Nieuwe lichting ambassadeurs moet internationale positie Suriname versterken
President Jennifer Simons heeft vrijdag negen Surinaamse diplomaten beëdigd tot buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur. Met de beëdiging wordt een nieuwe reeks diplomatieke benoemingen in gang gezet. De negen diplomaten krijgen de taak om Suriname in verschillende landen en internationale organisaties te vertegenwoordigen en de bilaterale samenwerking verder te versterken.
De nieuw benoemde ambassadeurs zijn: Vanessa Tsin-Jie Li (Beijing, China), Pearl Aprasong-Paulus (Parijs, Frankrijk), Genia Lank-Corinde (Havana, Cuba), Marciano Armaketo (Brussel, België), Ike Antonius (Brasília, Brazilië), Hanisha Jairam (New Delhi, India) en Georgette Elias (Caracas, Venezuela).
Daarnaast is Marlon Mohamed-Hoesein benoemd tot ambassadeur in Washington D.C. en tevens permanente vertegenwoordiger van Suriname bij de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Michel Kerpens gaat Suriname vertegenwoordigen bij de Verenigde Naties in New York.
De ceremonie vond plaats in het Presidentieel Paleis, in aanwezigheid van onder anderen vicepresident Gregory Rusland en minister van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking Melvin Bouva.
Tijdens de plechtigheid benadrukte de president het belang van professionele en doelgerichte diplomatie. Zij riep de ambassadeurs op zich actief in te zetten voor de bevordering van Surinames belangen op het gebied van internationale samenwerking, handel, investeringen en ontwikkeling.
Volgens het staatshoofd moeten de nieuwe gezanten zich richten op het verdiepen van diplomatieke en politieke relaties met hun gastlanden. Tegelijkertijd verwacht de regering dat zij bijdragen aan het aantrekken van investeringen en het stimuleren van economische diversificatie.
Simons onderstreepte dat de ambassadeurs Suriname ook cultureel en maatschappelijk moeten vertegenwoordigen. “Er wordt van u verwacht dat u Surinames potentieel en de idealen van onze natie voor ogen houdt bij uw werkzaamheden,” hield zij de diplomaten voor.
Simons verwacht van de ambassadeurs een assertieve en resultaatgerichte aanpak. Open communicatie en nauwe samenwerking met zowel Surinaamse als buitenlandse partners zijn daarbij essentieel.
Namens de nieuwe gezanten sprak ambassadeur Antonius een dankwoord uit. Hij stelde dat de diplomaten hun benoeming zien als een belangrijke verantwoordelijkheid. “Wij aanvaarden deze benoeming niet slechts als een ambt, maar als een opdracht om ons land op waardige en professionele wijze te vertegenwoordigen,” zei hij.
Namens de regering sprak Simons het vertrouwen uit dat de nieuwe ambassadeurs zich zullen inzetten voor het versterken van de internationale positie van Suriname en het verdiepen van de relaties met partnerlanden en multilaterale instellingen.
Vandaag
-
21:22
Leidinggevenden getraind om cyberrisico's beter te herkennen
-
19:28
Trinidad & Tobago wil regionaal centrum worden voor kunstmatige intelligentie
-
17:35
Discipline bij uitvoering staatsbegroting 2026
-
15:37
Irak onderschept 375 kg goud in omvangrijke anti-corruptieoperatie
-
13:41
Twee verkeersslachtoffers binnen korte tijd
-
12:23
PRO: Vissterfte legt zwakke milieuhandhaving bloot
-
10:21
De juridische paradox
-
08:19
Derde helft WK 2026: Messi tussen voetbal, slavernij, racisme en nationale identiteit
-
06:17
Grondbezitters in Coronie opgeroepen percelen te ontwikkelen
-
04:28
Zonnig en warm, later kans op onweersbuien in binnenland
-
02:32
Qatar neemt afscheid van visionair leider Sjeik Hamad bin Khalifa Al Thani
-
00:59
Column: Van hoop naar realiteit, van de wereld naar dicht bij huis
-
00:00
SLM gaat in hoger beroep tegen vonnis pensioenaanvulling oud-werknemers
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 932
- Duikers halen lichaam uit Parakreek na auto-ongeval
- LVV wil basisscholieren warm maken voor landbouw en voedselzekerheid
- Van wie is het eigenlijk?
- Derde helft WK 2026: De oude garde houdt stand
- 19 aspirant-arbeidsinspecteurs starten opleiding; inspectie kampt met personeelstekort
- Lijk vermiste man aangetroffen langs Weg naar West
- Groei vrijwel zeker, ontwikkeling allerminst
- Geldtrommel met SRD 23.000 buitgemaakt bij beroving
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- China evacueert meer dan 1,7 miljoen terwijl tyfoon Bavi landt en regio teistert
- Gewapende overval bij houtmarkt: SRD 45.000 buitgemaakt
- Derde helft WK 2026: Argentinië na 'reddingsboei' Embolo, naar halve finales
- President wil grond alleen nog uitgeven voor concreet doel
Eergisteren
- Inheemse en Tribale dorpen eisen onafhankelijk onderzoek naar vissterfte Saramaccarivier
- Derde helft WK 2026: Bellinghams heldenrol bezorgt Engeland nipte zege op Noorwegen
- Man raakt gewond bij schietincident in ressort Latour
- Wi Na Wan: Zijn stem zwijgt, maar de boodschap leeft voort
- Een brug over de Corantijn en haar verbindingen
- Derde helft WK 2026: Sterspelers in de schijnwerpers, Engeland en Argentinië jagen op halvefinales
- O.S. Reebergproject neemt nieuw zorgcoördinatielokaal en schoolomheining in gebruik
- Suriname dicht bij tweede internationale glasvezelverbinding via Frans-Guyana
- Open brief aan president – Ontwikkelingsplatform alleen is niet genoeg
- Geen enkel duurzaam ontwikkelingsdoel ligt op schema voor 2030
- Overwegend zonnig weer; later kans op enkele regen- en onweersbuien
- IEA: Escalatie tussen VS en Iran bedreigt herstel van oliemarkt
- Noodherstel Van ’t Hogerhuysstraat bijna afgerond
- Noodzaak comité-generaal steeds meer ter discussie na geheime vergadering