Copa America 2024: VS pakt eerste drie punten
De VS had gemakkelijk al 1-0 voor kunnen staan. Een paar seconden na de aftrap rende Timothy Weah naar rechts en vuurde een voorzet af waardoor Guillermo Viscarra naar buiten moest komen en weg moest slaan. De Amerikanen behielden het balbezit, en Bolivia mag zich gelukkig prijzen dat Folarin Balogun nog niet helemaal klaar was voor een scherp doorgeschoten bal.
Na 3 minuten is het zover. Folarin Balogun wint een hoekschop. Amerikaanse spelers voeren een scherpe reeks korte passes uit, en Christian Pulisic schiet een gekruld schot vanuit de ene hoek van het strafschopgebied naar de uiterste bovenhoek. Viscarra zet er een paar vingers op, maar het is niet genoeg, 1-0 voor de Amerikanen.
Na een lachwekkend eenzijdige periode in de eerste tien minuten heeft de VS de greep op het spel verloren en veel tijd op hun eigen helft doorgebracht, ze zijn niet in staat hun weg naar de andere zijde te vinden.
Balogun en Pulisic wisselen van plaats, waarbij Balogun naar links gaat om een pass van de aanvoerder te nemen. Hij tikt de bal een paar keer en schiet vervolgens een perfect geplaatst schot door de benen van een paar Boliviaanse verdedigers, net binnen de verre paal, 2-0 in de 44e minuut.
De eerste tien minuten en de laatste tien minuten waren net zo goed als iedereen van het Amerikaanse team kon hopen, en in elk van die periodes scoorden ze een doelpunt. Tussendoor werden de zaken een beetje bewerkstelligd.
Pulisic heeft een schitterend doelpunt en een prima assist. Balogun was grillig maar gevaarlijk en zijn doelpunt was subliem. Giovanni Reyna zit nu volledig in de hoofden van Bolivia en heeft een aantal van hun spelers gele kaarten laten pakken.
In de tweede helft blijven de Amerikanen de baas in dit spel, waardoor Bolivia geen kans krijgt om de bal te pakken en er weer in te komen.
Een schot met links van Miguel Terceros (Bolivia) van buiten het strafschopgebied wordt in het midden van het doel gestopt.
Er zijn teveel halve kansen om ze op te sommen. Bolivia lijkt verslagen.
De Amerikanen houden de bal gewoon vast en schieten die naar believen – een mix van pech, slechte afwerking en sterk spel van de Boliviaanse keeper Viscarra houden de stand op 2-0.
Vandaag
-
08:51
Nieuwe spanningen tussen Guyana en Venezuela over Essequibo
-
06:52
Amendement op initiatiefwet cassatierechtspraak maandag in DNA
-
04:54
Wisselvallig weer met zon, bewolking en verspreide buien
-
02:56
Iran zet olieshock in om Amerikaanse militaire macht te neutraliseren
-
00:58
Toename aangeboren syfilis baart zorgen; Soroptimisten starten bewustwordingscampagne
-
00:00
VES komt met voorstellen voor productiebeleid na overleg met president Simons
Gisteren
- Landbouwsessie versterkt boeren met praktische kennis en teeltadvies
- Woning in vlammen opgegaan aan de Sagittariusstraat
- Agrarische ambitie en behoudt tropisch oerwoud bijten elkaar
- Camerabeelden voor derde keer bekeken in moordzaak Timmermanstraat
- India zoekt veilige doorgang voor vastliggende schepen bij Straat van Hormuz
- Anti-corruptie als verkiezingswapen: tussen democratische zuivering en institutioneel risico (2)
- Trump dreigt Kharg-eiland aan te vallen terwijl Iran strijd opvoert in Golfregio
- Banken verhogen olieprognoses door spanningen in Midden-Oosten
- Autoverhuurder spreekt verdachte tegen in zaak rond doodschieten Karan Chablani
- Wisselvallig weer met bewolking, zon en regen
- Oekraïne vindt nieuwe rol als beschermer van VS en Golfstaten
- Na felle discussies nieuw amendement over organisatie OM
Eergisteren
- Nieuwe lichting ambassadeurs moet internationale positie Suriname versterken
- Rijk aan olie en gas, arm aan welvaart
- Indiase schepen krijgen doorgang na Iraans vertrek uit India
- Twee verdachten vast na diefstal van schapen in Nickerie, heler heengezonden
- Explosies bij al-Quds-dag in Teheran, één dode
- LVV onderzoekt kansen voor pluimveehouderij in Asidonhopo en omgeving
- Sri Lanka repatrieert stoffelijke resten 84 Iraanse matrozen van Amerikaanse aanval
- Geen sterke leider maar sterke instituties
- VS en bondgenoten botsen met Rusland en China bij VN over Iraans nucleair programma
- Regenweer houdt nog aan
- Bureaucratie en falend toezicht brengen Surinaamse landbouwexport bijna tot stilstand
- Column: WIPA plaatst politici boven de wet
- EBS-bond uit scherpe kritiek op toelage van SRD 40.000 voor managers