Jaliens tevreden met 1-0 overwinning op Cayman Islands
Jaliens probeerde door een technische beantwoording van de vele vragen die op hem afgevuurd werden, zijn stelling te verdedigen.
Een penalty niet benut
In de elfde minuut scoorde Friso Mando uit een strafschop een doelpunt. Met nog tien minuten te spelen in de tweede helft, kreeg Suriname weer een penalty. Deze keer schoot Mando over het doel. Het publiek reageerde teleurgesteld op de uitslag en het spelniveau van Natio. Dit was de eerste WK-kwalificatiewedstrijd van Suriname.
Duidelijk in de wedstrijd was dat het de selectie aan voetbalritme ontbrak. Op weg naar de wedstrijd tegen Cayman Islands heeft de selectie geen enkele oefenwedstrijd gespeeld. De bondscoach vond dat niet nodig, ondanks een voorstel van het bestuur van de Surinaamse Voetbal Bond om de selectie van Curaçao uit te nodigen om een oefenwedstrijd tegen de nationale selectie te spelen. Jaliens is hoopvol gestemd over de ontmoeting van komende dinsdag tegen de Dominicaanse Republiek.
Coach Cayman Islands klaagt
De bondscoach van Cayman Islands, Carl Brown, gaf aan dat zijn spelers vooral in de eerste helft opkeken tegen de Surinaamse selectie, maar dat beeld veranderde in de tweede helft. "De arbiter heeft ons bestolen en ons onthouden van een gelijkspel, het doelpunt, de penalty aan Suriname was niet terecht, ook in de tweede helft niet", aldus de bondscoach. De wedstrijd werd geleid door arbiter Adrian Skeete uit Barbados.
Verder was Brown de mening toegedaan dat de U-23 selectie van Suriname, die de vorige maand met 5-0 van Cayman Islands won, beter voetbal heeft laten zien dan het team van vandaag. Opvallend is dat de selectie van de Cayman Islands in zes maanden geen enkele wedstrijd heeft gespeeld. Suriname is dus de eerste tegenstander in een half jaar. De 0-1 nederlaag vindt hij een goede uitgangspositie voor de return in oktober.
Imro Redmond
Vandaag
Gisteren
- Suriname krijgt zetel in WHO-bestuur: Misiekaba vertegenwoordigt land
- Onze kostbare Anton de Kom Universiteitsbibliotheek
- Dodelijke steekpartij tussen broers te Galibi
- Gouddelver meldt zich bij politie na dodelijke schietpartij in Para
- IMF-missie ondersteunt CBvS bij modernisering monetair beleid
- Xi benadrukt eenheid en soevereiniteit bij 76e verjaardag China
- Sapoen: Jaarrede zet toon voor hervormingen; vraagt om duidelijke prioriteiten
- Maduro dreigt met noodtoestand te midden van VS-spanningen
- Makka: Jaarrede 2026 met defensieve cijfers – president Simons geen 'cijferheld'
- VS: Suriname behoudt Tier 1-status in rapport mensenhandel
- VN-Veiligheidsraad keurt ‘Bendeonderdrukkingsmacht’ voor Haïti goed
- Zonnige en warme start van oktober
- Robinhood sluit Caribbean Cup af met overwinning op Mocca FC
- NDP: Jaarrede regering-Simons hoopgevend en realistisch
- President: Gezondheidszorg verdient ingrijpende hervorming
- Simons belooft onderwijsvernieuwing: ordelijk schooljaar en versterking lerarenkorps
Eergisteren
- UNDP presenteert milieuprojecten aan dc Boldewijn van Coronie
- Zal geduld de wonden van leraren helen?
- Landbouw en milieu bundelen krachten voor duurzame toekomst
- Zwakke eerstelijnszorg bedreigt levens en economie in Latijns-Amerika en Cariben
- Financiële situatie centraal in jaarrede Simons
- Ontwerpbegroting 2026: tekort, prioriteiten en dekking
- Koers 2026: natievorming, begrotingsdiscipline, versnelling zorg, onderwijs en niet-mijnbouw
- Gewapende overval bij appartement aan Nieuwzorgweg
- De positie van de First Lady of First Gentleman!
- Santokhi: Oppositie zal streng maar constructief zijn
- Goudprijzen stijgen naar nieuw hoogtepunt; beste maand in 14 jaar in zicht
- Zon, warmte en weinig verkoeling
- Peruaanse Generatie Z protesteert tegen president Boluarte
- Column: Het lesje Santokhi
- Nieuw leven voor eeuwenoude Surinaamse sector