Column: Sportieve keuze op basis van realiteitszin
spelers hebben dan geen eerlijke kans gehad om zich te bewijzen en kunnen tegelijkertijd niet meer voor een ander land uitkomen.
Het behoeft geen betoog dat scouts van grote clubs, gretig gebruik maken van internationale meetmomenten om spelers te observeren en menige speler heeft na een schitterende beurt bij de nationale ploeg, een contract gehad bij een grote Europese club. Echter kan je pas opvallen wanneer je inderdaad aan spelen toekomt, dus het maken van speelminuten is minstens even belangrijk om een mooie transfer te kunnen maken. Gezien de moordende concurrentie hoeft een speler die goed presteert bij zijn club, niet verzekerd te zijn van een oproep voor het nationale elftal. Een speler die vierde of vijfde is in de pikorde, mag hopen op een oproep van de bondscoach, maar moet ook blijk geven van realiteitszin. Die speler zou zich moeten afvragen hoe reëel de kans is om opgeroepen te worden en indien die oproep komt, hoe groot is de kans dat hij daadwerkelijk aan spelen toekomt. Indien er een gerede twijfel bestaat op het daadwerkelijk maken van speelminuten, zou zo een speler juist moeten uitkijken naar een andere optie.
In het geval van Oranje is het overduidelijk dat spelers elkaar verdringen om deel uit te mogen maken van de nationale ploeg. Die bondscoach heeft de luxe dat spelers met de Nederlandse nationaliteit uitkomen voor topclubs in grote Europese competities en zal daaruit spelers uitkiezen die niet alleen regelmatig in actie komen, maar ook consistent zijn in hun prestaties en met hun club meedoen om de
prijzen. Een speler die structureel onvoldoende speeltijd krijgt en daardoor ook mindere statistieken heeft, zal het over het algemeen afleggen tegen een speler die doorgaans een basisplaats heeft en ook nog belangrijk is voor zijn club. Een eventuele oproep zou dan afhangen van een blessure van de aanvankelijk beoogde speler.
Een speler die voldoende speelminuten maakt bij zijn club in een grote competitie, maar toch door de bondscoach wordt genegeerd, zou op basis van de realiteit kunnen beslissen om uit te komen voor de nationale ploeg van het land van herkomst van zijn ouders en of grootouders. Zo een beslissing is ook een sportieve keus, vooral vanwege de omstandigheid dat de bondscoach van die nationale ploeg niet die luxe heeft van meerdere spelers op het hoogste niveau, waardoor speelminuten gegarandeerd zijn. De mogelijkheid dat hij gescout wordt is dan reëel. Een ander punt is ook dat spelers die wereldkundig maken dat ze goed genoeg zijn voor Oranje en uiteindelijk worden opgeroepen, de kans lopen na een paar keer alsnog aan de kant geschoven te worden en dan geen uitzicht meer hebben op een overstap naar een andere federatie. Spelers doen er dus goed aan om al deze punten te overwegen en op basis van realiteitszin een keus te maken.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
14:44
Kersten stelt studiebeurzen van USD 50.000 beschikbaar voor AdeKUS-studenten
-
12:46
Zuid-Japan: Doden en schade na aardbeving magnitude 7,1
-
10:48
Zes nieuwe Surinaamse artsen studeren af aan Cubaanse universiteiten
-
08:51
Oppositie legt Guyanees parlement stil na veerbootramp
-
06:49
DC Ilahibaks wil achterstanden in Paramaribo Midden wegwerken
-
04:55
Veel zon, warm en slechts kleine kans op een bui
-
02:57
Olieprijzen dalen door pauze in Amerikaanse aanvallen op Iran
-
00:59
Column: Gouddossier 6: Niet de wetten ontbreken, maar politieke moed
-
00:00
Rechtszaak over 'Vermeende verdwenen' kasreserve na bijna zeven jaar opnieuw vertraagd
Gisteren
- Eerste onderzoeksresultaten wijzen op chemische oorzaak vissterfte Saramaccarivier
- In augustus voor het eerst nationale Heritage Month
- Universiteitskoor AdeKUS maakt comeback na jaren van stilte
- Investeren in kinderen is investeren in de toekomst van ons land
- SLM voert geannuleerde Amsterdam-vlucht dinsdag alsnog uit met toestel van Air Europa
- Bromfietser overleden na botsing tegen EBS-mast op weg naar Reeberg
- Zoekactie naar slachtoffers MV Barima loopt vast; 30 mensen nog vermist
- Gouddossier 5: Matawai slaat alarm over aangevoerd materiaal voor goudwinning
- Tourtonnelaan krijgt dringend onderhoud; werkzaamheden duren twee à drie dagen
- De nieuwe grabbelton; Oil & gas in Suriname
- Caribische belastingdiensten zoeken antwoord op digitale economie
- Warm begin van de dag, later kans op onweersbuien
- Tyfoon Noul bereikt China: honderdduizenden geëvacueerd in Guangdong
- Column: Verbonden in verlies
- Gouddossier 4: Grensakkoord nog in de ijskast, ecologische ramp langs Marowijnerivier
Eergisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?