OW pakt na jaren ontwateringsprobleem Jagtlustsluis aan
Het ontwateringsprobleem te Jagtlust in het district Commewijne wordt aangepakt door het ministerie van Openbare Werken (OW). Woensdag is begonnen met het vervangen van de bestaande duiker door drie strengen ARMCO-buizen en het heien van stalen damwanden. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden binnen negen maanden worden afgerond. Minister Riad Nurmohamed benadrukt dat deze werken een oplossing moeten
bieden voor de ontwateringsproblemen waarmee het district al lange tijd
kampt.
De werkzaamheden zijn al enige tijd in de planning geweest. Nurmohamed geeft aan dat er vroeger een kleine brug op de plek stond, maar die was afgeschreven en ingestort. Het was daarna jarenlang moeilijk om de ontwatering goed te regelen. Er was een tijdelijke oplossing gecreëerd met een container onder de weg, maar deze was al in een gevaarlijke staat beland. Het was hoog tijd om het oude systeem te vervangen.

De bewindsman wijst erop dat het probleem al meer dan vijf jaar speelt. “Toen ik aantrad, was dit een van de eerste zaken die aandacht behoefde, maar door beperkte middelen was er weinig vooruitgang. Nu er meer financiële ruimte is, kunnen we eindelijk de ontwateringswerken grondig aanpakken.” Bij het vervangen van het oude systeem zal van innovatieve technieken gebruik worden gemaakt. “We gaan geen sluis plaatsen zoals voorheen, maar we installeren een automatisch systeem dat zorgt voor het waterbeheer van dit gebied”, legt Nurmohamed uit.
“Eerder moesten de sluizen handmatig bediend worden, maar we stappen over op automatische klepduikersystemen, zoals we eerder hebben gedaan bij Weg naar Zee. Dit is een van de plekken waar we die technologie toepassen", zegt de minister. Daarnaast worden er kunststofonderdelen, zoals kunststofkleppen, geïntroduceerd, meldt de Communicatiedienst Suriname. “Deze materialen roesten niet en zijn veel duurzamer. Het systeem wordt zelfregulerend en hoeft alleen maar eens in de zes maanden gecontroleerd te worden op eventuele verstoppingen”. Met deze ingrijpende verbeteringen hoopt OW niet alleen de waterbeheersing in Commewijne te verbeteren, maar ook de regio duurzamer en toekomstbestendiger te maken.
Vandaag
Gisteren
- Verdachte op heterdaad betrapt tijdens woninginbraak
- TCT start landelijke operatie om bussector te ordenen en registers te actualiseren
- Fernandes Driver beloont topgamers met SRD 10.000 bij vierde prijzenronde
- Hoe Meituan de stadsstraten tot leven brengt
- Ryan Torilal in vrijheid gesteld op last Hof van Justitie
- Tuinman aangehouden voor diefstal van dure pruiken in Wanica
- Bangladesh: Tribunaal veroordeelt afgezette Sheikh Hasina tot de doodstraf
- Arbeider overlijdt na instorting metalen wand in Avanavero
- Herbeleven 50 jaar onafhankelijkheid met historische vlagchoreografie
- Reactie op: Alleen onrechtmatige gronduitgiften worden nietig verklaard!
- Fernandes verrast klanten met vroege kerst en prijzenregen
- Suriname 50 Jaar Onafhankelijk: Vooruitgang komt niet vanzelf
- Bewolkt met wat regen
- Amerikaans vliegdekschip arriveert in Caribisch gebied
- Column: Stay true to yourself and your professionalism
- Ambassadeur Ricardo Panka: ‘Geen gewijzigd, maar hernieuwd beleid richting Nederland’
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 898
- OM in hoger beroep tegen beslissing RC over inverzekeringstelling Torilal
- Meer dan 3.000 deelnemers bij succesvolle DSB Bigi Yari Run
- Is de Chinalco-deal haalbaar met de door de regering gestelde voorwaarden?
- Simons: Chinese vereniging blijft strategische partner in Surinaamse ontwikkeling
- Meervoudige inbraakverdachte aangehouden
- COP30: Klimaatdemonstranten eisen gehoord te worden
- Rc gelast vrijlating Torilal; Openbaar Ministerie direct in beroep
- President Simons overweegt u toch financiële vergoeding voor leerkrachten!
- Zonnige dag vandaag met kans op onweer in de middag
- Torilal nog vast in grootschalige LVV-fraudezaak (update)
- Uitspraak hoger beroepzaak Pakittow op 28 januari
- Geen uitweg meer: vermogen publieke personen voortaan onder toezicht