40 jaar relatie Suriname-China in Beijing herdacht
De Surinaamse diplomaat hield zijn toespraak tijdens een banket lunch van de ‘Chinese People's Association for Friendship with Foreign Countries’ (CPAFFC). Hij haalde aan dat de relatie tussen beide landen veel langer bestaat. Hij verwees naar de culturele link die 1853 is ontstaan met de komst van de eerste Chinese immigranten in Suriname. Deze immigranten en zij die na hen de stap naar Suriname maakten, hebben volgens Pinas niet alleen een grote bijdrage geleverd in de sociaaleconomische vooruitgang van het land. “Zij hebben ook onze culturele ontwikkeling verrijkt in de hedendaagse ‘bromki dyari’, kleine Verenigde Naties.” Hij is daarom ingenomen met de verrichtingen van het Chinese ministerie van Cultuur in samenwerking met de Suriname missie binnen het kader van 2016 China-Latijns-Amerika Cultureel jaar. Zo zijn food, kunst, film en literatuur festivals in China gehouden om de lokalen kennis te laten maken met de onder andere de Surinaamse culturen.
De relatie tussen Suriname en China heeft zich door de jaren heen ontwikkeld en is kenmerkend op het gebied van politiek, economie, infrastructuur, cultuur en educatie. Pinas verwees in deze naar zichzelf, die met een beurs in China heeft gestudeerd. De laatste jaren is er enige mate van intense uitwisseling. Dit beperkt zich niet tot het hoogste niveau maar strekt zich verder tot goede intermenselijke relaties, zoals tussen zakenmensen, sociale en culturele groepen. Sommige hiervan vallen onder supervisie van CPAFFC. Pinas citeerde ook uit een speech van president Desi Bouterse (maart 2015). Hierin gaf het staatshoofd aan dat China met de ontwikkelingsprojecten, bijdraagt in de eigen rol als investeringspartner naar Suriname toe.
De lunch is onder andere bijgewoond door Chen Yuan, vicevoorzitter Nationaal Committee ‘Chinese People's Political Consultative Conference’ (CPPCC), Wang Chao, viceminister van Buitenlandse Zaken en Xie Yuan, CPAFFC vicepresident. Evenals bij de viering van 30 en 35 jaar diplomatieke banden Suriname-China, heeft de filatelisten vereniging van het Chinees Ministerie van Buitenlandse zaken, ook dit keer een gedenkenveloppe uitgegeven.
Op 28 mei 1976 tekende Suriname en China de gezamelijke diplomatieke nota in New York. De Chinese ambassade in Paramaribo houdt morgen een receptie. Er wordt een speciale gouden munt uitgegeven en er volgt binnenkort een Chinese filmweek.
Vandaag
-
08:11
Vijftien Surinamers behalen artsendiploma in Cuba
-
06:33
Jenny Christopher zwaait nu de scepter bij RGD
-
04:45
Zonnige dag met plaatselijke buien in de namiddag
-
03:07
Wereldleiders waarschuwen op VN-klimaattop: tijd dringt voor klimaatactie
-
01:44
Zaviska Lamsberg eerste Surinaamse vrouw gekozen tot Vicepresident JCI
-
00:59
Column: Een staatsman van eenvoud en overtuiging
-
00:00
Olieblokken 9 en 10 mogelijk voordeliger dan Granmorgu
Gisteren
- DOE: Ronald Venetiaan blijft voorbeeld van integriteit en staatsmanschap
- Verdachten wachten op uitspraak in cocaïnezaak Tibiti
- Onrechtmatige gronduitgifte is geen fout meer; het is beleid
- Landveld in overleg met luchtverkeersleiders over werkdruk en veiligheid
- Parlement eert nalatenschap overleden president Venetiaan
- Van Dijk betwist nieuwe aanklachten in strafzaak SPSB
- Presidenten Simons en Lula zetten nieuwe stap in regionale samenwerking
- Pertjajah Luhur: Suriname verliest een leider van morele kracht
- NDP: Suriname verliest een staatsman
- Het ellendige (digitale) vluchtformuliertje
- Reparatiecomité wil gesprek met koning over herstel slavernijverleden
- Bewolkt weer met stevige buien
- Ganga Nahaan te Weg naar Zee en andere locaties
- VHP herdenkt Venetiaan als toonbeeld van staatsmanschap
- Column: Met het mes tussen de tanden
- Alarm bij Deviezencommissie over gelduitvoer via stichtingen
Eergisteren
- Bedrijven zetten stap naar datagedreven toekomst
- NPS rouwt om heengaan van erevoorzitter en oud-president Venetiaan
- Politieambtenaar gewelddadig beroofd aan Gama Abajoweg
- Corruptiebestrijding vereist daadkracht
- A20: Principiële, integere en visionaire leider heengegaan
- Vlammen verwoesten hoogbouwwoning aan Baitaliweg
- ABOP betuigt medeleven met overlijden van oud-president Venetiaan
- LVV-directeur Chotkan in de cel wegens verduistering; smet op ministerie
- Ravenberg geeft gehoor aan rechterlijk vonnis in zaak Joerawan
- Voormalig president Ronald Venetiaan is niet meer
- Personeel ECD legt werk neer: bond neemt actie over
- President vraagt klimaatactie: Eerlijke financiering nodig om bossen te beschermen
- Staatsolie verstevigt internationale partnerschappen in offshoresector
- Woordenwisseling om kinderen escaleert: vrouw kapt buurvrouw en gooit hete olie
- Open brief aan de president: Wanneer de moeder feestviert terwijl kinderen honger hebben
- Suriname viert tien jaar Women in Maritime Caribbean: Focus op gelijke kansen
- Warme dag met temperatuur rond 33 °C
- Oorlog in Sudan volledig uit de hand gelopen, waarschuwt VN
- Column: Einde aan (onnodig) kabaal?
- Anti-Corruptiecommissie wordt tijdelijk ondergebracht bij Constitutioneel Hof