Southcom en Nationaal Leger tekenen overeenkomst
De generaal majoor Julie Nethercot was afgelopen week op bezoek om de veiligheidssamenwerking tussen de Verenigde Staten van Amerika en Suriname te versterken en te vernieuwen. Onderdeel van haar bezoek was onder meer de ondertekening van het Engagement and Cooperation Framework tussen Southcom en het Surinaams Nationaal Leger, meldt Defensie.
“Dit raamwerk formaliseert onze samenwerking en schetst de belangrijkste aandachtsgebieden om de ernstige uitdagingen waar we samen voor staan aan te pakken. Deze uitdagingen zijn veelzijdig en vereisen een geïntegreerd antwoord. Het identificeert vijf kritieke gebieden waar we hand in hand kunnen werken. Institutionele ontwikkeling, waardoor de structuur en het trainingsvermogen van onze strijdkrachten zullen worden versterkt, waardoor een professioneler en capabeler leger wordt verzekerd dat klaar is om bedreigingen het hoofd te bieden”, zegt minister Mathoera.

Het gaat ook om strategische communicatie en de samenwerking bij de bestrijding van transnationale georganiseerde misdaad, drugshandel en andere criminele activiteiten. “Het vergroten van de militaire mobiliteit in de lucht, op het land en ter zee, waardoor we sneller en effectiever op de crisis kunnen reageren. Door samen te werken kunnen we ons vermogen om troepen en middelen waar nodig in te zetten, vergroten. Integratie tussen instanties is erg belangrijk omdat veiligheidsbedreigingen geen grenzen respecteren”. De minister gaf een kort overzicht van de vele succesvolle projecten en operaties die de Suriname-VS-samenwerking in de afgelopen periode heeft opgeleverd.
Volgens VS-ambassadeur Robert Faucher hebben Suriname en de VS een lange en diepgaande gedeelde toewijding aan democratie, veiligheid en welvaart. En met de ondertekening van dit raamwerk kijkt hij uit naar de toekomst. De diplomaat verwees onder andere ook naar de ondertekening van the Cooperative Situational Information Integration System agreement, welke ook als belangrijke mijlpaal vorig jaar is ondertekend. “En dit jaar kijken we uit naar de voltooiing van de Aerial Intercept Assistance Agreement die het delen van informatie zal verbeteren en onze gedeelde veiligheidsuitdagingen zal aanpakken, niet alleen in Suriname, maar in de hele regio”, zei de ambassadeur.
Vandaag
-
18:51
Workshop legt basis voor herstel luchtvaart
-
16:49
Newmont vloeit personeel gefaseerd af; presenteert plannen aan VWA
-
14:44
Ministerie GBB wint rechtszaak tegen landmeter Winter
-
12:46
Snel, stil en indrukwekkend: onze eerste hogesnelheidstreinreis in China
-
10:48
Santokhi’s PR-unit: Royalties-programma is geen politieke stunt
-
08:51
Een sociologisch pleidooi voor proportionele diversiteit rechterlijke macht
-
06:53
Universiteit vernoemd naar Claudetta Toney officieel geopend
-
04:55
Warme dag met bewolkte lucht
-
02:57
Fed zet stap naar renteverlaging: markten kijken gespannen mee
-
00:59
Column: Wonden, littekens en de verloren kracht van eenheid
-
00:00
Acteur Daniël Kolf wint prestigieuze toneelprijs Theo d’Or
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 889
- Man verdronken in Saramacca
- VSB: Gezamenlijke aanpak nodig na Amerikaanse waarschuwing over havenveiligheid
- Wat haalt Suriname uit de klimaatconferentie COP 30?
- Minister Ramsaran grijpt in bij voedselvoorziening militairen
- Defect voertuig vliegt in brand onder woning
- Beschouwingen rondom het nieuwe BW
- President Simons steunt kindertehuizen Nickerie met bezoek en donatie
- In memoriam: Indra Djwalapersad 1951–2025
- RSF roept regering-Ali op vijandigheid tegen journalisten te beëindigen
- Zondag doet zijn naam eer aan: zonnig en warm
- Gezellig druk bij heropende Waterkant
- Sosar brengt LVV ruim USD 20.000 opslagkosten in rekening
- Suriname haalt de angels uit gespannen relatie met Guyana
Eergisteren
- Een samenhangend en rechtvaardig beleid
- Winkelpand 19 Trading aan de Bomaweg verwoest door brand
- Minister Wijnerman verrast door ontslag administrateur-generaal Staatsschuld
- Gezamenlijke verklaring Suriname-Guyana
- VWA benadrukt visie op gezonde arbeidsverhoudingen bij gesprek vakbond Rosebel
- Suriname en Guyana versterken samenwerking op meerdere fronten
- Suriname wil op COP30 zich inzetten op olie-inkomsten én klimaatfinanciering
- Brand! Een verlammend fenomeen
- Ontslagen Newmont-arbeiders kloppen aan bij DNA
- Antoine Elias leidt raad MMC; uitdagingen groot
- Ruim 2.400 aanwezigen bij opening congres Jehovah’s Getuigen
- Vrijwel droog en warm met slechts kans op lokale bui
- Cuba: Miljoenen zonder stroom door vijfde stroomstoring in minder dan een jaar
- President in Nickerie voor 3-daags werkbezoek
- Een veerdienst die hapert, een regering die moet kiezen
- Visserijsector: Nog altijd geen duidelijkheid; illegale Guyanese visserij blijft probleem