En ook al gaan de stroomtarieven omhoog, gaat de elektrische auto veel goedkoper uitkomen. Er gaan enkele Tesla’s Model Y staan en twee soorten BYD. Een die fully electric is en de andere is een hybride; die rijdt op olie én op batterijen. Op de beurs gaat er ook een elektrische Honda staan.”
Vandaag
-
14:48
Ravaksur Plus ziet voorlopig af van acties
-
12:46
Training ordedienstleden KPS in afrondende fase
-
10:45
Schoolbroodpakket wordt uitgebreid van 117 naar 180 scholen
-
08:47
Paus Leo XIV roept op tot 'geen oorlog meer'
-
06:52
Suriname: Wat er al staat, breek het niet af!
-
04:54
Regen, zon en onweer op deze maandag
-
02:56
Taxiën door de politiek: SRD 1000, leuke bonus... geen stemgarantie
-
01:01
SATCA trekt zich terug voor intern beraad
-
00:00
President roept Ramsaran op voor spoedoverleg: PL ziet politieke draai
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 871
- Mama, waarom zijn de prijzen in de winkel zo hoog?
- Bronto Somohardjo: Alles wat ik ben, heb ik geleerd van vrouwen
- Scholieren laten zich horen tijdens Mi Tori Filmfestival
- Juiste kaart Suriname
- Schietpartij in Koffiekamp: Gouddelver gewond, dader voortvluchtig
- Gerenoveerde RGD-polikliniek Tijgerkreek officieel opgeleverd
- Respect voor alle moeders
- President brengt ode aan moeders
- Gewapende overval in woning aan de Mawakaboweg
- India en Pakistan houden zich aan wapenstilstand
- Criminelen slaan toe in woning ondernemer: grote geldbedragen buitgemaakt
- SEOB over kansen, uitdagingen en beleidskeuzen
- Wat moet er veranderen?
- Regen en onweer op Moederdag
- Taxiën door de politiek: Landbouwers zetten door in moeilijke tijden
- Afscheid van 'Oom Jules': een man van visie, moed en verbinding
- Sewcharan: Kiezers hebben kans om corruptie aan te pakken
Eergisteren
- Paus Leo XIV belooft voortzetting hervormingen van Franciscus
- Verwarring door Bondru-billboard: NPS benadrukt zelfstandige koers
- Suriname op de drempel van verandering
- President Santokhi luistert naar zorgen veiligheidsdiensten
- Volksgezondheid: Koop Ozempic alleen via erkende apotheken
- Voorzichtige doorbraak in Amerikaans-Chinees handelsconflict
- A20, DOE en PRO nemen afstand van Bondru-campagne
- Democratie vraagt om oplettendheid
- Staat betwist rechtszaak Stichting Wan Okasi over geheime stemming
- Ook vandaag wat onweersbuien
- Taxiën door de politiek: Steve over verkiezingen en oude tijden
- NDP: Van beloftes naar beleningen - De financiële erfenis regering-Santokhi
- Minister Ramadhin opent politieke aanval op nefroloog Goerdat