A20: Wat moet vaderschap betekenen?
Naar analogie van het verhaal van Sanora zal onze vraag moeten zijn: “wat zou een vader moeten betekenen voor een kind, een gezin, een gemeenschap of zelfs een gehele natie?”. Overigens praten wij in Suriname veel over vaderschap op elk niveau. De districtscommissarissen worden burgervader genoemd. De president wordt vader des lands genoemd, de voorganger van een kerk wordt ook vaker aangesproken als geestelijke vader, zo kunnen wij het rijtje aanvullen.
- Een vader geeft leiding, in het bijzonder ten tijde van crisis zoals Sanora haar vader ervoor gezorgd heeft dat het gezin samen door de moeilijke fase kon werken naar verbetering.
- Een vader werkt verbindend : Om je verbonden te voelen zal een mate van empathie of invoelend vermogen aanwezig moeten zijn. Je zal je één moeten voelen met je kind, je omgeving, je medewerkers of zelfs je land.
- Een vader vergeeft. Een vader zal moeten vergeven om ervoor te zorgen dat kinderen niet verbitterd worden of blijven.
- Een vader beïnvloed, brengt het gezin tot rust. Zorgt dat het gezin in evenwicht blijft en dat kinderen kunnen groeien om steeds een betere versie te worden van zichzelf.
- Een vader zorgt ervoor dat het gezin ten tijde van crisis samen uit de crisis kan groeien.
- Een Vader sticht, geeft richting aan kinderen en zijn omgeving.
- Een vader geeft een veilig gevoel en zorgt ervoor dat de kinderen weten dat hij van ze houdt.
- Een vader toont ook gestrengheid en waar nodig treedt hij corrigerend op, zodanig dat het kind of de ander zich niet afgestoten voelt.
Wij kunnen zo met de lijst doorgaan. Op deze Vaderdag kunnen wij als mannen het bovenstaande lijstje als spiegel voorhouden en waar nodig werken naar verbetering. De gemeenschap zal ook bijzondere waardering moeten tonen voor mannen die zich beijveren om een goede vader te zijn, want dat is juist de essentie van Vaderdag. Wij weten immers dat vaderschap heel veel inspanning vereist en alleen haalbaar is als je werkt aan jezelf als persoon.
Wij van A20 vragen aan alle mannen om de rol van vaderschap te vervullen, ons land heeft vaders nodig. In het bijzonder richten wij ons ook op mannen in de positie van leiderschap om meer vader te zijn dan slechts een manspersoon in een leidende positie. Trouwens volgens het verhaal van Sanora zou elke vader een leider moeten zijn. Waar vaderschap ontbreekt kan er wanorde, onrust, bitterheid etc. zijn.
Vandaag
-
08:48
Voortvluchtige verdachte dood aangetroffen na geweldsincident met ex-partner
-
06:53
OM in hoger beroep tegen vonnis vrijspraak Van den Bergh
-
04:55
Onweer en nog wat laatste regenbuien
-
02:57
Santokhi sluit regeerperiode af met onderscheidingen
-
00:59
Column: Kort door de bocht
-
00:01
Door modder en manpira’s voor de mangroves van Bigi Pan
Gisteren
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
- Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
- Gezin gekneveld bij brute overval
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Eergisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden