Bond luchtverkeersleiders SATCA in beraad
De Surinaamse Associatie van Luchtverkeersleiders (SATCA) heeft besloten tot harde acties over te gaan. De bond is in beraad en buigt zich over de actiemodellen, deelt het bestuur mee. Aangegeven wordt dat na herhaalde pogingen tot dialoog en onderhandelingen dit besluit is genomen.
De bond betreurt ten zeerste dat herhaaldelijke oproepen tot verbetering van de werkomstandigheden van luchtverkeersleiders niet tot het gewenste resultaat hebben geleid. De luchtverkeersleiders zijn het wachten op hun rechtspositie verbetering helemaal zat. Al maanden worden zij gevraagd om het werk met weinig man voort te zetten, terwijl de implementatie van hun nieuwe lonen steeds uitblijft, zegt het bestuur. Dit heeft ertoe geleid dat het personeelstekort nijpender wordt door een voortdurende braindrain binnen de dienst.
Het gebrek aan aantrekkelijke beloningen en arbeidsomstandigheden dwingt ervaren professionals om elders hun geluk te zoeken,wat een zorgwekkende trend is. Het voortbestaan van de luchtverkeersleiding staat op het spel, aangezien het personeel gedwongen wordt om onder ongunstige omstandigheden te werken, waaronder het behouden van vervallen medische keuringen en brevetten.
Het is volgens de bond onacceptabel dat medewerkers in een dergelijk cruciale sector worden blootgesteld aan dergelijke risico's als gevolg van nalatigheid en ontoereikende arbeidsvoorwaarden. Dit onaanvaardbare scenario vormt niet alleen een bedreiging voor de veiligheid van het luchtverkeer, maar ondermijnt ook de integriteit van het zo internationaal gestandaardiseerd beroep.
De SATCA wilt benadrukken dat de veiligheid van het luchtverkeer en het welzijn van de luchtverkeersleiders niet in gevaar gebracht mag worden vanwege bureaucratische belemmeringen of financiële tekortkomingen. In de afgelopen periode hebben de luchtverkeersleiders continu moeten worstelen om alle eindjes aan elkaar te knopen. "Ondanks internationale normen, die aangeven dat single person operations vermeden moeten worden, werken onze leden vaak alleen, waarbij ze alles op alles zetten om het werk draaiende te houden."
Vandaag
-
16:58
Traditioneel miniatuurhuis wordt ontmoetingsplek bij SAO
-
15:11
President roept op tot nationale verbondenheid bij Diváliviering in Saramacca
-
13:43
VHP Nederland doet voorstellen voor modernisering partijstructuur
-
12:39
Stiefvader aangehouden voor zware mishandeling van 11-jarig kind
-
10:45
President benadrukt publieke taak STVS bij viering 60-jarig jubileum
-
08:47
De weg naar voedselzekerheid in Suriname
-
06:51
DSB waarschuwt voor toename digitale fraude
-
04:53
Zonnig en overwegend droog weer
-
02:55
SBB stuit op bijkans 2.160 illegale bruinhartpalen bij EBS
-
00:57
Suriname-Guyana handelsrelaties gaan nieuwe fase in
-
00:00
President: Geen militaire acties in de regio; wel strijd tegen drugs
Gisteren
- Quickscans onthullen grote misstanden: diepgaander onderzoek en externe audits nodig
- Suriname en Guyana willen krachten bundelen voor groei
- VWA en IDB bespreken voortgang arbeidsmarktproject
- Regering werkt aan schuldenverlichting, meer inkomsten en klimaatfinanciering
- Hof beslist: Vervolging Hoefdraad rechtmatig
- VES: Gezondheidszorg centraal in jaarrede; samenhang en uitvoeringskracht blijven onbenoemd
- Simons: Punt achter Decemberzaak; geen gratieverzoek, geen discussie
- Gratieaanvraag en de timing ervan
- NPS: Gratieverlening decemberveroordeelden niet aan de orde
- Offshore-capaciteit versterkt in aanloop naar GranMorgu-project
- Gajadien: VHP heeft geen nieuwe naam nodig, maar echte hervorming
- Warme dag met kans op buien
- Nieuwe RvC’s moeten orde scheppen binnen parastatalen LVV
- President benadrukt klimaatrechtvaardigheid en solidariteit tijdens Caricom-top
- Column: Ondoordacht gratieverzoek ontsteekt kruitvat in NDP-barak en bedreigt politieke stabiliteit
- Wijnerman uit Washington DC: Donorcoördinatie cruciaal voor duurzame resultaten
Eergisteren
- Minister Noersalim pleit voor gebruik van Surinaamse voeding
- Gas-to-Shore-project SU
- Twee baby’s geboren in Marwina Ziekenhuis: activiteiten komen verder op gang
- Staatsolie helpt Huize Prinses Margriet met renovatie lekkende daken
- Regeren met daadkracht!
- Onderminister Jadnanansing bespreekt 12-urige werkdag met Rosebel
- Kanhai: Ik trek gratieverzoek niet in
- De stille macht van vriendjespolitiek
- Olieprijzen dalen door vrees voor overaanbod (update)
- Overwegend droog weer met hoge temperaturen
- Politiebericht over doodgeschoten ondernemer in Nickerie
- Column: Plaatsing nog mogelijk!
- Verwarring en felle reacties rond gratieverzoek 8 December-zaak