Karaktermoord
Ik voer u terug naar het begin van deze regeringsperiode waarbij er een herstelplan is ingevoerd. Hieraan gekoppeld is er een sociaal vangnet gecreëerd bestaande uit de vier sociale uitkeringen: Algemene Oudedagsvoorziening (AOV), Algemene Kinderbijslag (AKB), Financiële Bijstand voor personen met een Beperking (FBMMeb) en Financiële Bijstand voor Zwakke Huishoudens (FBHH). Onder supervisie van minister Ramsaran zijn de sociale uitkeringen tot vier maal toe verhoogd in drie jaar tijd. In juli 2020 bedroeg FBHH nog SRD 33 en is thans vastgesteld op SRD 1.750 niet te vergeten FBMMeb welke SRD 325 bedroeg en is nu SRD 2.500.
U heeft continu gehoord dat er reviews zijn welke wij als land moeten doorstaan bij het Internationale Monetaire Fonds (IMF). In 2022 moest minister Ramsaran een enorme inhaalslag maken om de target van social spending te halen. Hij kreeg op zijn pad achterstanden van de sociale uitkeringen welke dateren vanaf 2019, bestanden welke dateerden van 2016 moesten up to date gebracht worden volgens het IMF. Door uitvoering van de operatie 'Set kon' heeft de bewindsman succesvol deze target behaald in 2022.
Vanaf het aantreden heeft de minister zich sterk gemaakt voor financiële inclusiviteit waarbij o.a. de overstap gemaakt zou moeten worden van kas naar giraal. In dat kader heeft hij het Social Beneficiary Programma gestart. In januari 2023 is er gebruik gemaakt van dit systeem, omdat er urgent een Sociaal programma moest worden geïmplementeerd om de kwetsbaren op te vangen tegen de effecten bij de overstap van object naar subjectsubsidie.
Minister Ramsaran heeft vanaf juli 2023 ook bewerkstelligd dat de grenzen van de Sociale uitkeringen zijn opengegooid. Personen met een beperking die de leeftijd van 60 hebben bereikt en AOV ontvangen, behouden hun recht op FBMMeb. Personen die de leeftijd van 60 hebben bereikt en een AOV ontvangen, ook FBMMeb en/of FBHH kunnen aanvragen. De Personen met een permanente beperking komen in aanmerking voor FBMMeb, ongeacht de hoogte van het inkomen van het gezin.
Allemaal gerealiseerde wapenfeiten bewerkstelligd door de bewindsman. Er zijn inderdaad issues en uitdagingen met de uitvoering van het Sociaal programma die verbetering verdienen. Dat is vanzelfsprekend gezien zaken urgent ingevoerd moesten worden. Het is daarom onterecht om te stellen dat het aan de SoZaVo bewindsman ligt dat het Sociaal programma niet vlot verloopt. Kritiek is goed, wij moeten onder alle omstandigheid kritisch blijven. Het maakt je alleen sterker en houd je alert. Maar ongefundeerde kritiek om iemand neer te halen vind ik niet terecht, ongehoord en ongepast! Maar er is een bekend spreekwoord “hoge bomen vangen veel wind”.
Partijraadsvoorzitter PL en gewezen minister van SoZaVo en Landbouw, Veeteelt & Visserij
Hendrik Setrowidjojo
Vandaag
-
12:50
Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
-
10:48
Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
-
08:46
Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
-
06:51
De Twa-Twa in de Kolenmijn
-
04:53
Bewolking, regen en onweer
-
02:55
Vandaag en morgen nationale rouwdagen
-
00:57
Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
-
00:00
Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning
Gisteren
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het leven
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (15)
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken
- Onderwijs op de rand van ondergang
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus
- Schoolvervoer per direct hervat
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijnse Kapel
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject acties inzetten
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in conclaaf
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president
- Column: Positieve mindset
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar
Eergisteren
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsdenken
- Carney bot tegen Trump: 'Canada is niet te koop'
- Man neergeschoten bij gewapende woningoverval
- Kantoor Carvision aan Nieuw Weergevondenweg afgebrand
- OKB roept op tot fatsoenlijke campagnevoering
- Verdachte milieustrafzaak vrij; OM gaat door met onderzoek
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problemen onhoudbaar
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verankering
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werknemers
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en heersbeleid
- Column: Discutabele discussie
- ABOP voor eenheid: We zijn allemaal Surinamers