Dasai: Transformatie nodig naar klimaatbestendige economie
De workshop was een gezamenlijke activiteit van het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu en de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties. De bedoeling was om met verschillende actoren van gedachten te wisselen over het versterken van processen tot klimaatfinanciering om de implementatie, monitoring en rapportage van klimaatacties in Suriname mogelijk te maken, meldt de Communicatiedienst Suriname.
Een transitie-economie is volgens de minister een van de grote hervormingen die klimaatveranderingen overal ter wereld, inclusief Suriname, met zich meebrengt. Minister Dasai zegt dat Suriname vanwege zijn internationale verplichtingen genoodzaakt is over te gaan van een traditionele economie naar een low carbon climate resilient economy. “Dit gaat natuurlijk gepaard met vernieuwde technologieën, capaciteit en heel wat startkapitaal".
De minister merkt op dat Suriname een indrukwekkende natuurlijke rijkdom heeft: een bosbedekking van 93 procent en zoetwaterreservoirs die behoren tot de grootste ter wereld. Dit versterkt de verantwoordelijkheid van het land om een duurzaam en verantwoordelijk milieubeleid te voeren. Deze plicht wordt verzwaard door de verantwoordelijkheid om de samenleving klimaatbestendig te maken, omdat Suriname met een relatief kleine bevolking bijzonder kwetsbaar is voor de gevolgen van klimaatverandering. Meer dan 90 procent van de bevolking woont namelijk in de kuststrook of in laaggelegen gebieden waar ook economische activiteiten plaatsvinden.
Het ministerie committeert zich volgens minister Dasai aan een duurzaam beheer en behoud van een gezond en schoon milieu inclusief vitale ecosystemen, welke in balans staat met het sociaaleconomisch welzijn van de huidige en toekomstige generaties. Om dit waar te kunnen maken wordt extra aandacht gevestigd institutionele versterking, bevordering en consolidatie van partnerschappen, bevordering van de nationale milieubewustwording, integrale milieudatamanagement, versterken van wet- en regelgeving en het mobiliseren van kapitaal.
Vandaag
-
10:14
Bromfietser overleden na aanrijding aan Magentakanaalweg; doorgereden automobilist meldt zich later bij politie
-
09:32
Brede steun voor 'Kaalplukwet'; DNA vraagt aandacht voor rechtsbescherming en uitvoering
-
07:35
Currie: geen examens in vakken waarin leerlingen geen les hebben gehad
-
05:37
Trump verscherpt visumregels voor buitenlandse studenten en journalisten
-
04:41
Zonnig, heet en benauwd; hittestress blijft belangrijkste weerrisico
-
02:43
DNA eist stevigere aanpak veiligheidsproblemen in binnenland
-
00:59
Column: Eén jaar later, waar zijn de contouren van ‘Kenki a systeem'
-
00:00
Veiligheid en resultaten centraal bij terugblik op één jaar regering-Simons
Gisteren
- Twintigste kinderhartchirurgieweken AZP en LUMC: elf succesvolle hartoperaties
- Misiekaba waarschuwt nieuwe arbeidsinspecteurs: ‘Laat u niet omkopen’
- Kinderhartmissie AZP en LUMC maakt steeds complexere operaties in Suriname mogelijk
- Wie de reiger met de slang laat dansen, moet niet klagen over gif
- Vader veroordeeld tot celstraf voor ernstige mishandeling van 13-jarige zoon
- Beijing ontvluchten: Een nieuwe bladzijde voor de jonge generatie in China
- NDP: eerste regeringsjaar in teken van herstel, stabiliteit en samenwerking
- Eén jaar regering-Simons: tussen ambitie en uitvoering
- OM verduidelijkt wettelijke regels rond heenzending na verkeersongevallen
- Warme start van de dag, later lokaal een bui
- Nieuwe peiling toont China en Xi populairder dan de VS en Trump in veel landen
- Column: Waardig debuut Kaapverdië
- VES: Na één jaar regering-Simons: ‘Kenki a Systeem’ is nog vooral een slogan
Eergisteren
- Paramilitaire FIOD: een urgent antwoord op chaos en corruptie
- Private sector wil onafhankelijke Local Content Council voor snellere uitvoering oliebeleid
- Overval op goudkamp: criminelen schieten en gijzelen kokkin
- Derde helft Wk 2026: Argentinië verslaat Engeland en speelt WK-finale tegen Spanje
- Zestien Chinezen op vrije voeten; OM trekt vuurwapenmachtiging bedrijf in
- Nieuwe fase voor relatie Suriname en Frankrijk
- Derde helft WK 2026: Spanje wacht op winnaar Engeland-Argentinië
- Venezuela schakelt over op herstel na aardbevingen
- OM vraagt extra aandacht voor veiligheid van zuigelingen
- Cuba’s stroomnet stort opnieuw in: derde landelijke black-out in 10 dagen
- Zonnige en warme dag, later lokaal kans op een bui langs de kust
- Kennis uit Brazilië moet Inheemse dorpen wapenen tegen cassaveziekte
- Ruim 1.860 kilo drugs verbrand na onderschepping op Surinamerivier
- Somohardjo na verhoor: Ik heb mijn kant van het verhaal verteld