Baitali in beroep bij IDB tegen gunning infrastructureel werk aan Kuldipsingh
De aannemingsmaatschappij Baitali NV is niet te spreken over wat ze labelt als ‘oneerlijke gunning’ van infrastructurele werken aan de Van 't Hogerhuysstraat en de Slangenhoutstraat aan concurrent Kuldipsingh Infra NV. Beide bedrijven hebben, met nog drie andere op 10 december van het vorige jaar zich ingeschreven om in aanmerking te komen voor de werkzaamheden. Het gaat hier om de tweede bidding die ruis veroorzaakt. Baitali berust zich niet in deze gunning en heeft protest aangetekend bij de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB).
Het ministerie van Openbare Werken (OW) - de Project Implementation Unit (PIU) - gunde het werk aan Kuldipsingh, hoewel Baitali net als de vorige keer de laagste inschrijver was met US$ 19,3 miljoen, wat US$ 3,5 miljoen minder is dan het inschrijfbedrag van Kuldipsingh: US$ 22.711.967. Baitali maakt nu gebruik van de mogelijkheid om bij de IDB, die de financier is van het project, in beroep te gaan.
Drie maanden na de inschrijving werden alle vijf inschrijvers door de PIU geïnformeerd dat enkele van hen, waaronder Baitali waren gediskwalificeerd en het werk is gegund aan Kuldipsingh. Baitali laat het echter niet bij deze mededeling omdat de reden van afwijzing, ondanks het bedrijf de laagste inschrijver was, niet was aangegeven door de PIU van het ministerie. Baitali vroeg om een debriefing van de PIU waarin gevraagd werd de redenen van de afwijzing te motiveren, wat ook gebeurde.

In de correspondentie die de Ware Tijd én Starnieuws in hun bezit hebben wijst de PIU het bedrijf er op dat het niet heeft voldaan aan de gunningsvoorwaarden om in aanmerking te komen voor het werk. De PIU motiveert onder andere dat Baitali bij de inschrijving onvoldoende informatie heeft verschaft en niet voldoet aan enkele technische voorwaarden. De projectmanager van het bedrijf voldoet niet aan de gestelde eisen en Baitali beantwoordt onvoldoende aan de wettelijke eisen zoals het ontbreken van een goedgekeurde audit, in relatie met de Wet op de Jaarrekening.
In een tegenreactie schrijft Baitali in een uitgebreid document dat de debriefing niet objectief is. De PIU zou achteraf de criteria voor de gunning hebben aangepast, een selectieve toepassing van de voorwaarden heeft gehanteerd, maar ook valse informatie heeft gepresenteerd.
Minister Riad Nurmohamed van OW om een reactie gevraagd, zegt in een gesprek met de beide mediabedrijven, zich niet ingelaten te hebben met de beoordeling en de gunning. “Ik heb mij er niet mee bemoeid en ook geen brief ontvangen van Baitali. De gesprekspartner voor de inschrijvers is de implementatie unit, die ook de opdrachtgever is en de IDB de financierder van het project en waar zij in beroep kunnen gaan. Die mogelijkheid hebben zij wel”, bevestigt Nurmohamed. De bewindsman zegt daarom ook niet zeker van te zijn of het gunningsproces nu definitief is gesloten, nadat het werk aan Kuldipsingh is gegund.
Vandaag
-
08:50
Gun overleden radiostemmen eindelijk zielenrust
-
06:52
Beijing E-Town: De toekomst is nu!
-
04:54
Warme dag met mogelijk buien in de avond
-
02:56
Vier Caribische landen openen grenzen voor vrij verkeer van burgers
-
00:58
OM is helder over koers en prioriteiten in 2026
-
00:00
Nieuwe coördinator CKP Sewnath: Overheidscommunicatie ligt op intensive care
Gisteren
- Betrouwbare energie voor Nickerie: CDB en India versterken elektriciteitsnet
- Succesvolle start scholen landelijk
- 8 ingerekend in megafraudezaak Melkcentrale: SRD 17 miljoen verduisterd
- SBB legt beslag op bruinhartmasten EBS: onderzoek naar illegale herkomst
- LVV versterkt landbouwkennis met training en certificering
- PALU: Tijd om te breken met decennia van onrealistisch begroten
- De Vliegertraditie: Van Suriname naar Weifang
- Hofpresident verheugd over meer rechters en nieuwe rechtbank
- Japan krijgt eerste vrouwelijke leider van regeringspartij
- Eenheidsmonument Cultuur met het oog op 50 jaar Onafhankelijkheid
- Zonnige start, warme namiddag
- Trump vraagt Israël te stoppen met bombarderen na deelakkoord Hamas
- Suriname boekt historische mijlpaal met financiering GranMorgu olieproject
- Suriname heeft twee opties voor cassatierechtspraak
Eergisteren
- Staatsolie geeft O.S. Matta frisse start met renovatie
- Bewustwordingsmaand borstkanker: vroege opsporing redt levens
- Herman Jintie gekozen tot secretaris WACP
- Hof gaat in 2026 voor transparante en tijdige rechtspraak
- Een stonfutu is niet meer – In Memoriam dr. John Eric Anijs
- Suriname en Canada versterken samenwerking rond economie en onderwijs
- De NDP moet eerlijk zijn over de schuld!
- Suriname en UNDP versterken partnerschap voor duurzame ontwikkeling
- Trump: VS in 'gewapend conflict' met drugskartels Caribisch gebied
- Weer een hete vrijdag voorspeld
- Zwaarbewapende rovers schieten op voertuigen en maken goud en geld buit
- Francisca van Ommeren volgt Adjay Moensi op bij Kabinet van de President
- Column: Het tekort dat nooit hetzelfde tekort is
- Begroting 2026 ingediend: Discussie over inkomsten en tekort