Sampie: Er wordt poppenkast gespeeld met jeugdbeleid
Assembleelid Edgar Sampie (ABOP) heeft zijn verontwaardiging over het jeugdbeleid niet onder stoelen of banken gestoken tijdens de begrotingsbehandeling. Hij heeft diverse malen gevraagd naar de positie van het Nationaal Jeugd Parlement (NJP) en het jeugdbeleid. Indien het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken niet in staat is invulling te geven aan het jeugdbeleid, moet dit rechtstreeks vallen onder het Kabinet van de President of dat van de Vicepresident. Hij vindt er poppenkast gespeeld wordt met het jeugdbeleid. De SRD 3.5 miljoen is absoluut niet toereikend en moet gebracht worden naar SRD 8 miljoen.
Het NJP heeft glorietijden gekend, waarbij het nut ervan ook is bewezen, voerde Sampie aan. Dit orgaan heeft een aantal goede leiders voortgebracht. Leiders die nu instaat zijn, om hun competenties die zij bij het Jeugdparlement opgedaan hebben, toe te passen. Hij noemde onder andere Dinotha Vorswijk, Melvin Bouva, Miguella Huur, Obed Kanape en zichzelf. Hij vraagt zich af of men bang is voor het instituut.
"Voorzitter, ik heb hier in uw college meerdere keren opgeroepen om duidelijkheid te brengen over de status van het Jeugdparlement, het gehele Jeugdinstituut. Enige wat je hoort is dat het Jeugdparlement demissionair gesteld is, zal het Jeugdparlement die status bekleden tot wij in 2025 de verkiezingen weer ingaan, voorzitter. Wel, als dat het geval is voorzitter, mag ik u nu al zeggen dat alle partijen die deel uitmaken van deze regering, erop gewezen zullen worden bij de verkiezingen", betoogde Sampie.
Omdat de jeugd het gevoel krijgt dat de regering haar niet serieus neemt en niet instaat is een goed en gedegen jeugdbeleid te ontwikkelen? "Hoelang nog voorzitter, hoelang moet de jeugd nog wachten op publicatie van het resultaat van het onderzoek, welke gaande is bij het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken?", wilde Sampie weten.
Hij concludeerde dat het bedrag van slechts SRD 3.500.000 dat begroot is voor de instandhouding en verdere uitbouw van het Nationaal Jeugd Instituut, tekenend is voor de opvatting van de regering over het jeugdbeleid. "Je kan bijna zeggen dat men poppenkast speelt voorzitter, maar dit kan niet". Hij pleitte ervoor dat dit bedrag opgevoerd wordt naar SRD 8 miljoen. Het gebouw van Jeugdzaken op Sosis, dat in weer en wind staat af te bouwen, zodat alle onderdelen van het Nationaal Jeugd Instituut onder één dak gebracht worden. Laat de regering investeren in het organiseren van jeugdcongressen, zodat de jongeren, zoals in het verleden, hun problemen kenbaar maken aan het NJP, dat t. die deze vervolgens vertaald naar de regering in concreet beleid.
President Chan Santokhi maakt zich op voor het voorzitterschap van de Caricom in juli. Sampie voerde aan dat Suriname altijd een voorbeeld was als het ging om jeugdbeleid. "Hoe gaat de president straks antwoord geven bij de Caricom als de vraag gesteld wordt hoe het staat met het Nationaal Jeugd Instituut. Hoe ga je youth summit organiseren, terwijl jouw jeugdbeleid niet in place is. Wat doen wij met het Jeugdparlement?" Hij gaf een wake up call aan de regering om meer aandacht te besteden aan het jeugdbeleid. De regering komt donderdag aan het woord.
Vandaag
-
12:49
Trump zet bondgenoten onder druk om oliedoorgang te beveiligen
-
10:53
Belangrijke stap in digitale ontwikkeling van Brownsweg
-
08:51
Nieuwe spanningen tussen Guyana en Venezuela over Essequibo
-
06:52
Amendement op initiatiefwet cassatierechtspraak maandag in DNA
-
04:54
Wisselvallig weer met zon, bewolking en verspreide buien
-
02:56
Iran zet olieshock in om Amerikaanse militaire macht te neutraliseren
-
00:58
Toename aangeboren syfilis baart zorgen; Soroptimisten starten bewustwordingscampagne
-
00:00
VES komt met voorstellen voor productiebeleid na overleg met president Simons
Gisteren
- Landbouwsessie versterkt boeren met praktische kennis en teeltadvies
- Woning in vlammen opgegaan aan de Sagittariusstraat
- Agrarische ambitie en behoudt tropisch oerwoud bijten elkaar
- Camerabeelden voor derde keer bekeken in moordzaak Timmermanstraat
- India zoekt veilige doorgang voor vastliggende schepen bij Straat van Hormuz
- Anti-corruptie als verkiezingswapen: tussen democratische zuivering en institutioneel risico (2)
- Trump dreigt Kharg-eiland aan te vallen terwijl Iran strijd opvoert in Golfregio
- Banken verhogen olieprognoses door spanningen in Midden-Oosten
- Autoverhuurder spreekt verdachte tegen in zaak rond doodschieten Karan Chablani
- Wisselvallig weer met bewolking, zon en regen
- Oekraïne vindt nieuwe rol als beschermer van VS en Golfstaten
- Na felle discussies nieuw amendement over organisatie OM
Eergisteren
- Nieuwe lichting ambassadeurs moet internationale positie Suriname versterken
- Rijk aan olie en gas, arm aan welvaart
- Indiase schepen krijgen doorgang na Iraans vertrek uit India
- Twee verdachten vast na diefstal van schapen in Nickerie, heler heengezonden
- Explosies bij al-Quds-dag in Teheran, één dode
- LVV onderzoekt kansen voor pluimveehouderij in Asidonhopo en omgeving
- Sri Lanka repatrieert stoffelijke resten 84 Iraanse matrozen van Amerikaanse aanval
- Geen sterke leider maar sterke instituties
- VS en bondgenoten botsen met Rusland en China bij VN over Iraans nucleair programma
- Regenweer houdt nog aan
- Bureaucratie en falend toezicht brengen Surinaamse landbouwexport bijna tot stilstand
- Column: WIPA plaatst politici boven de wet
- EBS-bond uit scherpe kritiek op toelage van SRD 40.000 voor managers