Column: VHP lachende derde in strijd ABOP-PL
Midden in de oorlogssituatie gaat Chan naar Aruba om met een demissionaire regering belangrijke zaken te doen. Daarna gaat hij naar Curaçao. Hij heeft duidelijk behoefte aan frisse zeelucht, want als zachte heelmeester kan hij de indringende politieke geur niet meer inademen. Hopelijk is het de laatste buitenlandse reis die Chan maakt vóór de verkiezingen. Hij heeft zijn handen hier vol en is bovendien ook nog campagneleider van zijn politieke partij. En om 150.000+ stemmen die hij wil halen, moeten er meer mensen op de kiezerslijst komen want ABOP wil ook 100.000+.
Terwijl Chan een week in het buitenland is en de poes op de melk moet passen, worden intussen hier de schaakstukken heftig verplaatst. De koning heeft extra macht gekregen op het schaakbord, want hij heeft niet alleen zijn wandelstok maar ook een hamer om te timmeren. Minister Ines Pané van Sozavo heeft tot nu toe de meeste daadkracht getoond door twee onderdirecteuren, die hoofdbestuursleden van Pertjajah Luhur (PL) zijn, te ontheffen uit hun functie. Gisteren heeft ze zelfs de AOV-directeur, ook bestuurslid van PL, van de ene op de andere dag van de koning moeten ontheffen. In geen van de gevallen is de president geraadpleegd, want als de koning spreekt, hoeft niemand iets te zeggen.
Het is een zeer serieuze zaak als zeven maanden vóór de verkiezingen de minister van Binnenlandse Zaken naar huis gaat. Hij werkte als rode lap op de koning. Door hem weg te slaan van het schaakbord, is de strijd nog niet beëindigd, want de PL is er nog steeds. De grootste prioriteit zou moeten zijn om zo snel mogelijk een geschikte minister van BIZA te benoemen. PL wil natuurlijk de voordracht doen, want bij het aangaan van de coalitie is de invulling van het ministerie toegewezen aan de Somo's.
Koning Bravo was zo blij dat Bronto van het regeringstoneel verdwijnt. Hij heeft zelfs vóór de beer geschoten was, mensen gepolst om minister te worden. Chan die de knoop moet doorhakken, denkt ik ga even een weekje tussenuit en intussen mogen jullie elkaar uitschakelen in de boksring. Hij heeft ook alvast gezegd dat hij op het ministerie een deskundige wil hebben. Dus iemand die weet hoe je een verkiezing moet organiseren, iemand die eerder met het bijltje heeft gehakt.
In de politiek moet je strategisch denken, net als bij het schaakspel. Bravo zal zelfs een VHP-deskundige willen ondersteunen, zolang de persoon geen PL'er is. De partij die nooit slaapt kraakt ook haar hersenen. Ook al heeft Somo namen genoemd van partijleden op de spoed structurenvergadering om aan te tonen hoeveel doctorandussen, PhD's en juristen hij heeft, nu gaat het om de finale zet. De koningin moet worden uitgeschakeld om de koning schaakmat te zetten. De VHP zal in deze strijd de lachende derde worden.
Nita Ramcharan
Vandaag
Gisteren
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
- Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
- Gezin gekneveld bij brute overval
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Eergisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden