Governor CBvS: Verdere lichte daling koers verwacht
De opmars van de wisselkoers is gestuit sinds dinsdag, maar een behoorlijke daling is uitgebleven. Waarnemend president Ronnie Brunswijk wilde dat de koers nog voordat president Chan Santokhi terugkeert naar huis, naar liefst SRD 20 voor de US-dollar zou dalen. De governor van de CBvS, Maurice Roemer, om een reactie gevraagd, zegt aan Starnieuws dat indien de marktpartijen efficiënt handelen, een verdere lichte daling voor de hand ligt.
De koers van de CBvS is een weergave van de gewogen gemiddelde gerealiseerde marktkoersen van de deviezenbanken en de cambio’s. "Een belangrijke
constatering is dat de stijging van de koersen die de afgelopen periode
was ingezet, niet is voortgezet en er tot en met de slotkoers van donderdag per saldo een lichte daling van de koersen is gerealiseerd", stelt Roemer. De koers door de CBvS genoteerd donderdag is SRD 27,80 voor de US-dollar en SRD 26,36 voor de euro.
Het ministerie van Financiën & Planning intervenieert op de valutamarkt door deviezen beschikbaar te stellen aan importeurs van basisgoederen en de oliemaatschappijen. Naast de interventiemiddelen blijven grote importeurs een flinke vraag uitoefenen op de valutamarkt. "Helaas is de valutamarkt in ons land nog erg inefficiënt. Sommige maatregelen werken vertraagd door waaronder de 35% retentie regeling", merkt de governor op. Exportbedrijven moeten minstens 35% van hun opbrengsten inwisselen bij een deviezenbank tegen de koers opgetekend door de CBvS.
"Het algemeen streven is om uiteindelijk een stabiel prijsniveau te kunnen realiseren en dat de koersen stabiliseren binnen een bepaalde evenwichtige bandbreedte, middels fundamentele economische prestaties en niet doorlopend middels valuta interventies, omdat de internationale reserves ook eerst verdiend en opgebouwd moeten worden. De inflatie tot aanvaardbare niveaus brengen, is een uitdaging voor ons als land en verdient een brede nationale aanpak", meent de governor van de CBvS.
Vandaag
-
08:51
New York: Passagiersvliegtuig botst op brandweerwagen, beide piloten dood
-
06:53
DNA bespreekt vervolging ex-ministers en wetten rechterlijke macht
-
04:55
Wisselvallig weer met verspreide buien
-
02:57
Israël onderschat mogelijk Iraanse militaire capaciteiten
-
00:59
Column: De vogel en de lente die niet wijkt
-
00:00
LVV-minister Noersalim wil lokale producten voor schoolvoeding
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 916
- Cuba start herstel na tweede nationale stroomstoring in een week
- Training stimuleert docenten om AI bewust in te zetten in onderwijs
- NPS traint leden in Albina in gemeenschapsmobilisatie en projectvaardigheden
- Start pilot hooglandrijst in Pokigron: basis voor productie en export
- Paus Leo: Oorlog in Midden-Oosten 'schandaal' voor de mensheid
- Suriname: leven tussen verval en veerkracht
- Wereldwaterdag: druk op waterinfrastructuur in Suriname en Caribisch gebied
- Afwisseling van zon, bewolking en verspreide buien
- Trump dreigt met aanval op Iraanse energie-infrastructuur
- VIDS op Wereld Waterdag: Inheemse dorpen kampen met ernstige waterproblemen
- SVJ benadrukt: zelfregulering moet persvrijheid beschermen
Eergisteren
- DNL: Cassavecrisis, overheid laat hoofdvoedsel binnenland instorten
- PAHO en India ondersteunen Suriname met ICT-middelen voor moeder- en kindzorg
- In memoriam mr.dr. Hamied Ahmadali
- Vrouw aangehouden op luchthaven met grote hoeveelheid contant geld
- Duurzame cacao-boost geeft nieuw leven aan Surinaamse cacaosector
- Bejaard echtpaar geterroriseerd bij gewapende roofoverval in woning
- Trump overweegt afbouw militaire operatie, terwijl conflict Midden Oosten escaleert
- Kapper beschoten bij gewapende beroving in barbershop
- Reactie op: Uitstel is geen overleg maar sabotage van de rechtsstaat!
- Suriname en Nederland maken werkafspraken na eerste overleg Bouva en Berendsen
- Zonnig weer met kans op verspreide buien
- Cuba kampt met water- en energiecrisis; Rusland start olietransport
- Boek over oorsprong schaafijs gepresenteerd in Tori Oso
- Vrachtkosten stijgen: extra toeslagen raken Surinaamse exportsectoren