Santokhi wil nationale dialoog gestructureerd voortzetten
De regering wil in dialoog blijven met de verschillende groepen in de samenleving. Dit heeft president Chan Santokhi zaterdag kenbaar gemaakt tijdens een bijeenkomst met deelnemers aan de predialoog. Hij is voorstander van een gestructureerde en geïnstitutionaliseerde nationale dialoog. In het perscentrum van het Kabinet van de President zijn de resultaten van deze predialoog met de aanwezigen gedeeld. Uit het vooroverleg is volgens het staatshoofd duidelijk de noodzaak van het institutionaliseren van de nationale dialoog naar voren gekomen.
President Santokhi zegt dat de regering na het voortraject niet heeft stilgezeten. Zij heeft zich op verschillende niveaus gebogen over de inzichten die waren aangedragen. Hierbij zijn onder meer een adviesteam van het kabinet en de districtscommissarissen betrokken geweest. De incidenten van 17 februari zijn de directe aanleiding van de predialoog geweest, en de regering heeft de signalen die gegeven zijn serieus opgevat. Het staatshoofd zegt dat de regering democratie en vrije meningsuiting respecteert, maar de rechtsstaat te allen tijde zal verdedigen. Hij is ermee ingenomen dat groepen uit de samenleving voor het pad van dialoog kiezen en samen met de regering willen nadenken over het voeren van beleid en brengen van ontwikkeling.
Aan politieke partijen en ministers is ook gevraagd hun bijdrage te leveren en aanvullingen te plegen in het resultaat van de predialoog, hetgeen deel is van de tijdlijn die was uitgetrokken en waarvan de bijeenkomst van zaterdag ook deel van is. Alle informatie zal verwerkt en toegevoegd worden aan een actieplan voor de tweede helft van de regeertermijn. Voor deze periode zal er volgens president Santokhi gekeken worden naar de realiteiten en prioriteiten. Als iets buiten de financiële realiteit valt”, gaan we dat aanpassen. Wat we gaan doen in de tweede helft, moet beleidsmatig goed voorbereid zijn, naar de samenleving verantwoord en goed ingedekt met de beschikbare financiële middelen.” Het staatshoofd zegt dat de inzichten en participatie van de verschillende groepen hierin belangrijk zijn.

Uit de predialoog heeft de regering kunnen oppakken dat vraagstukken als koers- en prijsbeheersing, volksgezondheid, onderwijs, veiligheid en armoedebestrijding aanpak behoeven. Santokhi merkt op dat er in de nationale dialoog nog meer zaken aangekaart kunnen worden. Daarnaast zijn er volgens hem ook percepties die weggewerkt moeten worden. Zo benadrukt hij dat er één regering is met één president, met een duidelijke taakverdeling en dat dit ook zo geëxerceerd zal moeten worden. Irritaties in de regering zullen tot het verleden moeten behoren. Hetzelfde geldt voor etniciteit met symptomen van racisme binnen de samenleving. Het staatshoofd ziet op dit stuk graag het invoeren van cultuuronderwijs en daarbij het vroegtijdig aanleren van normen en waarden.
Vandaag
-
13:13
NDP en NPS betuigen medeleven dodelijke bootramp bij Albina
-
12:07
Nieuwe regeercoalitie zet koers uit met ondertekenen akkoord
-
10:20
Bootramp Marowijnerivier: drie doden, vier vermisten, vier overlevenden
-
08:51
Bijna 50 jaar onafhankelijkheid - Tijd voor een ander Suriname
-
06:53
Tropenbos Suriname opent Agroforestry-trainingscentrum in Djanka Kondre
-
04:55
Overwegend regenachtig op deze maandag
-
02:57
Olieprijs herstelt door OPEC+-beleid
-
00:59
Column: Het feestje van de bontgekleurde democratie
-
00:00
Simons: Alle kracht en liefde in dienst van het volk stellen
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 874
- Doden bij bootongeluk in Albina
- Tien jaar Royal Fiiman Paansu: inzet voor Marron-eenheid en ontwikkeling
- Hoogste orgaan NDP akkoord met posities partij en samenwerking
- A20, DOE en PRO krijgen mandaat voor coalitiedeelname
- Waarom sommige mensen de pijn van anderen bespotten
- Rechtszaak SPSB wordt eind juni vervolgd met getuigenverhoor
- Spoedcongres NPS geeft unaniem mandaat voor coalitiedeelname
- Brunswijk: Ik ga vanavond honderd procent tekenen
- Partijraad PL staat massaal achter gegeven woord aan NDP
- Guatemala: Ex-paramilitairen krijgen elk 40 jaar voor oorlogsmisdaden
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp
- Structuren BEP geven groen licht voor deelname aan nieuwe coalitie
- Tankstation Derde Rijweg doelwit van gewapende overval
- Coalitie tegen continuïteit
- Wat zon, maar meer regen en onweer op deze 1 juni
- NPS-voorzitter Rusland: Werken met de NDP is voor groter belang
- Geen fraude in Wanica, wel veel slordigheden pv's
- 'Koek' verdeeld in zes delen; wachten op goedkeuring achterban
Eergisteren
- A20 wil ordentelijke afronding verkiezingsproces
- President bezig de democratie te ondermijnen
- 70 medewerkers Security Alliance ontslagen
- NDP hekelt inmenging president in verkiezingsproces
- Voorlopige resultaten bekend; zetelverdeling niet veranderd
- Besluiten voor betere woonruimte, infrastructuur en grondzekerheid
- OMO-schuld en CBvS-reactie: Waar blijft de onderbouwing?
- World No Tobacco Day 2025: Ontmasker de tabaksindustrie
- Zonder spiegel geen toekomst
- Chenella Rozendaal treedt vandaag op tijdens Miss World in India
- Regenachtig weer blijft nog aanhouden
- Brunswijk moet bedanken om voor Simons te stemmen
- Voor een samenleving waarin iedereen meetelt
- Santokhi waarschuwt voor uitsluiting bij coalitievorming