Hellings en Gentle na buitenfunctiestelling geschorst
President Chan Santokhi heeft de resolutie voor schorsing van de hoofdinspecteurs Raoul Hellings en Sergio Gentle op voordracht van de minister van Justitie en Politie getekend. De schorsing gaat per maandag 15 augustus in. Beide functionarissen worden ernstig plichtsverzuim verweten. Er bestaat een redelijk vermoeden dat zij zich hieraan schuldig hebben gemaakt staat in een persbericht van de Communicatiedienst Suriname.
De functionarissen hebben geen gehoor gegeven aan de oproep van de commissaris van politie, Omar Terborg, om zich op dinsdag 19 juli 2022 aan te melden. Beide heren zijn vanaf maandag 18 juli tot en met 1 augustus 2022 zonder opgave van reden niet in dienst verschenen, waardoor ze niet beschikbaar waren voor het bevoegd gezag, hetgeen betekent dat zij onwettig afwezig zijn geweest van dienst, terwijl er op een of meerdere dagen steeds is gebleken dat zij hebben deelgenomen aan de gehouden protestacties in het centrum van Paramaribo.
Verder hebben de twee inspecteurs gedurende die periode op verschillende tijdstippen oneigenlijk gebruik gemaakt van onder hun beheer vallende dienstvoertuigen ten behoeve van zichzelf en een of meer anderen, tijdens en na de protestacties. Voorts hebben zij vanaf vrijdag 15 juli tot en met heden op social media door middel van videobeelden en op foto’s gelijkende flyers en of bekendmakingen de samenleving opgeroepen te protesteren tegen het legitieme gezag en hierdoor de samenleving opgezet tot ongehoorzaamheid tegenover het wettig gezag van het land.
Ook hebben zij, zonder vergunning, als leiders bij de protestacties gefungeerd, terwijl daardoor de openbare orde en veiligheid ernstig is verstoord en de bescherming van personen en goederen niet kon worden gegarandeerd met dien verstaande dat de staatsveiligheid in gevaar werd gebracht. Daarnaast bestaat er een redelijk vermoeden dat betrokkenen met hun gedragingen en handelingen in strijd hebben gehandeld met de ambtsinstructies, met name de eed of belofte welke door hen bij aanvaarding van het ambt van ambtenaar van politie, ex artikel 2 van de Instructie Ambtenaren van Politie, is afgelegd, het zich niet kwijten van de politie taak, ex artikel 5 Politiehandvest, door zelfstandig en met behulp van anderen het verstoren van de openbare orde en veiligheid en het verder als ambtenaar van politie afbreuk doen aan de waardigheid van het ambt van politie, alsook het aanzien van de politie te hebben geschaad.
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe lichting groepscommandanten klaar voor inzet binnen Nationaal Leger
- Vrouw kapt 15-jarig meisje met houwer tijdens familieruzie
- Suriname schittert tijdens North ISH Open 2025 IPSC Level 3
- Bewoner neergeschoten bij gewelddadige woningoverval Plamuurmesstraat
- Jamaica in hoogste staat van paraatheid, doden al in Haïti
- Bouva: Staatsbezoek koning moet leiden tot tastbare economische resultaten
- De natie is geen etnische groep, maar een collectief gevoel van verbondenheid
- Nieuwe sport- en educatiehub voor jongeren in Reeberg geopend
- Joerawan blij met vonnis SBB-zaak; Ravenberg kondigt hoger beroep aan
- Zon dominant in grote delen van het land
- Venezuela veroordeelt ‘militaire provocatie’ door CIA en Trinidad; waarschuwing voor escalatie
- Column: Harmonie en verbondenheid in een wereld vol tegenspoed
- Overheid zet meer zwaar materieel in vuilnisbrand Charlesburg
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 895
- Grote belangstelling voor Chinese automerken op DSB Bigi Yari Autobeurs
- Militair aangehouden bij poging om drugs cel in te smokkelen
- Categorie 4 orkaan Melissa: Jamaica bereidt zich voor op ramp
- Politiebericht over man overlijdt na zware mishandeling
- Antony Loswijk meldt zich bij politie in zaak drive-by shooting Emielaan
- Pride Walk: Je hoeft ons niet te accepteren, maar respecteer ons wel
- Caribische bisschoppen waarschuwen voor militaire spanningen in de regio
- Hoe verder in de rechtszaak Hoefdraad?
- Somohardjo vraagt spoedoverleg met Rekenkamer en GBB over gronduitgifte
- Warme zondag en overwegend droog
- VS en China proberen escalatie handelsoorlog te voorkomen
- Srefidensi Telethon van start: eerste SRD 10.000 in half uur opgehaald
- ASFA waarschuwt voor ‘resource curse’ door versnipperd local content-beleid