Vaticaan: Gezondheid vorige paus Benedictus XVI 'verslechtert'
Woordvoerder van het Vaticaan, Matteo Bruni, zei dat paus Franciscus, die de gelovigen eerder woensdag vroeg om voor Benedictus te bidden, zijn voorganger ging bezoeken in het klooster op het Vaticaanse terrein waar de gepensioneerde paus sinds zijn pensionering in februari 2013 woont.
"Wat betreft de gezondheidstoestand van de emeritus-paus, voor wie paus Franciscus vanmorgen om gebed vroeg aan het einde van zijn algemene audiëntie, kan ik bevestigen dat er de afgelopen uren een verslechtering is opgetreden als gevolg van hoge leeftijd", zei Bruni in een verklaring. "De situatie blijft momenteel onder controle, voortdurend gecontroleerd door artsen", aldus de schriftelijke verklaring.
Aan het einde van zijn gebruikelijke audiëntie op woensdag met het publiek in een auditorium van het Vaticaan, liet Franciscus zijn voorbereide opmerkingen voor wat het was om te zeggen dat Benedictus "erg ziek" is en vroeg hij de gelovigen om te bidden voor de gepensioneerde paus.
Franciscus ging niet in op de toestand van Benedictus. "Ik zou jullie allemaal willen vragen om een speciaal gebed voor emeritus paus Benedictus, die in stilte de kerk ondersteunt", zei Franciscus in zijn opmerkingen aan het einde van een urenlange audiëntie. "Ik herinner u eraan dat hij erg ziek is."
"Laten we de Heer vragen om hem te troosten en te steunen in dit getuigenis van liefde voor de kerk tot het einde", zei Franciscus.
Na de urenlange audiëntie "ging paus Franciscus naar het Mater Ecclesiae-klooster om Benedictus XVI te bezoeken. Laten we ons allemaal met hem verenigen in gebed voor de emeritus-paus", zei Bruni.
Benedictus, die de eerste paus was die in 600 jaar aftrad, is de laatste jaren steeds zwakker geworden terwijl hij zijn leven na het pausdom wijdde aan gebed en meditatie. Toen Benedictus in april 95 werd, zei zijn oude secretaris, aartsbisschop Georg Gaenswein, dat de gepensioneerde paus opgewekt was, eraan toevoegend dat "hij fysiek relatief zwak en kwetsbaar is, maar nogal helder".
Franciscus bezocht Benedictus vier maanden geleden in het klooster. De gelegenheid was de laatste ceremonie van Franciscus waarbij geestelijken tot kardinaal werden verheven, en de nieuwe "prinsen van de kerk" vergezelden hem voor de korte begroeting.
Het Vaticaan heeft destijds een foto vrijgegeven waarop een zeer dun uitziende Benedictus een hand van Franciscus vastklemde terwijl de huidige en voormalige paus naar elkaar glimlachten.
In zijn eerste jaren van pensionering woonde Benedictus een aantal kardinaalverheffende ceremonies bij in de Sint-Pietersbasiliek. Maar de laatste jaren was hij niet sterk genoeg om de lange dienst bij te wonen.
Vandaag
-
10:27
Coalitieleden willen verbod op kansspelen
-
08:29
Bromfietser overleden bij aanrijding met geparkeerde aanhangwagen
-
07:21
Officiële erkenning inheemse volken als wet ingediend bij DNA
-
05:24
Wisselvallig weer met buien
-
03:28
Staatsolie brengt petroleumkennis Suriname samen in nieuwe GeoAtlas
-
01:36
Rosebel Community Fund ondersteunt 15 sociale instellingen met kerstgiften
-
00:49
Minister Pokie: Georganiseerd patroon misstanden rond Moni Karta
-
00:00
Simons: schuldherschikking noodzakelijk om financiële stabiliteit te waarborgen
Gisteren
- Beroepen van morgen: Jongeren wegwijs maken in een veranderende wereld
- Nieuwe wet in de maak om crimineel vermogen af te pakken
- Gezochte voortvluchtige na uitlevering op Zanderij aangehouden
- OM niet gekend bij initiatiefwetten: ‘Ongehoorde gang van zaken’
- Moeder biedt zoon tweede kans, maar wordt opnieuw geconfronteerd met geweld
- Ingrijpende wijzigingen wet over leeftijd en leiding OM
- Simons wil snellere rechtspraak met cassatie en meerdere pg’s
- Coalitie wil College van Procureurs-Generaal
- Recht voor je Raap: Wat de bank u niet zomaar mag opleggen
- ICAO biedt steun voor modernisering luchtvaartsector
- Zonder Constitutioneel Hof staan mensenrechten op losse schroeven
- Een natte vrijdag voorspeld
- Venezuela: Na inbeslagname tanker, nu ook dreiging meer dan 30 schepen
- Zes DNA-leden zetten grote staatsrechtelijke hervorming in gang
- Column: De feiten achter de stoelendans
- Minister Bharrat: Maak local content sterk, maar sluit de deur niet voor investeerders
Eergisteren
- Consumentenrisico’s steeds vaker zichtbaar tijdens supermarkcontroles
- Dorpen presenteren visie op ontwikkeling en grondenrechten aan president
- Van Lelydorp naar Recife
- Verdachte in moordzaak Ringweg krijgt 10 jaar hogere straf in hoger beroep
- Eerste STEM-conventie laat kinderen spelend ontdekken hoe wetenschap werkt
- Door VS onderschept ‘Guyanees’ vlaggend schip niet in Guyana geregistreerd
- Safe City-camera’s leiden tot snelle aanhouding roofverdachte in binnenstad
- Militair beroofd van auto en dienstwapen
- Regering zet eerste SRD 20 miljoen in Woningbouwfonds
- Voetganger dodelijk aangereden aan de Verlengde Gemenelandsweg
- Uitbreiding Alihusains onderzoek toont verschuivende profielen sinds 1949
- Wisselvallig weer met buien
- In Memoriam - Motilall 'Baba en Mai' Marhé
- Nieuwe initiatiefwet moet criminelen financieel volledig kaalplukken
- Column: Werk aan de winkel
- Politie ziet criminaliteit dalen met 25%, maar kondigt hardere aanpak aan