VHP: Niet laten misleiden door Organic Movement
Aan Premier Rutte, die binnenkort een officieel werkbezoek brengt aan Suriname, wordt gevraagd om Suriname op het matje te roepen over schending van mensenrechten. Een kopie van voornoemde brief is ook verzonden aan de directeur van Amnesty International, de Tweede Kamercommissie en de Nederlandse Ambassade.
Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie heeft op 2 augustus jongstleden in De Nationale Assemblee meegedeeld dat twee politieofficieren zich schuldig hebben gemaakt aan een aantal handelingen die in strijd is met de ambtseed, Politie Handvest en het Wetboek van Strafrecht. Op basis van redelijk vermoeden van ernstige strafbaarheid zijn ze door de korpschef buiten functie gesteld.
Volgens de minister zou zonder buitenfunctiestelling van 2 de politiemannen het onderzoek belemmerd dan wel beïnvloed worden naar oordeel van de korpschef. Het niet nemen van maatregelen tegen betrokkenen zou dit leiden tot aantasten van het gezag van de korpsleiding en het stimuleren van anarchie binnen het korps. Corrigerend optreden is daarom van enorm belang.
De VHP vindt haar grondslag voornamelijk in het feit dat te allen tijde op verschillende niveaus de confrontatie met een grote verscheidenheid aan vragen en uitdagingen m.b.t. Buitenlandse politiekvoering en Internationale Zaken, dat daarop alert en zinnig dient te worden gereageerd. Het kan niet genoeg benadrukt worden dat de VHP staat voor een parlementaire democratische rechtsstaat, met scheiding van de drie machten. Een sterke rechtsstaat is in het belang van iedereen, omdat het alle burgers in gelijke mate moet beschermen. Niemand staat boven de wet.
Tegen deze achtergrond en in het belang van de handhaving van de rechtsorde, is het in buitenfunctie stellen van politieofficieren die oneigenlijke handelingen zouden hebben gepleegd op zijn plaats. De rechtsstaat moet worden bewaakt, we zullen op geen enkele wijze anarchie tolereren. Daar dit een nationale kwestie betreft, dienen er nationale oplossingen te worden aangedragen. Aan de president die bereid was om in dialoog te gaan met de Organic Movement, werd medegedeeld dat daar geen behoefte aan was. Aan een coalitiepartner die bereid was te bemiddelen, werd medegedeeld dat er geen behoefte was aan een bemiddelingspoging.
Vandaag
-
15:29
Suriname en Guyana versterken samenwerking op meerdere fronten
-
14:27
Suriname wil op COP30 zich inzetten op olie-inkomsten én klimaatfinanciering
-
12:25
Brand! Een verlammend fenomeen
-
10:23
Ontslagen Newmont-arbeiders kloppen aan bij DNA
-
08:21
Antoine Elias leidt raad MMC; uitdagingen groot
-
06:26
Ruim 2.400 aanwezigen bij opening congres Jehovah’s Getuigen
-
04:34
Vrijwel droog en warm met slechts kans op locale bui
-
02:45
Cuba: Miljoenen zonder stroom door vijfde stroomstoring in minder dan een jaar
-
01:29
President in Nickerie voor 3-daags werkbezoek
-
00:37
Een veerdienst die hapert, een regering die moet kiezen
-
00:00
Visserijsector: Nog altijd geen duidelijkheid; illegale Guyanese visserij blijft probleem
Gisteren
- Strijd tegen wildlife crime: jachtopzieners krijgen gespecialiseerde training van VS
- Minister Gopal over schooltassenproject: Elk kind naar school
- De kracht van positief denken
- Kindje verdronken in privé zwembad
- DSB schenkt transportcouveuse aan MMC Nickerie
- NOB jaarrekening 2021: SRD 27,9 miljoen winst en eerste toepassing IFRS
- Een plaquette en de rechtsstaat: symboliek of schending?
- Regering en bedrijfsleven bundelen krachten voor versnelde economische ontwikkeling
- President Simons ontvangt nazaat profeet Mohammed
- Warm en droog weer
- Nieuwe RvC moet Luchthavenbeheer toekomstbestendig maken
- Bolsonaro veroordeeld tot 27 jaar cel: Historisch vonnis tegen oud-president Brazilië
- Column: Corruptie bestrijden: van loze belofte naar echte controle
- Gewapende roofoverval bij reisbureau: grote sommen in valuta buitgemaakt
- Simons–Ali-top in Nickerie: brug, vis en grenzen op het scherp van de snede
Eergisteren
- Rotary schenkt autoclaaf aan ’s Lands Hospitaal: veiligere bevallingen en lagere infectierisico’s
- Dodelijke aanrijding op Zwartenhovenbrugstraat
- Oud-DNA-voorzitter Marijke Djwalapersad overleden
- Hoe verder met onze infrastructuur?
- Surinaamse dammers nemen deel aan Miami Open
- Amerikaanse economie vertraagt, maar India blijft motor van wereldgroei
- Pick-up met brandstoftanks slaat over de kop; woning verwoest Weg naar Atjoni
- Open brief aan president over bouw brug Corantijnrivier
- Gewapende overval op BBS’er: verdachten voortvluchtig
- Commentaar op het ambt Chief of Staff
- Zonnepark Nieuw Aurora brengt elektriciteit naar tien dorpen Boven-Suriname
- Zonnig weer met temperatuur oplopend tot 35 °C
- IMF: Suriname in cruciale ontwikkelingsfase; biedt brede ondersteuning
- Column: Gepast antwoord
- Werknemers Surzwam zonder loon; president-commissaris weerspreekt beschuldigingen