Santokhi wil nationale dialoog gestructureerd voortzetten
De regering wil in dialoog blijven met de verschillende groepen in de samenleving. Dit heeft president Chan Santokhi zaterdag kenbaar gemaakt tijdens een bijeenkomst met deelnemers aan de predialoog. Hij is voorstander van een gestructureerde en geïnstitutionaliseerde nationale dialoog. In het perscentrum van het Kabinet van de President zijn de resultaten van deze predialoog met de aanwezigen gedeeld. Uit het vooroverleg is volgens het staatshoofd duidelijk de noodzaak van het institutionaliseren van de nationale dialoog naar voren gekomen.
President Santokhi zegt dat de regering na het voortraject niet heeft stilgezeten. Zij heeft zich op verschillende niveaus gebogen over de inzichten die waren aangedragen. Hierbij zijn onder meer een adviesteam van het kabinet en de districtscommissarissen betrokken geweest. De incidenten van 17 februari zijn de directe aanleiding van de predialoog geweest, en de regering heeft de signalen die gegeven zijn serieus opgevat. Het staatshoofd zegt dat de regering democratie en vrije meningsuiting respecteert, maar de rechtsstaat te allen tijde zal verdedigen. Hij is ermee ingenomen dat groepen uit de samenleving voor het pad van dialoog kiezen en samen met de regering willen nadenken over het voeren van beleid en brengen van ontwikkeling.
Aan politieke partijen en ministers is ook gevraagd hun bijdrage te leveren en aanvullingen te plegen in het resultaat van de predialoog, hetgeen deel is van de tijdlijn die was uitgetrokken en waarvan de bijeenkomst van zaterdag ook deel van is. Alle informatie zal verwerkt en toegevoegd worden aan een actieplan voor de tweede helft van de regeertermijn. Voor deze periode zal er volgens president Santokhi gekeken worden naar de realiteiten en prioriteiten. Als iets buiten de financiële realiteit valt”, gaan we dat aanpassen. Wat we gaan doen in de tweede helft, moet beleidsmatig goed voorbereid zijn, naar de samenleving verantwoord en goed ingedekt met de beschikbare financiële middelen.” Het staatshoofd zegt dat de inzichten en participatie van de verschillende groepen hierin belangrijk zijn.

Uit de predialoog heeft de regering kunnen oppakken dat vraagstukken als koers- en prijsbeheersing, volksgezondheid, onderwijs, veiligheid en armoedebestrijding aanpak behoeven. Santokhi merkt op dat er in de nationale dialoog nog meer zaken aangekaart kunnen worden. Daarnaast zijn er volgens hem ook percepties die weggewerkt moeten worden. Zo benadrukt hij dat er één regering is met één president, met een duidelijke taakverdeling en dat dit ook zo geëxerceerd zal moeten worden. Irritaties in de regering zullen tot het verleden moeten behoren. Hetzelfde geldt voor etniciteit met symptomen van racisme binnen de samenleving. Het staatshoofd ziet op dit stuk graag het invoeren van cultuuronderwijs en daarbij het vroegtijdig aanleren van normen en waarden.
Vandaag
-
16:42
Wie betaalt de verkiezingspropaganda?
-
14:44
Simons in Para: Decentralisatie wordt speerpunt van nieuw beleid
-
12:47
Putin veroordeelt Amerikaanse aanval op Iran
-
10:51
Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied
-
10:20
Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek
-
08:18
Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties legitiem
-
06:16
PL: President moet niet rancuneus doen over Javaans Nieuwjaar
-
05:04
Nog meer onweersbuien in aantocht
-
03:17
Straat van Hormuz inzet in olieconflict Iran-VS
-
01:29
Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup
-
00:58
Democratie van onderop: een oplossing voor komende regering
-
00:00
Olieaanval in Iran zet wereld op scherp; VES: Voorkom paniek en prijsopdrijving in Suriname
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 877
- Geen juridische mist: VP-functie en lidmaatschap DNA sluiten elkaar uit
- Nationale Bloedbank krijgt forse donatie van Rotary Quota
- Man steekt ouderlijke woning in brand
- De stem van het volk!
- VHP betuigt medeleven aan NPS na overlijden van parlementariër Patricia Etnel
- Suriname: 'de tantes en ooms' als voedingsbodem voor corruptie
- Iran zweert vergelding na Amerikaanse luchtaanvallen: "Eeuwige gevolgen"
- Samenleving rouwt om Patricia Etnel
- Patricia Etnel is niet meer
- Aardig wat zon met onweersbuien in de middag
- Panama zet grondrechten opzij na rellen over pensioenwet
- Staatsolie: Minder regels, meer actie voor local content
- Trump: Als er geen vrede komt, slaan we opnieuw toe
- Nieuwe DNA komt nu zondag 29 juni bijeen; termijn loopt af
Eergisteren
- VS bombardeert Iraanse nucleaire sites
- Motorrijder zwaargewond door aanrijding op Afobakaweg; overlijdt in ziekenhuis
- Schoten gelost tijdens feest aan Cocobiacoweg
- KPS investeert in M.E. voor aanpak calamiteiten
- Auto beschoten aan Kleine Saramaccastraat
- Ruimtes STVS overhoop gehaald bij inbraak; niets meegenomen
- Arbeid als motor van onze ontwikkeling
- Luchtballoncrash in Brazilië eist minstens acht levens
- Parmessar: Regering-Santokhi laat financiële uitdagingen achter
- De Wil van het Lot
- Hassankhan en Boksteen pleiten voor hervorming verkiezingsproces
- Regen in de ochtend, droog in de nacht
- Internationale Yoga Dag: Een Oproep tot Eenheid en Gezondheid
- Boeroe-herdenking met fly-over, motorfietsen en nuchtere reflectie
- Nieuwe coalitie houdt koers vast ondanks druk rond vicepresidentschap