Mexico: Verslaggevers plannen landelijke protesten
De geplande protesten volgen op de moord op de doorgewinterde journalist Lourdes Maldonado op zondag, zo'n drie jaar nadat ze de kwestie van moorden aan de orde had gesteld met president Andres Manuel Lopez Obrador. Ze had gezegd dat ze voor haar leven vreesde.
Mexico is een van 's werelds gevaarlijkste landen voor verslaggevers, en volgens Artikel 19, een belangenorganisatie, zijn tussen 2000 en 2021 zo'n 145 journalisten vermoord.
Mexicaanse journalistennetwerken stemden voor het organiseren van de bijeenkomsten, die samenvallen met online protestcampagnes. "Het is dringend noodzakelijk dat de staats- en federale autoriteiten aanvallen voorkomen, journalisten beschermen wanneer ze het slachtoffer zijn, en misdaden tegen de pers met de nodige zorgvuldigheid onderzoeken", aldus Artikel 19 in een verklaring.
De moord op Maldonado in de noordelijke grensstad Tijuana, waar ze jarenlang als verslaggever werkte, volgde deze maand op de moorden op twee andere Mexicaanse journalisten.
Lopez Obrador, die is bekritiseerd omdat hij niet meer doet om verslaggevers te beschermen, zei dat zijn regering deze misdaad zou onderzoeken en ophelderen om verdere moorden op journalisten te voorkomen.
Critici zeggen dat Lopez Obrador er niet in is geslaagd de toezeggingen na te komen om geweld te verminderen, diepgewortelde georganiseerde misdaad te bestrijden of straffeloosheid te verminderen. De president zegt dat misdaad en geweld het product zijn van chronische corruptie en ongelijkheid in Mexico.
Vandaag
Gisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in
Eergisteren
- Hoogleraar Moomou: Een gedeelde rivier vraagt om gedeelde verantwoordelijkheid
- Rosina
- Amatmohamed vraagt duidelijkheid over importverbod bestrijdingsmiddelen
- Verdachte brand Henck Arronstraat voorlopig vrij; strafzaak opnieuw aangehouden
- Het examen begint in 2028
- Asabina eist duidelijkheid over massale vissterfte
- OIS eist actie van president Simons na milieuramp in Saramacca
- Verdachte in zaak rond vermiste Braziliaanse voorwaardelijk vrijgelaten
- Quorumproblemen overschaduwen unanieme aanname VN-protocol tegen doodstraf
- Opnieuw zeer warm; Saharastof zorgt voor heiige lucht
- Klimaatverandering versterkt droogterisico’s in Europa door extreme hitte
- Column: De goudsector zonder gezag, de les van Sarakreek
- Starnieuws gouddossier 1: Actie tegen Chinese werknemers Sarakreek slechts deel van thriller