IGS: Suriname volleybalkampioen bij meisjes én jongens
De meisjes versloegen hun leeftijdsgenoten op zaterdag voor de 2e keer met 3 – 0 (25 – 9/25 – 10/ 25 – 21). Hoofdcoach Claudius Straal had wat meer tegenstand verwacht, maar is blij dat deze meisjes de gelegenheid hebben gehad om te spelen. Het vormt sowieso een basis voor een ander internationaal meetmoment. Bij de jongens was het hetzelfde spelbeeld als de vorige wedstrijd, echter was de ploeg beter uitgerust dan de eerste wedstrijd, volgens de hoofdcoach. De korte rust van donderdag op vrijdag had de jongens nl. parten gespeeld. Zondag werd gewonnen met 3 – 0 (25 – 21/ 25 - 20/ 25 – 21).
Suriname was met badminton de betere over Guyana in deze tweelanden ontmoeting. De eerste ontmoeting werd een 5 – 0 overwinning. Op de eerste zwemdag vergaarde Guyana de meeste punten. Suriname veroverde in totaal 3x goud, 7x zilver en 5x brons. De gouden medailles waren voor Amayra Macrooy op de 200m Individuele wisselslag in een tijd van 2.51.56 min. Sean Lioe A Njie op de 100m borst in een tijd van 1.17.12 en Ferranto Stuger op de 50m vlinderslag in een tijd van 26.52 sec.
Het was overigens ook een goede dag voor de tennisselectie die dit onderdeel won van Guyana. In totaal zijn 18 partijen, 12 singles en 6 doubles, gespeeld waarvan Suriname 11 won en Guyana 7. Tennis is nieuw in de IGS en de U-19 jongens en meisjes hebben een goed debuut gemaakt, meldt Wilfred Gallant vanuit Guyana.
De voetbalmeisjes hebben ook hun tweede wedstrijd verloren tegen Guyana. Was het vrijdag een 2 – 1 verlies, zaterdag kwam Suriname niet eens tot scoren. Op het veld in het Leonora atletiek stadion werd het 2 – 0 voor de gastvrouwen. Suriname verliest dus op dit onderdeel. Het enige doelpunt kwam van Saveira Gallant. Ook geen prijzen voor de tafeltennisers van Suriname. Het was verwachtbaar dat de vrij jonge deelnemers het zouden afleggen tegen het sterke Guyana. Het is een goed meetmoment geweest voor de voor het grootse deel uit Nickerie afkomstige spelers.
Er was een overtuigende winst voor de basketbalmeisjes tegen Frans-Guyana. Een dag eerder werd Guyana met 103 – 61 verslagen, zondag wonnen de meisjes 63 – 41 van de oosterburen en werden zodoende kampioen op dit onderdeel. De jongens daarentegen hebben eergisteren een eerste stap gemaakt in die richting door Frans-Guyana met 73 – 56 te winnen. De laatste wedstrijd is zondag tegen gastland Guyana.
Wat atletiek betreft waren er op de tweede dag minder medailles voor Suriname, er zijn een zilveren, en drie bronzen medailles behaald.
Vandaag
-
20:34
Gas-to-Shore-project SU
-
18:30
Twee baby’s geboren in Marwina Ziekenhuis: activiteiten komen verder op gang
-
16:28
Staatsolie helpt Huize Prinses Margriet met renovatie lekkende daken
-
14:26
Regeren met daadkracht!
-
12:24
Onderminister Jadnanansing bespreekt 12-urige werkdag met Rosebel
-
10:22
Kanhai: Ik trek gratieverzoek niet in
-
08:48
De stille macht van vriendjespolitiek
-
06:53
Olieprijzen dalen door vrees voor overaanbod (update)
-
04:55
Overwegend droog weer met hoge temperaturen
-
02:57
Politiebericht over doodgeschoten ondernemer in Nickerie
-
00:59
Column: Plaatsing nog mogelijk!
-
00:00
Verwarring en felle reacties rond gratieverzoek 8 December-zaak
Gisteren
- Training in Goede Agrarische Praktijken versterkt landbouw in Para
- Waar licht en stad samensmelten: een onvergetelijke avond in Chaoyang
- Geologen speuren naar strategische mineralen in Mapane en Phedra
- Bouva en Todd bespreken versterking van Suriname–Guyana-corridor
- Zelfreflectie bij 50 jaar Srefidensi
- VWPU schort beraad op – onderwijs aan universiteit hervat
- Wereldleiders in Beijing zetten zich in voor versnelling vrouwenontwikkeling
- AFD blijft partner in verbetering gezondheidszorg oosten land
- Gajadien: Gratie mag geen politiek instrument worden
- Ondernemer laat leven na beschieting; politieman aangehouden
- VS blaast weer boot op nabij Venezuela; 6 doden
- Overwegend zon en droog weer
- Fernald lanceert boek over onderwijsvernieuwing: ‘Van crisis tot perspectief’
- Politieagent schiet man neer in Nickerie
- Natio pakt zwaar bevochten punt tegen Panama: 1–1
- President Simons: Leiderschap vraagt vertrouwen, ook in de storm
Eergisteren
- Wereldbank ondersteunt route naar sterkere toerismesector
- Attentiepunten bij het interpreteren van de staatsbegroting (update)
- Abiamofo: Bemoedigende resultaten bij biedingsronde voor nieuwe offshoreblokken
- VS: Surinaams investeringsklimaat verbetert; hervormingen en olieproject stuwen vertrouwen
- Santokhi reageert op aanhouding zoon in VS: Vertrouw op rechtvaardige afhandeling
- President: Heb gratieverzoek niet gezien; Kanhai toont bewijs van ontvangst
- Limburg: We hebben geen andere keus dan de NDP te versterken
- Buitengewone AVA Staatsolie op het laatste moment afgeblazen
- Stichting 8 December 1982: Gratie voor onrecht is ondenkbaar
- Simons bij aanbieding geloofsbrieven: Suriname heeft iets te bieden aan de wereld
- Overwegend warm weer met kans op lokale buien
- Hamas draagt 20 Israëlische krijgsgevangenen over aan Israël
- Kanhai: Nog geen reactie op gratieverzoek 8 december veroordeelden
- Column: Wanneer gaat bij EBS het licht echt aan?
- Abrahams kijkt uit naar voorstel gratie veroordeelden 8 december 1982