Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werknemers
De medewerkers die tewerkgesteld waren bij Newmont Suriname hadden eerder meegedaan aan stakingsacties van de bond. Bondsvoorzitter Donovan Grep geeft aan dat Security Alliance als reden voor het ontslag heeft aangegeven dat deze medewerkers vanwege hun deelname aan de acties niet langer gehandhaafd kunnen worden. Het bedrijf stelt bovendien geen mogelijkheden te hebben om hen elders te plaatsen.
Fitz-James noemt het schrijnend dat de medewerkers, die momenteel op non-actief zijn gesteld, in onzekerheid verkeren en hun vaste lasten niet meer kunnen betalen. Zowel hij als Grep wijzen de ontslagcommissie erop dat een eventueel besluit tot goedkeuring van het ontslag verstrekkende gevolgen zal hebben voor de werknemers en hun gezinnen. “Het bedrijf is de medewerkers nog gelden verschuldigd en probeert zich op deze manier daaraan te onttrekken,” stelt Fitz-James.
De relatie tussen de bond en de directie is ernstig verstoord, waardoor de cao-onderhandelingen al enkele maanden stilliggen. “Mensen verdienen nog steeds slechts US$ 350 per maand, terwijl er een kinderbijslag van slechts SRD 15 wordt uitbetaald. De 13e maand of kerstgratificatie is niet eens uitbetaald,” zegt Grep. Hij wijst bovendien op de mensonterende werkomstandigheden. “Beveiligingsmedewerkers moeten hun behoefte doen in een krant of urineren in een fles. Sommigen doen het letterlijk in hun broek omdat ze niet op tijd worden afgelost,” zegt hij.
Grep roept het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken op om strenger toezicht te houden. Vanwege de slechte arbeidsvoorwaarden voor personeel in de beveiliging en mijnbouwsector, kondigt Grep aan een nieuwe algemene vakbond op te richten. Aan deze bond zullen volgens hem zeker twintig juristen worden verbonden. “Ik verwacht geen makkelijke strijd,” zegt hij. Nadere informatie over de nieuwe bond zal binnenkort worden verstrekt.
Vandaag
Gisteren
- NDP: Bouwen aan een duurzaam en inclusief groeimodel
- Sibibusi Beweging: Democratie vraagt betrokkenheid
- Staat gaat in hoger beroep tegen vonnis zaak Wan Okasi
- IsDB keurt US$ 75 miljoen goed voor nieuwbouw AZP
- Advocaat Sitaram: Geen case tegen ex-minister Somohardjo
- EU-gezanten bereiken akkoord over wapenfonds van 150 miljard euro
- Honderd militairen ingezet voor verkiezingssurveillance
- De Paradox van het Denken en de Macht (slot)
- Live inzicht in kiezersopkomst en telling via nieuwe app
- Gewapende overval magazijn Kirpalani: Twee security guards mishandeld
- Lucky Store heropent na verwoestende brand: Issa wil structureel optreden
- Veel beloftes, weinig plan: BINI fileert partijprogramma’s
- Ramadhin: Integriteit in de zorg is geen keuze, maar een vereiste
- Nog meer bewolking en buien
- Taxiën door de politiek: "Als ik een keer president word..."
- Caricom-waarnemers: Geen signalen over verkiezingsfraude
- Column: De illusie en onze Guyanese ‘vrienden’
- Eskak teleurgesteld: We zijn terug bij af zonder artikel 27
Eergisteren
- Illegale landingsbaan Ston Dansi vernietigd
- Apoera klaar voor praktijkonderwijs: bewoners maken schoon
- Subhas Mungra: IMF-programma verergert armoede en verzwakt economie
- OM pakt celcapaciteit aan: gescheiden opvang verdachten
- Wan Okasi wint rechtszaak; oude situatie hersteld
- Psychiatrisch patiënt slaat moeder met ijzeren voorwerp
- Blokkade Ingi Kondre opgeheven na toezegging overleg met LVV-top
- SATCA: TCT faalt in aanpak veiligheidsproblemen
- €10.000 en waardebonnen buitgemaakt bij Golfclub
- WHO-lidstaten keuren pandemie-akkoord goed, VS afwezig
- Landbouwers Coronie blokkeren weg: Zijn de loze beloften zat
- Vluchtnummer: 50 2505
- Suriname en Guyana zetten in op duurzame samenwerking
- Nog meer regen vandaag
- Taxiën door de politiek: Grondenrechten en gezondheidszorg speerpunten Pikin Slee
- JVC 2025 hekelt mediashow president: ondemocratisch en schadelijk
- Column: Laat jouw stem niet verloren gaan; 17 zetels in het geding
- Grassalco opent Guysure Aggregate & Sands Inc. in Guyana