President beknot persvrijheid niet, zegt perschef Limburg
Dat heeft Clifton Limburg, perschef van president Desi Bouterse vrijdagmiddag gezegd in een onderhoud met leden van het bestuur van de Vereniging van Radio- en Televisiestatons (VRTS).
De journalisten hadden schriftelijk hun bezorgdheid geuit over het systematisch uitsluiten van 'De West' en 'Dagblad Suriname', die beide zeer kritisch staan tegenover het kabinet-Bouterse/Ameerali. Vanmiddag heeft Limburg gezegd dat verslaggevers van deze kranten weliswaar geen uitnodigingen krijgen voor persbijeenkomsten, maar dat ze wel worden toegelaten als ze toch komen opdagen.
De boycot is volgens Limburg ingegeven door het feit dat zijn afdeling Informatie en Communicatie beide kranten "heeft betrapt op het geven van onjuiste dan wel misleidende informatie". Recente berichtgeving in Dagblad Suriname over de salarissen van de leden van het Kabinet van de President is hier volgens Limburg een voorbeeld van.
Volgens Bouterses perschef maakt De West zich doorlopend schuldig aan het "beledigen en valselijk beschuldigen van gezagsdragers". Limburg, die vroeger het regering-kritische radioprogramma 'Bakana Tori' presenteerde, vindt dat "misbruik van de persvrijheid.
Dat Apintie eveneens zou worden uitgesloten, berust op een misverstand, zegt Limburg. Hij heeft daarover gesproken met Apitiedirecteur Charles Vervuurt, en volgens hem is deze kwestie opgelost.
Verder weerspreekt Limburg de beschuldiging geuit door de voorzitter van de Vereniging van Journalisten dat de regering bezig is journalisten weg te kopen van mediabedrijven. Het gaat volgens hem "geenszins om het bieden van extra financiele prikkels door de overheid, maar om het aangaan van een nieuwe uitdaging, door individuen". Het overstappen van journalisten vanuit de private sector naar de overheid is "een vrije keuze".
Het Kabinet van de president is voorts "bezorgd dat individuele journalisten in voorkomende gevallen geen constructieve houding tentoon spreiden op officiele gelegenheden".
Vandaag
-
09:18
Oogarts Pawiroredjo kiest voor DNA; laat patiënten niet in de steek
-
07:20
GranMorgu-project op koers: Eerste olieproductie in 2028
-
05:22
Zonnig weer maar ook onweersbuien voorspeld
-
03:24
Kirchner begint straf, supporters massaal op straat
-
01:26
Mexico plaatst zich voor kwartfinale Concacaf Gold Cup 2025
-
00:59
Column: Finishing touch
-
00:00
Jagesar: Geen belastingvoordelen voor Petronas en Paradise Oil Company
Gisteren
- Reactie op Tsang: Feiten verdraaien is geen leiderschap
- OKB zal verkiezingen 2025 bindend verklaren
- Surinames Walker-1 bij wereldwijde top van olie-exploraties
- Vierde verdachte meldt zich in ripzaak Sun Parklaan
- Afreximbank lanceert $5 miljard fonds voor Suriname
- Verschuiving naar ondiep water: Macaw-1 boorput zet Demerara Shelf weer op de kaart
- Simons: Energiesector biedt kansen, investeringen en goed bestuur nodig
- Jagesar: Bijna helft van Surinames offshoregebied nu onder contract
- Noodstroomsysteem actief bij fatale crash Air India Dreamliner
- CELOS en APA bouwen verder aan agroforestry
- Cristina Fernández de Kirchner onder huisarrest
- Vandaag iets meer zon, maar ook onweersbuien
- Goerdat (ABOP) niet naar DNA; Santokhi heeft verkiezing nog niet aanvaard
- Column: Now, di w’woyo yagi
- Santokhi: We hebben basis gelegd voor duurzame energie-economie
Eergisteren
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontract voor Blok 66
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale regimes in Zuid-Amerika
- Voertuigen in beslag genomen in zaak gewapende overval Sun Parklaan
- SIPRI waarschuwt: wereld op rand van nieuwe nucleaire wapenwedloop
- Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot
- Aanhoudende onweersbuien vandaag
- Santokhi blijft langer in functie als VVV president moet kiezen
- Column: A ten doro... fu lusu den privilege
- SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt sprong voorwaarts