Column: Grote verliezer en lachende derde
De situatie rond het zogenaamd sportpaspoort, speelt nu al langer dan een maand en nog steeds is er geen duidelijkheid over de voortgang van Natio Nieuwe Stijl (N, N, S.). De Nederlandse rechter heeft NAC, die deze kwestie aanzwengelde, in het ongelijk gesteld, waardoor de competitie normaal afgewerkt kan worden. De tegenslagen bij deze club blijven zich opstapelen, want intussen is ook degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie een feit. Hoewel deze zaak veel stof deed opwaaien, lijkt het ergste al voorbij te zijn. Zo werden er geen straffen uitgedeeld door de KNVB en zijn intussen alle spelers weer toegelaten tot de faciliteiten van hun club. De balans opmakend lijkt Natio het zwaarst getroffen te zijn door deze hele situatie, want door de onzekerheid lijkt het traject abrupt tot een eind gekomen te zijn.
Terwijl de situatie in Nederland in rustiger vaarwater lijkt te zijn gekomen na de rechterlijke uitspraak en de nodige maatregelen van de Immigratie en Naturalisatie Dienst (IND), heerst er in Suriname nog altijd grote onzekerheid en hullen de verantwoordelijken zich in stilzwijgen. Niemand die de gemeenschap informeert over de stand van zaken sinds enkele Natio-spelers de Nederlandse nationaliteit werd ontnomen, omdat ze de Surinaamse nationaliteit zouden hebben verkregen. In welke fase bevindt de juridische bijstand zich en waarom wordt het volk niet op de hoogte te houden. Niet zo lang geleden werd er nog geroepen dat Natio van het volk is en nu wordt hetzelfde volk in het ongewisse gelaten over de toekomst van Natio.
Het heeft er veel van dat N. N. S. onder deze omstandigheden op een dood spoor is beland en dat gerust mag worden gesteld dat Natio de grote verliezer is van de paspoort-affaire. De mooie stappen die Natio in de laatste twee jaren gemaakt heeft ten spijt, heeft het er veel van dat het niveau met rasse schreden omlaag zal gaan. Als spelers moeten kiezen tussen het vertegenwoordigen van Suriname gedurende enkele jaren en het behouden van de Nederlandse nationaliteit, dan is de keus snel gemaakt. Met het voorgaande in gedachten, lijkt de vijver van speelgerechtigden op te drogen, hetgeen betekent dat spelers niet meer voor Natio zullen uitkomen. Het is daarom noodzakelijk om alle juridische opties open te houden en niet blindelings te vertrouwen op Nederlandse deskundigen die mogelijk niet het Surinaamse belang op het oog hebben.
De Eredivisie clubs zijn de lachende derde van dit paspoortscenario en in het verlengde daarvan de KNVB. Het is publiek geheim dat clubs niet zitten te springen om spelers te sturen naar Natio. Er zijn spelers die in het verleden na afgereisd te zijn om interlands af te werken, bij terugkeer geconfronteerd werden met minder -tot helemaal geen- speeltijd. Doordat spelers onder de huidige omstandigheden huiverig zijn om voor Suriname te kiezen, hoeft de KNVB zich niet druk te maken dat ze kwalitatief goede spelers aan Suriname kwijt zullen raken. In september bij de Nations League zal duidelijk worden of het ‘Bouwproject Natio’ vordert of gesloopt moet worden.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
08:45
Vrouw ernstig gewond bij woningbrand aan Ramgoelamweg
-
06:48
EBS zet juridische strijd tegen vakbondsleider Hellings voort met hoger beroep
-
04:51
Nat en benauwd: kans op regen- en onweersbuien
-
02:02
VES betwist begrotingstekort van 5,1%: Werkelijk tekort is 7,7% van BBP
-
00:59
Column: Terwijl iedereen wil scoren
-
00:00
Kabinet President krijgt begroting van ruim SRD 1,2 miljard
Gisteren
- Brug over oostelijke grens biedt ontwikkelingsperspectieven
- Derde helft WK 2026: Welke sub-Sahara Afrikaanse landen maken de beste kans?
- GBB moet SRD 128 miljoen betalen aan vonnissen, slechts SRD 32 miljoen op begroting
- Gewapende roofoverval aan Topaasstraat: circa USD 200.000 buitgemaakt
- Eerste editie van Boeken, Bier en Meer succesvol van start
- Simons: Onderwijs sleutel tot armoedebestrijding en duurzame ontwikkeling
- Grankreek eist duidelijkheid over onderzoek naar zandafgravingen
- Hof van Justitie ontbeert in begroting ruim SRD 300 miljoen
- Krachtige aardbeving treft Filipijnen, minstens 15 doden en tsunami-waarschuwingen
- Kluis met groot geldbedrag gestolen bij inbraak in cambio
- Quota Men Cook Out levert bijna US$ 150.000 op voor maatschappelijke projecten
- Bijna 90% begroting Openbaar Ministerie gaat op aan personeelskosten
- Warm en benauwd weer met kans op zware regen- en onweersbuien
- Iran vuurt raketten af op Israël na aanval op Beiroet
- Column: Feest van voetbal, schaduw van oorlog
- Regering in lastige positie bij zoeken oplossing asfalteringsproject Van ’t Hogerhuysstraat
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 927
- Derde helft WK 2026: Van 'groep des doods' tot verrassingen
- Sociale bescherming is een kinderrechtenkwestie
- SVB verdedigt keuze voor verkoop WK-kaarten via externe partij
- Begroting DNA stijgt met 53%; SRD 125 miljoen extra voor nieuwe vergaderzaal
- Woning Robijnstraat in vlammen opgegaan: bedlegerige man naar SEH afgevoerd
- Kinderen leren over de gevolgen van illegale visserij
- Een verdiende herwaardering van Ramsewak Shankar
- Politieagent in buik geschoten na achtervolging aan de Nieuw Weergevondenweg
- Nieuw Directoraat Burgerzaken krijgt begroting van ruim SRD 361 miljoen
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en regen
- 100 dagen oorlog tegen Iran: Trump slaagt er niet in steun in de VS te mobiliseren
- Staatsschuld stijgt naar SRD 189,9 miljard
- Begroting 2026 fors verhoogd: uitgaven stijgen met SRD 16 miljard; tekort 5,1% BBP