Arbeidsinspectie krijgt meer slagkracht
Met de beëdiging van 21 arbeidsinspecteurs als Buitengewoon Agent van Politie (BAVP) krijgt de Arbeidsinspectie meer tanden om overtredingen van de arbeidswetgeving daadkrachtig aan te pakken. Dankzij hun nieuwe bevoegdheden kunnen de inspecteurs nu ook strafrechtelijk optreden, wat het toezicht op arbeidsomstandigheden in Suriname aanzienlijk versterkt.
De arbeidsinspecteurs kunnen nu onder meer processen-verbaal opmaken en effectief optreden bij overtredingen van de arbeidswetgeving. Procureur-generaal Garcia Paragsingh nam de eed en belofte af. Zij onderstreepte het grote vertrouwen dat met deze taak gepaard gaat. Ze benadrukte dat de versterking van de Arbeidsinspectie met BAVP-bevoegde inspecteurs de slagkracht van het directoraat aanzienlijk vergroot. “Voer uw taak uit met integriteit, zorgvuldigheid en toewijding, met rechtvaardigheid als leidraad,” gaf zij de nieuwe agenten mee.
De BAVP-opleiding voorzag de arbeidsinspecteurs van de noodzakelijke juridische en operationele kennis om hun controlewerkzaamheden in alle districten doelgerichter uit te voeren. Met hun nieuwe status kunnen zij overtredingen effectiever aanpakken en zo bijdragen aan betere arbeidsverhoudingen en naleving van de wetgeving.
Volgens het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken markeert deze beëdiging een belangrijke stap in het versterken van het toezicht op arbeidsomstandigheden in Suriname. Het ministerie verwacht dat deze uitbreiding zal bijdragen aan eerlijkere, veiligere en menswaardigere werkplekken in het hele land.
De BAVP-opleiding voorzag de arbeidsinspecteurs van de noodzakelijke juridische en operationele kennis om hun controlewerkzaamheden in alle districten doelgerichter uit te voeren. Met hun nieuwe status kunnen zij overtredingen effectiever aanpakken en zo bijdragen aan betere arbeidsverhoudingen en naleving van de wetgeving.
Volgens het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken markeert deze beëdiging een belangrijke stap in het versterken van het toezicht op arbeidsomstandigheden in Suriname. Het ministerie verwacht dat deze uitbreiding zal bijdragen aan eerlijkere, veiligere en menswaardigere werkplekken in het hele land.
Vandaag
-
18:46
Suriname op rand van geschiedenis: cruciaal duel tegen Bolivia om WK-droom
-
16:44
Beroependag op Kangoeroe High: leerlingen maken kennis met diverse beroepen
-
14:46
BiZa pakt ‘spookambtenaren’ aan: focus op personeel in buitenland
-
12:50
Schoten gelost op woning na familieruzie
-
10:48
WTO-chef: wereldorde is onherroepelijk veranderd
-
08:51
Suriname benadrukt sterkere samenwerking regio en Afrika
-
06:53
Recensie: Democratische leeservaring
-
04:55
Wisselvallig en overwegend nat weer
-
02:57
Van Pakistan tot Egypte: oorlog met Iran drijft prijzen op in het mondiale Zuiden
-
00:59
Column: Aftellen
-
00:00
Natio op scherp voor play-off om WK-kwalificatie tegen Bolivia
Gisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe
Eergisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid