2023: personen van 181 nationaliteiten in Suriname
Surinamers zijn de tweede grote reizigers. De MP noteert 67.535 binnenkomsten en 72.197 vertrekken van personen met de Surinaamse nationaliteit.
Doorlaatposten
Het gros van de reizigers gebruikt de Pengelluchthaven. Aankomsten en vertrekken via deze route zijn respectievelijk 228.676 om 220.782. Via grenspost Nickerie zijn 46.373 personen het land binnengekomen en 47.842 personen hebben Suriname verlaten. Houders met de Guyanese nationaliteit reizen het meest via deze post, gevolgd door Surinamers, Fransen, Nederlanders, Amerikanen en Brazilianen.
Verwijderd en teruggestuurd
Volgens de statistieken zijn 1155 personen met een vreemde nationaliteit uit Suriname verwijderd. Het betreft personen die na hun aanhouding teruggestuurd zijn. Terwijl ter plekke op de luchthaven en andere doorlaatpost 219 vreemdelingen direct teruggestuurd zijn. De MP noteert 778 Brazilianen die zijn verwijderd en 51 personen met de Vietnamese nationaliteit die teruggestuurd zijn – als grootste groep.

Top acht verwijderde en teruggestuurde houders met een vreemde nationaliteit
Vreemde nationaliteiten
Naast 181 vreemde nationaliteiten zijn er nog de categorieën ‘stateloos’ en ‘vluchteling’. Er zijn zes aankomsten en vier vertrekken van personen onder de categorie ‘stateloos’, met vier aankomsten en drie vertrekken via de Pengelluchthaven. Onder ‘vluchteling’ zijn 80 personen Suriname binnengekomen en 23 hebben het land verlaten.
Uit allerlei vreemde hoeken van de wereld deden personen Suriname aan, zoals die met de nationaliteit van onder andere Albanië, Angola, Benin, Brunei, Kaapverdië, Jordanië, Kazachstan, Kirgistan, Macedonië, Moldavië, Mozambique, Syrië, Ukraine en Vanuatu, et cetera.
De Immigratiediensten gebruiken het Border Management Systeem (BMS) voor de verwerking van de gegevens. De dienstdoende officieren scannen de paspoorten van alle reizigers. In de nationaliteiten statistieken maakt het systeem geen onderscheid in nationaliteit en werkelijk verblijf (herkomst land/woonplaats). Bijvoorbeeld in het geval van personen met de Franse nationaliteit. Er wordt geen onderscheid gemaakt of zij vanuit Frankrijk of Martinique komen of residerend in Suriname zijn. Een persoon kan ook vaker in het jaar hebben gereisd.
Vandaag
Gisteren
- EZ traint jonge ondernemers in duurzame landbouw
- Caricom viert 52 jaar samenwerking en veerkracht
- VS en Suriname herbevestigen gedeelde waarden van vrijheid en democratie
- Dode bij aanrijding Welgedacht B-weg
- Rusland zet op grote schaal chemische wapens in Oekraïne in
- Twee brandkasten buitgemaakt bij overval op woning
- Menselijke resten aangetroffen op goudnederzetting in Brokopondo
- OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig in Pusugrunu
- Het belang van het project Van 't Hogerhuysstraat
- Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen
- Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag
- Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutioneel Hof
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valkuilen
Eergisteren
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan proviand tijdens detachement
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese overheid
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
- Vandaag volop zon
- Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
- HvJ versterkt met rechter en AG
- Column: Contouren zichtbaar
- VHP neemt plaats in de oppositiebanken