Ferrier wil leerkracht ontslaan; DNA-leden vragen nuancering
De leiding van het ministerie heeft gelijk opdracht gegeven om de zaak uit te zoeken. Assembleelid Yvonne Maabo (NDP) had contact gemaakt met de minister. Maabo die ook leerkracht is, keurt het optreden van haar collega categorisch af. Zij heeft op verzoek van de minister de moeder aangeraden om aangifte te doen. Dit is ook gebeurd. De inspectie voj heeft met de moeder gesproken en reist vandaag af naar Brokopondo. Ferrier deelde mee dat niet de schoolleider maar het ministerie de school gesloten heeft. Het meisje is ook geschorst.
Van de negentien leerkrachten zijn vijftien naar de stad afgereisd om te protesteren tegen het voorgenomen ontslag van de leerkracht. De minister deelde in De Nationale Assemblee mee dat de bond zich ook met deze kwestie gaat bezighouden. Zij kan zich niet voorstellen dat de volwassenen het opnemen voor de leerkracht en niet voor de leerling die op beestachtige wijze is mishandeld. "Zoiets zou je niet eens een dier aandoen," merkte de bewindsvrouw op.
Het slachtoffer is een meisje van 15 jaar, zit in de vierde klas van de muloschool. Zij is nooit blijven zitten en komt uit Balingsula. Vóór de aanvang van de school was er een meningsverschil tussen haar en twee nichten, een familieruzie. Het slachtoffer werd gepest. Vóór de school heeft iets zich afgespeeld en niemand heeft opgetreden, legde de minister uit. Het meisje is verhaal gaan halen bij haar nicht in de klas en hier is een gevecht ontstaan. De betrokken leerkracht heeft dat gezien en wilde ingrijpen, is in de klas gegaan en heeft het meisje uit de klas gehaald. Zijn verhaal is dat het meisje weer de klas is ingegaan en hij heeft haar weer naar buiten gebracht. De leerkracht beweert dat hij vaker ingeschakeld wordt als er toestanden op de school plaatsvinden. Hij is eigenlijk onbevoegd. Hij heeft de eed als leerkracht niet afgelegd, hij heeft geen onderwijsbevoegdheid. Hij heeft een Amto diploma en daar is hij leerkracht op de lbo-school, deelde Ferrier mee.
Het slachtoffer is ook gehoord en geschorst. "Zij op geen enkel moment in bescherming genomen, hoewel het heel duidelijk is dat zij psychisch als fysisch mishandeld is. Alle leerlingen staan daar te kijken en te joelen en er wordt gefilmd. Waar waren de andere leerkrachten?", stelde Ferrier. Zij stelde dat Suriname het Kinderrechtenverdrag heeft geratificeerd. De gevolgen van de video moeten niet worden onderschat. "Een filmpje is voldoende om ons land internationaal aan de schandpaal te hangen. We zullen uiteindelijk een harde beslissing moeten nemen, willen wij ons als natie serieus overkomen met betrekking tot de verdragen die wij ondertekenen."
Verschillende leden van De Nationale Assemblee hebben de minister gevraagd om goed na te gaan welke maatregel zij gaat nemen. Ontslaan is het uiterste middel. Hij kan ook elders te werk gesteld worden waar hij niet in aanraking komt met kinderen. Geweld tegen het kind is door iedereen afgekeurd. De minister moet nog een eindbeslissing nemen, nadat een delegatie vrijdag naar de school is geweest om met de schoolleider en anderen te praten.
Vandaag
Gisteren
- CHS: Transparante verkiezingen vergen strikte voorbereiding
- Felle brand verwoest woning aan Mijnhooplaan
- Onzekerheid stuwt goudprijs omhoog
- Misiekaba vraagt aandacht minister OW voor enorme waterplas
- Olieprijzen dalen na productieverhoging OPEC+
- Oppositie eist stopzetting ‘uitverkoop’ overheidsbezit vlak vóór verkiezingen
- Twee verdachten gearresteerd voor steekverwonding 16-jarige
- Mangre geaccommodeerd als onderdirecteur bij NV Havenbeheer
- VES economisch verkiezingsdebat nu in twee delen
- De kracht van stemmen bij voorkeur
- Ook vandaag bewolkt met kans op een regenbui
- Ontvoering in Peru eist 13 levens in goudmijn
- Macro-economische stabiliteit is het fundament voor groei en armoedebestrijding
- Simons: Corruptie in Suriname nog nooit zo erg als nu
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 870
- Bromfietser op slag dood bij aanrijding in Sabaku-project
- Doorrijdende fietser overlijdt na aanrijding
- Mediation en NBW
- OBBS stelt ultimatum: staking schoolvervoer dreigt op 8 mei
- Brazilië: Oud-president Bolsonaro uit het ziekenhuis
- VSB dringt aan op versterking instituties bij invoering Nieuw BW
- Herinneringen aan Jules Albert Wijdenbosch
- Bee: Parmessar geeft verkeerd beeld van gemaakte afspraken
- Sheinbaum: 'Nee president Trump, ons grondgebied is onschendbaar...'
- De industrialisatiepolitiek van SU (2)
- Bewolkte ochtend met kans op onweersbuien
- Tiener steekt stiefvader neer na mishandeling van moeder
- NPS-voorzitter hekelt verdraaiing van feiten richting verkiezingen
- Inbraak bij CBB: Twee bewakers aangehouden, daders voortvluchtig
- Oppositie: Regering bang om met de billen bloot te moeten