Art of Living houdt tekenwedstrijd over Amazone Regenwoud
Het thema is gekozen om het belang van het Amazone Regenwoud voor de wereld. Leerlingen van de basisscholen, Voortgezet Onderwijs voor Junioren en Senioren kunnen via hun school meedoen aan deze wedstrijd.
Verruimen bewustzijn
Het doel van dit evenement is het verruimen van het bewustzijn bij de scholieren voor het belang van het Amazone Regenwoud. Zij krijgen de gelegenheid om hun beleving en ideeën op creatieve wijze tot uitdrukking te brengen. Ze worden bewust van de manier waarop ze verantwoordelijkheid kunnen nemen om mee te helpen aan het op duurzame wijze omgaan met het milieu.
Art of Living wil met dit project in de drie landen een bijdrage leveren aan het vergroten van het bewustzijn over het belang van het Amazone Regenwoud en aan het realiseren van de Millennium Development Goals (MDG’s). In Suriname
zetten de overheid én nationale en internationale organisaties zich in om de millenniumdoelstellingen te bereiken. Ter ondersteuning van deze inzet initieerde Art of Living Suriname dit project samen met het ministerie van Onderwijs en Volksontwikkeling uit. De financiële ondersteuning wordt verkregen van verschillende bedrijven, instellingen en personen.
Winnaars en prijzen
De bedoeling is dat alle scholen op 16 maart tussen 08.30-10.30 uur deelnemen aan de wedstrijd. Per school zal een winnaar worden gekozen. Voorafgaand aan de finale uitslag op 2 april, zal door een professionele jury een selectie worden gemaakt van de top 25 procent beste tekeningen uit alle tekeningen. Uit deze selectie, die tentoon zal worden gesteld op 2 april, zal de jury in alle categorieën, GLO, VOJ en VOS, een winnaar 1e, 2e en 3e plaats selecteren. Tevens
ontvangen de top 25 procent geselecteerde leerlingen op deze dag een certificaat.
Voor de tekeningen kunnen alle soorten tekenmateriaal worden gebruikt zoals potlood, kleurpotloden, kleurstiften, crayons, waterverf, plakkaatverf. De deelnemers kunnen hun eigen tekenmateriaal meenemen. Een week voor de aanvang van de tekenwedstrijd zal Art of Living gewaarmerkte tekenvellen ter beschikking stellen van de scholen, tezamen met informatie over het thema, de instructies en de selectiecriteria. De prijzen die gewonnen kunnen worden zijn: 1e prijs: een laptop, 2e prijs: mountain bike en 3e prijs: ipod classic. De school van de winnaar zal ook beloond worden. De1e prijs is SRD 5.000, 2e prijs SRD 2.500 en 3e prijs SRD 1.000.
Vandaag
Gisteren
- Regering werkt aan onderwijsplan richting 2035
- Derde helft WK 2026: de opvallendste cijfers van WK 2026
- Een waardig laatste afscheid laat zich niet haasten
- OAS-topman Ramdin betreurt vertrek van kabinetschef Jessurun na intrekking visum
- President en deskundigen vragen aandacht voor verborgen geweld tegen kinderen
- PAHO: Lage belastingen remmen strijd tegen suiker en alcohol
- Acute bedreiging van veilige obstetrische zorg
- WK 2026 begint onder politieke druk en protesten
- Artikel 140 Grondwet en de psychologie van verantwoordelijkheid
- Onderwijsvernieuwing vraagt meer dan nieuwe plannen alleen
- Warm en benauwd weer; later kans op enkele regenbuien
- Filipijnen: Race tegen de klok om overlevenden te vinden na krachtige aardbeving
- Koopkracht nog niet hersteld ondanks lagere inflatie
- Bijna 600 ontwikkelingsprojecten geregistreerd; uitvoering blijft een probleem
Eergisteren
- Ministers zijn geen uitvoerders en dat is precies hoe het hoort!
- Suriname en Caribisch rampenagentschap versterken samenwerking tegen klimaatrisico’s
- Derde helft WK 2026: Wie zijn de beste sterren om in de gaten te houden?
- Van liefdadigheid naar naleving kinderrechten: rights-based approach versus needs-based approach
- Misiekaba benadrukt arbeidsbescherming, sociale dialoog en eerlijke digitalisering
- Breed draagvlak voor investering in onderwijs en menselijk kapitaal
- VS plaatst Chinese techreuzen Alibaba, BYD en Baidu op zwarte lijst
- Geld overmaken tussen banken voortaan sneller door modernisering betalingssysteem
- Vrouw ernstig gewond bij woningbrand aan Ramgoelamweg
- EBS zet juridische strijd tegen vakbondsleider Hellings voort met hoger beroep
- Nat en benauwd: kans op regen- en onweersbuien
- VES betwist begrotingstekort van 5,1%: Werkelijk tekort is 7,7% van BBP
- Column: Terwijl iedereen wil scoren
- Kabinet President krijgt begroting van ruim SRD 1,2 miljard