Ramdin benadrukt vitale functie Amazonegebied
Het belang van het Amazonegebied als importante ecologische en economische pijler stond centraal tijdens de ministeriële vergadering van de Amazon Cooperation Treaty Organization (ACTO) die gisteren in Paramaribo is gehouden. Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking zei tijdens een persconferentie dat de noodzaak van een gebalanceerde en duurzame ontwikkeling van de regio, waarbij zowel de bewoners als het milieu centraal staan.
“Het Amazonegebied heeft een vitale functie voor de hele wereld, maar zeker voor de bewoners van de betrokken landen”. De minister wees op de noodzaak van internationale samenwerking en financiering om de regio te ondersteunen en verder te ontwikkelen. Tijdens de vergadering werd uitgebreid gesproken over strategieën om meer middelen beschikbaar te maken voor de Amazone, met speciale aandacht voor de rechten en leefomstandigheden van inheemse gemeenschappen.
Een belangrijk aspect van de discussies was de rol van het Amazonegebied in de bredere socio-economische context. Volgens minister Ramdin is er steeds meer aandacht voor een multisectorale benadering, waarbij niet alleen wordt gekeken naar het milieu, maar ook naar energieopwekking, onderwijs, gezondheidszorg, cultuur en infrastructuur. “De ontwikkeling van het bos moet op een evenwichtige manier voordelen opleveren voor de lokale gemeenschappen”.
De vergadering diende tevens als voorbereiding op de 30e Klimaatconferentie van de Verenigde Naties (COP30), die later dit jaar in Belém, Brazilië, zal plaatsvinden. Suriname heeft tijdens de ministeriële bijeenkomst een presentatie gegeven over zijn milieubeleid en toekomstvisie richting 2050, waarbij werd onderstreept hoe het land inzet op groene ontwikkeling en behoud van zijn koolstofnegatieve status. Deze presentatie is gehouden door minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu. Suriname heeft zich als enig land binnen ACTO gecommitteerd aan het behoud van zijn koolstofnegatieve status en carbon-zero-doelstellingen. Dit voorstel werd opgenomen in de slottekst van de vergadering, met nadruk op de erkenning van verschillende initiatieven die de regio in staat stellen een substantiële bijdrage te leveren aan wereldwijde klimaatinspanningen, meldt de Communicatiedienst Suriname.
Met vertegenwoordigers uit alle ACTO-lidstaten, waaronder Bolivia, Brazilië, Venezuela en Suriname, was de bijeenkomst een belangrijk platform. “We hebben gezamenlijke strategieën kunnen formuleren om de positie van de regio te versterken in de wereldwijde klimaatonderhandelingen”, liet minister Ramdin doorschemeren. Hij concludeerde dat de vergadering waardevolle inzichten heeft opgeleverd en de basis legt voor verdere actie in de aanloop naar COP30.
Vandaag
-
12:27
Stakende BLTO vraagt ontslag onderwijsminister en directieleden
-
11:09
OM dagvaart advocaat Veira voor belediging en bedreiging
-
11:00
Dronken vader dreigt gezin uit te moorden en woning in brand te steken
-
09:28
VS waarschuwt Haïtiaanse overgangsraad: 'We zullen gepaste actie ondernemen'
-
07:31
SOVA waarschuwt voor overhaaste herstructurering Openbaar Ministerie
-
05:35
Afwisseling van zon en buien
-
03:37
Hofpresident Rasoelbaks: modernisering rechterlijke macht al jaren in voorbereiding
-
01:44
Pg Paragsingh: Modernisering rechterlijke macht onvermijdelijk
-
00:59
Column: Een mening is geen vrijbrief
-
00:00
Conflict met minOWC escaleert: Leraren technisch onderwijs leggen werk neer
Gisteren
- Misiekaba wil mentale zorg dichterbij burgers brengen via scholen en eerstelijnszorg
- Argentinië verwelkomt eerste zending Chinese elektrische auto’s terwijl Trump dreigt met tarieven
- MinOWC werkt aan vijfjarenplan voor modern technisch en beroepsonderwijs
- Denemarken: NAVO niet bevoegd om over Groenland te onderhandelen
- Verslaafde zoon aangehouden na geweld, diefstal en vernieling in ouderlijk huis
- Personeelstekort luchtverkeersleiding verstoort regionaal vliegschema
- Congres zet modernisering rechterlijke macht centraal voor rechtszekerheid en ontwikkeling
- Bangladesh: Campagne gestart voor eerste verkiezingen na afzetting Hasina
- Interpol treft illegale goudsector in Guyanaschild
- 'Breuk in de wereldorde': toespraken van Carney en wereldleiders in Davos
- Rustige ochtend met buien in de middag
- Vissers zetten in op bescherming zeeleven en behoud exportmarkten
- Column: Sportieve keuze op basis van realiteitszin
- Vakbeweging slaat alarm over koopkracht en uitblijven afspraken
Eergisteren
- Volksgezondheid en IKBeN versterken samenwerking voor betere bescherming van kinderen
- Iran meldt 3.117 doden bij protesten; waarschuwt VS voor vergelding
- Illegaal vliegtuig ontdekt op verborgen landingsbaan diep in het binnenland
- EZOTI en bedrijfsleven slaan handen ineen voor sterker ondernemersklimaat
- Zuid-Korea: Ex-premier krijgt 23 jaar cel wegens rebellie
- Regering mikt op nieuwe loonreeks zorgsector medio 2026
- Internationale steun voor hervorming Surinaamse sportsector
- Aangifte tegen Rozenhout en Burney Brunswijk
- Plannen gepresenteerd voor STEM-campus in Diitabiki
- Gerenoveerde OS II Livorno feestelijk in gebruik genomen
- Open brief: Verkeersveiligheid vraagt om structurele hervormingen
- Bewolkte dag met regenbuien in de middag
- Europese leiders roepen op tot eenheid in Davos na Trumps dreiging met tarieven
- Bezoek CCJ onderstreept rol Suriname binnen Caribische rechtsorde
- Scheidende VS ambassadeur Faucher: ‘Dit is geen afscheid’