Noodlijdend EBS geeft Eijndhoven forse vergoedingen
De dienstbetrekking van Marcel Eijndhoven als technisch directeur van de NV Energie Bedrijven Suriname (EBS) is onlangs met 9 maanden verlengd. Van 1 januari tot en met eind september. Zijn maandsalaris is SRD 240.000 exclusief andere emolumenten. Dit bedrag krijgt hij vanaf januari 2023. Het salaris is gebaseerd op een koers van SRD 37 voor de US$, die gold op de dag van ondertekening van de arbeidsovereenkomst. Het is de tegenwaarde van US$ 6.486.
Eijndhoven is vanaf 1986 in dienst geweest van de EBS. Hij is vanaf 9 mei 2012 technisch directeur. Na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is de dienstbetrekking voortgezet door het aangaan van tijdelijke overeenkomsten. De laatste schriftelijke en tijdelijke overeenkomst is op 31 december 2023 verlopen. Hierna is de samenwerking per onbepaalde tijd voortgezet.
Op de algemene vergadering van aandeelhouders van 25 juni 2024 is de eerdere samenwerking bekrachtigd en is bepaald dat de dienstbetrekking vanaf 1 januari wordt aangegaan voor 9 maanden. Starnieuws heeft de hand kunnen leggen op de overeenkomst tussen EBS-directie en Eijndhoven. Hierin is vastgelegd dat Eijndhoven per 1 juli 2024 aanspraak maakt op een betaling van het salaris met terugwerkende kracht. Hij krijgt het verschil alsnog uitbetaald per 1 januari 2023. De betaling van het bedrag zal plaatsvinden in augustus 2024. Ook krijgt hij de komende maand extra betalingen van secundaire voorzieningen. Hij komt ook in aanmerking voor voorzieningen die gelden voor het EBS-personeel voor elektriciteits- en gasleveranties.

Eijndhoven heeft recht op 38 vakantiedagen per jaar. Hij krijgt een vakantietoelage van een maand salaris uitbetaald in juli. Hij maakt jaarlijks aanspraak op een vergoeding van kosten verbonden aan de vakantie gelijk aan 3 maal het basis maandsalaris. Verder maakt hij aanspraak op eerste klas geneeskundige behandeling en verpleging voor zichzelf en zijn gezin. Ook kan er voor hem en zijn gezin geopteerd worden voor behandeling in het buitenland na goedkeuring van de raad van commissarissen.
De technisch directeur maakt jaarlijks in de maand december aanspraak op een gratificatie gelijk aan 3 maal het basis maandsalaris. Eijndhoven is bij beëindiging van zijn dienstbetrekking, ingaande 1 oktober 2024, gerechtigd tot een maandelijks bedrijfspensioen. De hoogte wordt vastgesteld op basis van driekwart procent per dienstjaar te rekenen vanaf 19 februari 1986 tot en met 31 december 2019 en wel over het salaris van de maand september 2024 (dat is SRD 240.000 per maand).
Eijndhoven heeft ook een representatietoelage van 17,5% van zijn maandsalaris. Hij heeft ook een representatief dienstvoertuig ter beschikking, dat ook voor privédoeleinden mag worden gebruikt. Alle kosten voor gebruik, onderhoud en reparatie zijn voor rekening van EBS. Bij beëindiging van het dienstverband mag hij het voertuig tegen 50% van de restwaarde na afschrijvingen overnemen. Hij heeft een mobiele telefoon met AIV-aansluiting ter beschikking, waarvan de kosten voor rekening zijn van EBS. Hij heeft ook aanspraak op een onkostenvergoeding van SRD 2.000 per maand voor gebruik van internet en vaste telefoonverbinding bij zijn woning.
Indien Eijndhoven naar het buitenland moet voor de EBS mag hij business class reizen. Per dag mag hij rekenen op US$ 400 exclusief verblijfkosten en maaltijden of hij krijgt US$ 750 per dag inclusief verblijfkosten. Als hij één of meer buitenlandse reizen maakt, heeft hij recht op US$ 1.750 per jaar voor uitrustingskosten.
Vandaag
-
14:27
Tussen vlaggen en verhalen: Een wereld van journalisten ontmoet China
-
12:25
De mix van zwart goud én groen goud als Surinames welvaart
-
10:23
Gouddelver mishandeld en beroofd in woning
-
09:36
Notarisberoep vraagt moed, waar nodig ook ‘nee’ zeggen
-
07:38
Inzet STIVASUR en SHATA voor verantwoord alcoholgebruik in toerisme- en horecasector
-
05:42
Suriname en Re:wild bespreken behoud natuur en duurzame ontwikkeling
-
04:15
Zonnige en warme vrijdag verwacht
-
02:17
Is het historisch droge Beijing klaar voor een nattere toekomst?
-
00:59
Column: Benoemingen zonder profiel, politieke cadeautjes voor loyalisten
-
00:01
Fraenk: Advocaten zijn geen politieke actoren, maar waken wel
Gisteren
- Verdachten gewelddadige beroving voorlopig op vrije voeten
- VS geeft opdracht tot inzet amfibisch squadron in het zuidelijke Caribisch gebied
- Pleidooien voor vrijlating Delano B. en medeverdachten
- In memoriam: Jos Chelius (1950–2025), formidabele basketballer en succesvol coach
- Familie kwestie-Reeberg ontvangt beschikking: probleem opgelost
- Operatie Gran Mati gestart in Coronie
- Corruptie en steekpenningcultuur: grootste rem op Surinames ontwikkeling
- Journalist Valerie Fris ontvangt award in Barbados voor excellente verslaggeving
- Twee Haïtiaanse politieagenten gedood bij ontploffing drone
- Santokhi tijdelijk uitlandig
- Volksgezondheid: toename Oropouche-gevallen in de regio
- Hofpresident aan advocaten: ‘Waarheid is simpelweg de waarheid’
- Een warme dag met kans op onweer in de middag
- Orkanen uitgelegd: hoe ze ontstaan en hoe ze verschillen van cyclonen en tyfonen
- Werkgroep ingesteld om luchtvaartsector snel uit crisis te halen
- Column: Robinhood blijft sukkelen
- Jurist van Inheemse (Kali‘na) afkomst nu advocaat
Eergisteren
- Persrechter licht vonnis veiligheidsambtenaren toe
- Wondgenezende werking van mokomoko wetenschappelijk bevestigd
- SLM, eerlijk is eerlijk!
- Assembleecommissies eisen correctie bij onregelmatige gronduitgifte Reeberg
- Gevluchte militair meldt zich bij Militaire Politie
- Premier Mottley benadrukt belang van samenwerking Caribische media
- Minderjarige steekt leeftijdsgenoot in brand na ruzie om adapter
- Open brief aan minister Monorath
- Man krijgt 7 jaar cel voor dodelijke steekpartij Amazonestraat
- President Mexico ontkent samenwerking met DEA rond ‘Project Portero’
- Warme dag met middagbuien
- Mount Pleasant verslaat Robinhood met 1-0 in Concacaf Caribbean Cup
- Reeberg-kwestie: DNA-commissies naar gebied; Simons eist correctie bij onregelmatigheden
- Pastor Landveld veroordeeld tot 2,5 jaar cel voor ontucht