NDP: Gemeenschap wordt onnodig opgejut
Over iets meer dan een jaar zullen Surinamers weer naar de stembus gaan en de grote vraag is waarom zou een regering nu omvergeworpen moeten worden? In zo een situatie zou de verkiezing toch rondom deze periode gehouden worden, of niet? De aangehaalde zorgpunten en de zogenaamde oorsprong van het geïnsinueerde zouden de organisaties het best op z’n minst moeten melden bij de justitie. Echter kiest men ervoor om de gemeenschap onnodig op te jutten, dit terwijl de gemeenschap snakt naar verlichting en de dagelijkse kosten voor levensonderhoud nauwelijks kan opbrengen.
a) 1973 VHP-regering: toen de vakbeweging, met de NPS in de oppositie actie voerde. In reactie daarop werden vakbondsleiders gearresteerd en werd een aantal mensen door de politie doodgeschoten.
b) 1979 NPS (NPK) regering, toen de VHP straatacties en burgerlijke ongehoorzaamheid aankondigde om hun eis voor vervroegde verkiezingen kracht bij te zetten.
c) 2023, De NPS stapt uit de coalitie. Als ABOP/PL dat ook gedaan zou hebben, met steun van enkele rechtgeaarde VHPers en de oppositie, de regering vroegtijdig 'gevallen' zou zijn.
Nog vers in de geheugen zijn de openlijke oproepen en acties, van de toenmalige oppositie, met de VHP in de voorlinie in 2010 en 2015, daags na het aantreden van de NDP regering Bouterse 1 en 2, dat er alles aan gedaan moet worden om de regering naar huis te sturen. (lees: ten val te brengen). Destijds waren er geen oproepen tot rust, kalmte, het hoofd koel houden, om bij te dragen aan het bewaren van rust en orde in het land. De berichten ter ondersteuning vanuit religieuze organisaties zouden bij elk politiek klimaat gewenst zijn, en niet selectief.
Over het vonnis rondom de 8 december gebeurtenissen en de uitvoering daarvan hebben alle betrokkenen, inclusief de NDP, publiekelijk hun standpunten kenbaar gemaakt. Zij waren de eersten die hun achterban en de natie opriepen tot kalmte en rust. Is men dat vergeten?
De standpunten vallen binnen wat volgens wet en recht toegestaan is. Als de geheime diensten in ons land informatie hebben dat er illegale operaties uitgevoerd of voorbereid worden, betaamd het hun in alle stilte en op de achtergrond alles in het werk te stellen om de staatsveiligheid te garanderen. Indien dat goed voorbereid wordt, zal de gemeenschap nooit belast hoeven te worden met een formele bekendmaking over haarden en vermeende onlusten.
Zonder enige bekende aanleiding, kiezen het CCK en de IRIS er wel voor om insinuaties over onlusten publiekelijk aan te kaarten. Het valt te betreuren dat nu ook religieuze organisaties afgaan op geruchten en zodoende bijdragen aan mogelijke maatschappelijke onrust. Bij de NDP ontspruit de vraag of bepaalde bestuursleden van de religieuze organisaties tegenwoordig nadrukkelijker een politieke agenda op na houden. De handelingen, woordkeus en standpunten, vertellen veel.
Tot slot vraagt de NDP aan het CCK en de IRIS om samen met de bij haar aangesloten kerkgemeenschappen voor Suriname en de Surinamers te bidden tegen het onrecht dat hen de afgelopen 3 jaren wordt opgedrongen en dat Surinamers op 25 mei 2025 uit deze benarde positie worden verlost bij de verkiezingen.
De NDP roept haar leden en sympathisanten op om oprecht en als rechtgeaarde Surinamers het partij veldwerk in eenheid uit te voeren en zich door niets en niemand te laten afleiden.
Wij vragen alle gelovigen te blijven bidden dat de schending van mensenrechten, de corruptie en schandalen, de verslechtering van de gezondheidszorg, de teloorgang van het onderwijs systeem, de dure eerste levensbehoeften, de verdere verarming van grote delen van de samenleving, een halt wordt toegeroepen.
God zij met ons Suriname
Nationale Democratische Partij
Vandaag
Gisteren
- Het mooiste van Paramaribo
- ABOP roept op tot volharding en vertrouwen in kerstsamenleving
- A20: Kerst als oproep tot vernieuwing, moed en rechtvaardig leiderschap
- Aangeschoten man beroofd en gewond achtergelaten op Saronbrug
- Zwaarbewapende bende overvalt supermarkt en woning in Wanica
- Suriname kan doorbreken op snelgroeiende kokosmarkt
- VHP positioneert zich als moreel kompas en hoeder van de volksstem
- Devisbuiten krijgt eindelijk schoon drinkwater: 38 huishoudens aangesloten
- Eerste kersttoespraak: Paus Leo XIV herinnert aan lijden in Gaza
- NDP: Kerst moment van hoop, verantwoordelijkheid en nationale verbondenheid
- Su Aid haalt recordbedrag van SRD 6 miljoen op voor Hematologie SVZ
- Rustig weerbeeld op Eerste Kerstdag met matige buien
- Eerste openbare kerstvieringen in Bethlehem sinds 2022 ondanks aanhoudend geweld
- Column: AFCON 2025
- Bisschop Choennie: Kerst is een oproep tot hoop, verzoening en verantwoordelijkheid
Eergisteren
- Cassatierechtspraak en het OM: staatsrechtelijke grenzen aan politieke hervormingsdrift
- KPS zet drone-unit in voor snellere opsporing en criminaliteitsbestrijding
- SVB-toppers benoemd in FIFA-commissies
- Dollar op weg naar grootste jaarverlies sinds 2017
- Ondernemer in Nickerie aangehouden op verdenking van smokkel
- Goud stijgt boven $4.500; zilver en platina bereiken nieuwe recordniveaus
- Politie ontmantelt autokraaklocatie en houdt meerdere verdachten aan
- Ontvluchte gedetineerde dodelijk geraakt bij wederaanhouding aan Henck Arronstraat
- Waarom toerisme in Suriname al jaren niet doorbreekt
- Werkgroep moet koers uitzetten voor grondenrechten en decentralisatiebeleid
- Wisselvallig weer met regenbuien
- Technisch onderwijs: niet alleen mooie woorden, maar ook verantwoordelijkheid
- Venezuela stapelt olievoorraden op in eigen wateren door Amerikaanse blokkade
- Prijzen blijven stijgen: inflatie in november 2025 op 11,6 procent