OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig in Pusugrunu
De zaak draait om een illegale landingsbaan in het Pusugrunu-gebied, die in augustus 2024 werd ontdekt. Tijdens een actie van het Justitieel Interventie Team (JIT) werd onder meer een recent aangelegde baan aangetroffen, een ontbost stuk bos dat als hangar moest dienen, en bijna 3.000 liter vliegtuigbrandstof in vaten. Ook werden voertuigen en brandstof zorgvuldig verborgen in het bos aangetroffen, evenals sporen van machines die te linken zijn aan beide verdachten.
Volgens het OM hebben de verdachten geholpen bij het aanvoeren van zware machines en materialen om het gebied klaar te maken voor een landing. De machines die zij huurden, zijn volgens GPS-gegevens precies op de plek geweest waar de landingsbaan is aangelegd. Daarnaast zijn wegen aangelegd en zijn voertuigen en brandstof verstopt in het bos – allemaal aanwijzingen dat het terrein werd voorbereid voor een illegale vlucht.
Het OM stelt dat deze voorbereidingen bedoeld waren om een vliegtuig ongezien te laten landen, bij te tanken en vervolgens weer te laten vertrekken – vermoedelijk voor het vervoer van cocaïne. Tijdens de zitting werd benadrukt dat deze vorm van drugshandel grote gevolgen heeft voor de samenleving, zoals geweld, corruptie en het ondermijnen van de rechtsstaat.
Daarom vindt het OM dat een zware straf noodzakelijk is – niet alleen als vergelding, maar ook om anderen ervan te weerhouden zich met dit soort criminaliteit in te laten. Naast de celstraffen heeft het OM ook verbeurdverklaring gevraagd van verschillende voertuigen, gereedschappen en de in beslag genomen vliegtuigbrandstof. Dit betekent dat deze goederen definitief worden afgepakt en niet meer aan de verdachten zullen worden teruggegeven. De kerosine is inmiddels door het JIT vernietigd.
Het OM acht op basis van het politioneel onderzoek, de verklaringen van getuigen, het onderzoek ter zitting en de aangetroffen goederen bewezen dat de verdachten nauw betrokken waren bij deze voorbereidingen.
Vandaag
-
12:50
Schoten gelost op woning na familieruzie
-
10:48
WTO-chef: wereldorde is onherroepelijk veranderd
-
08:51
Suriname benadrukt sterkere samenwerking regio en Afrika
-
06:53
Recensie: Democratische leeservaring
-
04:55
Wisselvallig en overwegend nat weer
-
02:57
Van Pakistan tot Egypte: oorlog met Iran drijft prijzen op in het mondiale Zuiden
-
00:59
Column: Aftellen
-
00:00
Natio op scherp voor play-off om WK-kwalificatie tegen Bolivia
Gisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe
Eergisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid