NDP: Historische Overeenkomst Staatsolie en TotalEnergies
Met de ondertekening van een Final Investment Decision (FID) overeenkomst tussen Staatsolie Maatschappij Suriname N.V. en TotalEnergies, wordt een historische stap gezet in de ontwikkeling van Surinames oliesector. Deze samenwerking markeert een cruciale mijlpaal in de exploratie en productie van olie in Suriname, met name in de lucratieve offshore-olievelden. De deal belooft niet alleen aanzienlijke buitenlandse investeringen naar het land te brengen, maar ook een nieuwe impuls te geven aan de Surinaamse economie.
De ondertekening van deze overeenkomst wordt gezien als een belangrijke stap in de richting van economische vooruitgang, stabiliteit en groei voor de totale Surinaamse samenleving. Het land, dat momenteel te maken heeft met economische neergang en uitdagingen, krijgt met deze deal een unieke kans om zijn natuurlijke rijkdommen op een duurzame en eerlijke manier te benutten. De verwachte inkomsten uit de oliewinning bieden perspectieven voor substantiële investeringen in nationale infrastructuur, gezondheidszorg, onderwijs en andere essentiële diensten.
Dit alles is het resultaat van visionair leiderschap getoond na 25 februari 1980. De revolutionaire visie van “ Geloof in eigen kunnen” wordt zichtbaarder.
De Nationale Democratische Partij (NDP), onder leiding van mevr. Simons, heeft haar standpunt duidelijk gemaakt met betrekking tot deze samenwerking. De partij juicht de overeenkomst toe als een lang verwachte stap in de juiste richting voor de economische ontwikkeling van Suriname. De NDP benadrukt echter dat de opbrengsten uit de olieproductie ten goede moeten komen aan de gehele Surinaamse samenleving, en niet slechts in de handen van een kapitalistische elite terecht mogen komen.
De samenwerking met TotalEnergies brengt ook geavanceerde technologie en expertise naar Suriname, waardoor het land zich kan positioneren als een belangrijke speler in de internationale energiemarkt. De verwachting is dat de oliesector niet alleen directe werkgelegenheid creëert, maar ook zorgt voor een stimulans in andere sectoren zoals transport, logistiek en dienstverlening.
De ondertekening van het FID-akkoord tussen Staatsolie en TotalEnergies is een historische kans voor Suriname om zijn olierijkdom op een duurzame en eerlijke manier te benutten. Het is van cruciaal belang dat de inkomsten uit deze sector ten goede komen aan de hele samenleving en niet slechts een kleine elite verrijken. De NDP heeft zich duidelijk uitgesproken voor een eerlijke verdeling van de opbrengsten, zodat alle burgers profiteren van de vooruitgang die deze samenwerking met zich meebrengt.
Met deze deal opent zich een nieuw tijdperk van groei en vooruitgang voor Suriname, waarin de olie-industrie een belangrijke motor kan zijn voor economische stabiliteit en welvaart voor het gehele land.
De Nationale Democratische Partij
Sranan mus' wini
Vandaag
-
20:52
Reactie op: Collegiaal bestuur wat is dat?
-
18:54
Bosbranden teisteren Zuid-Europa: waarom het risico toeneemt
-
16:57
Caricom ziet in Simons sleutelrol voor Caribische ontwikkeling
-
15:15
Strakke organisatie en ‘diepte’ investeringen bij aantreden nieuwe regering
-
13:28
Regering: Behoed het onderwijs voor totale ondergang
-
11:31
Stabiele houtproductie en groeiende export naar China kenmerken bosbouwjaar 2024
-
09:33
Mac Andrew warm uitgezwaaid door personeel
-
07:35
Schaduwzijde van het tuchtrecht
-
05:37
Onweersbuien en afnemende regen
-
03:41
Internationale bemanning keert terug naar aarde na succesvolle Axiom-ruimtevlucht
-
01:43
Frankrijk dringt aan op ratificatie grensprotocol met Suriname
-
00:59
Column: Een brief van Chan aan Jenny
-
00:00
Overheid maakt macro-economische vorderingen, maar schuldpositie blijft zwak
Gisteren
- Adelien Wijnerman keert terug als minister van Financiën – 3 onderministers ook van de partij
- Strategisch olieplan open voor feedback van samenleving
- Bromfietser overlijdt twaalf dagen na aanrijding
- Reactie op Fares I. Naipal: Een poging tot geschiedvervalsing
- Bedrijven klaargestoomd voor exporteisen tijdens EU Standards & Certification Workshop
- Jabini: Nieuwe minister hoeft alleen nog maar te scoren
- Het gevaar van WhatsApp
- IMF-baas feliciteert Simons en bevestigt samenwerking met Suriname
- Inbraak loopt fataal af: Inbreker neergeschoten aan Julianaweg
- Collegiaal bestuur onder president Simons
- Al vroeg onweersbuien op deze maandagmorgen
- Oud-president Nigeria, Muhammadu Buhari, overleden
- Column: Mi lobi Sranan? Bewijs het!
- Rusland: NPS-besluiten zijn democratisch genomen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 880
- Alertheid geboden bij wat je schrijft of zegt
- Gewapende overval op supermarkt in Uitvlugt
- EU stelt tegenmaatregelen VS-tarieven uit
- Gewapende overval op goudkamp in Nassaugebied: 300 gram ruw goud gestolen
- Ivan Fernald verlaat NPS: De maat is vol
- Strenge veiligheid rond inauguratie – Wegen rond ANS afgesloten
- China wil samenwerking met Suriname verdiepen onder president Simons
- Dansen met olifanten
- Kleine en middelgrote pluimveeboeren beschrijven zorgen sector
- Zelfde weerpatroon bewolkt, zon en onweer
- Illegale migratie eist opnieuw levens op Caribische route
- 5 scholieren naar Parijs voor Internationale Natuurkunde Olympiade
- Rijstboeren Nickerie vestigen hoop op aankomende minister Noersalim