Column: Grote verliezer en lachende derde
De situatie rond het zogenaamd sportpaspoort, speelt nu al langer dan een maand en nog steeds is er geen duidelijkheid over de voortgang van Natio Nieuwe Stijl (N, N, S.). De Nederlandse rechter heeft NAC, die deze kwestie aanzwengelde, in het ongelijk gesteld, waardoor de competitie normaal afgewerkt kan worden. De tegenslagen bij deze club blijven zich opstapelen, want intussen is ook degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie een feit. Hoewel deze zaak veel stof deed opwaaien, lijkt het ergste al voorbij te zijn. Zo werden er geen straffen uitgedeeld door de KNVB en zijn intussen alle spelers weer toegelaten tot de faciliteiten van hun club. De balans opmakend lijkt Natio het zwaarst getroffen te zijn door deze hele situatie, want door de onzekerheid lijkt het traject abrupt tot een eind gekomen te zijn.
Terwijl de situatie in Nederland in rustiger vaarwater lijkt te zijn gekomen na de rechterlijke uitspraak en de nodige maatregelen van de Immigratie en Naturalisatie Dienst (IND), heerst er in Suriname nog altijd grote onzekerheid en hullen de verantwoordelijken zich in stilzwijgen. Niemand die de gemeenschap informeert over de stand van zaken sinds enkele Natio-spelers de Nederlandse nationaliteit werd ontnomen, omdat ze de Surinaamse nationaliteit zouden hebben verkregen. In welke fase bevindt de juridische bijstand zich en waarom wordt het volk niet op de hoogte te houden. Niet zo lang geleden werd er nog geroepen dat Natio van het volk is en nu wordt hetzelfde volk in het ongewisse gelaten over de toekomst van Natio.
Het heeft er veel van dat N. N. S. onder deze omstandigheden op een dood spoor is beland en dat gerust mag worden gesteld dat Natio de grote verliezer is van de paspoort-affaire. De mooie stappen die Natio in de laatste twee jaren gemaakt heeft ten spijt, heeft het er veel van dat het niveau met rasse schreden omlaag zal gaan. Als spelers moeten kiezen tussen het vertegenwoordigen van Suriname gedurende enkele jaren en het behouden van de Nederlandse nationaliteit, dan is de keus snel gemaakt. Met het voorgaande in gedachten, lijkt de vijver van speelgerechtigden op te drogen, hetgeen betekent dat spelers niet meer voor Natio zullen uitkomen. Het is daarom noodzakelijk om alle juridische opties open te houden en niet blindelings te vertrouwen op Nederlandse deskundigen die mogelijk niet het Surinaamse belang op het oog hebben.
De Eredivisie clubs zijn de lachende derde van dit paspoortscenario en in het verlengde daarvan de KNVB. Het is publiek geheim dat clubs niet zitten te springen om spelers te sturen naar Natio. Er zijn spelers die in het verleden na afgereisd te zijn om interlands af te werken, bij terugkeer geconfronteerd werden met minder -tot helemaal geen- speeltijd. Doordat spelers onder de huidige omstandigheden huiverig zijn om voor Suriname te kiezen, hoeft de KNVB zich niet druk te maken dat ze kwalitatief goede spelers aan Suriname kwijt zullen raken. In september bij de Nations League zal duidelijk worden of het ‘Bouwproject Natio’ vordert of gesloopt moet worden.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
18:36
Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
-
16:35
Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
-
14:33
Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
-
12:30
Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
-
10:52
De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
-
08:54
Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
-
06:56
Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
-
04:58
Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
-
03:05
'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
-
01:03
Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
-
00:01
Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?
Gisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in
Eergisteren
- Hoogleraar Moomou: Een gedeelde rivier vraagt om gedeelde verantwoordelijkheid
- Rosina
- Amatmohamed vraagt duidelijkheid over importverbod bestrijdingsmiddelen
- Verdachte brand Henck Arronstraat voorlopig vrij; strafzaak opnieuw aangehouden
- Het examen begint in 2028
- Asabina eist duidelijkheid over massale vissterfte
- OIS eist actie van president Simons na milieuramp in Saramacca
- Verdachte in zaak rond vermiste Braziliaanse voorwaardelijk vrijgelaten
- Quorumproblemen overschaduwen unanieme aanname VN-protocol tegen doodstraf
- Opnieuw zeer warm; Saharastof zorgt voor heiige lucht
- Klimaatverandering versterkt droogterisico’s in Europa door extreme hitte
- Column: De goudsector zonder gezag, de les van Sarakreek
- Starnieuws gouddossier 1: Actie tegen Chinese werknemers Sarakreek slechts deel van thriller