Column: Now, di w’woyo yagi
A w’woyo yagi, de verkiezingen zijn voorbij. “Suma seri, suma lasi?” Dat weten wij nu ook. Weer bleek, naar de smaak van onze kiezers, dat het aantal politieke partijen te veel is – of is er een partijmoeheid opgetreden? De meeste kiezers waren in ieder geval terug bij hun ‘oude’ vertrouwde politieke partijen. Trouwens, vele prognoses en opiniepeilingen gaven reeds maanden van tevoren aan dat de grote kanshebbers waren: NDP, VHP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20.
Iedereen mag elke dag een politieke partij oprichten, maar als het niet duidelijk is waarin deze ‘nieuwe’ politieke partij zich van anderen onderscheidt, dan is de kans groot dat het electoraat terugvalt op hun ‘oude’ partijen. De vraag is of wij, wat partijvorming betreft, niet toe zijn aan een heroriëntatie?
Ooit probeerde men met de 1%-regeling het aantal partijen te reguleren dan wel te beperken. Partijen die wilden deelnemen aan de verkiezingen moesten toen bij hun inschrijving middels een ledenlijst aantonen dat het aantal kiesgerechtigde leden ten minste 1% van het totaal aantal kiesgerechtigden in Suriname bedroeg. In 2020 werd de 1%-regeling terecht afgeschaft. Het kwam namelijk te vaak voor dat partijen die bij hun inschrijving een ledenlijst van 5.000 leden en meer presenteerden, tijdens de daaropvolgende verkiezing nog geen 500 stemmen verwierven.
In plaats van de 1%-regeling werd het storten van een waarborgsom geïntroduceerd. Een goede vervanging, aangezien de verkiezingen in Suriname tot de duurdere ter wereld mogen worden gerekend. Partijen die ten minste één zetel behalen, krijgen de gestorte waarborgsom terug. Suriname is niet het enige land dat het aantal deelnemende politieke partijen probeert terug te brengen tot acceptabele proporties.
Er zijn landen die dat op dezelfde manier proberen te bereiken, of via het instellen van bijvoorbeeld een kiesdrempel.
In 1987 werden via de Grondwet (art. 53) en de Wet Politieke Organisaties strikte regels – en naleving daarvan – binnen politieke partijen geëist, onder andere ter versterking van de interne partijdemocratie. Dit was de voorwaarde voor de belangrijke positie die de politieke partijen vanaf toen mochten bekleden. Die positie kregen zij, maar het naleven van de wettelijke regels werd minder serieus genomen. En zo verworden steeds meer regels tot dode letters.
Het lijkt mij dat menig ‘nieuwe’ politieke partij is opgericht vanwege onvrede over de slecht functionerende interne partijdemocratie in bestaande (traditionele) partijen. Helaas zien wij vaak dat wat de oprichters van ‘nieuwe’ politieke partijen veroordeelden in de partijen die zij verlieten, zich in even grote mate voordoet in hun eigen partijen.
Het lijkt mij daarom wenselijk dat er een einde komt aan het oprichten van al die ‘nieuwe’ politieke partijen, door een toezichthoudend en controlerend orgaan in te stellen voor de politieke partijen. Een orgaan dat erop toeziet dat de interne partijdemocratie, zoals verwoord in de statuten en het huishoudelijk reglement van de partijen, wordt gehandhaafd.
De Onafhankelijke Verkiezingsautoriteit zou deze taak op zich kunnen nemen. Dit orgaan zou uit meerdere kamers kunnen bestaan, waarvan één toezicht houdt op de ontwikkeling van en binnen politieke partijen. Dit zal hopelijk de noodzaak om steeds weer nieuwe partijen op te richten, aanzienlijk verkleinen.
We zullen moeten hopen dat, als het zover komt, de politieke bonzen zichzelf en hun partijen ook daadwerkelijk willen onderwerpen aan controle. Er zijn namelijk mensen die alle politici, alle functionarissen, alle anderen willen controleren, maar geen controle van zichzelf dulden. Laat men weten dat bij een optimale democratie niemand de dans van controle mag ontspringen. Ook in de politiek geldt: preventie is beter dan curatie.
– Hans Breeveld
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe details: Piloot mogelijk oorzaak crash Air India
- Bromfietser beschoten in Leonardo da Vincistraat
- We hebben eigenlijk geen armoedevraagstuk
- Twee aangehouden voor reeks inbraken en bezit drugs
- Regering gaat RVI evalueren; te weinig informatie
- Vastgoedfraude: verdachte stuurde valse documenten via WhatsApp
- Brute overval Calcuttastraat: slachtoffer mishandeld, veel geld en sieraden buitgemaakt
- Territoriaal belastingstelsel voor Suriname
- Er komt absoluut geen kabinet van de 'First Gentleman'
- Pro-Russisch cybernetwerk opgerold
- Onweersbuien in de late nacht
- Staatshoofd Simons: Het pad van verandering is ingeslagen
- Column: Voetbal is ‘Big business’
- Simons pleit voor gezond fiscaal beleid en actieve productie-economie
Eergisteren
- Ere wie ere toekomt
- Kind (4) komt om bij felle woningbrand in Klaaskreek
- Twee buitenlanders aangehouden voor illegale handel in dierlijke substanties
- President Simons: Opdrachten worden alleen door mij gegeven en getekend
- Nieuw kabinet op twee ministers na compleet
- Slachtoffer met vuisten bewerkt en beroofd van tas
- Voorzitter DNA: Parlement is geen verlengstuk van regering
- Gregory Rusland: Ik ben niet boven het volk, ik ben van het volk
- President Simons: Ik neem een taak op me die alles van mij zal vragen
- Jenny Geerlings-Simons, president van de Republiek Suriname
- BTW grote inkomstenbron, maar automatisering blijft uit
- Drie arrestanten ontsnappen uit cellenhuis politiebureau Uitvlugt
- Vooruitzicht op een nieuw politiek tijdperk in Suriname
- Mooie ochtend met onweersbuien in de middag
- Van generaal tot president: Buhari met eerbetoon begraven
- Onwettige herbenoeming CBvS-governor Roemer op de valreep gecorrigeerd
- Column: Mevrouw de president
- Nieuwe salarissen voor president, vp en ministers officieel ingegaan