Derde prik voor personen vanaf 40 jaar en risico-groepen
Ook aan personen vanaf 40 jaar wordt de derde prik oftewel boostershot, aangeraden. Gebleken is dat bij deze groep een groot deel onderliggende aandoeningen heeft. Ook gebeurt het dat pas bij besmetting met het coronavirus, dit aan het licht komt. De derde prik geldt voorlopig alleen voor mensen die AstraZeneca hebben genomen. Voor de derde prik kunnen ze wel kiezen tussen AstraZeneca en Moderna.
De boostershot werd eerst aangeraden aan 60 plussers, mensen met een verzwakt immuunsysteem (omdat zij nierdialyse of chemotherapie ondergaan), mensen met een verstoord immuunsysteem (door bepaalde ziektes of gebruik van bepaalde medicijnen). Bij deze groep is volgens onderzoek, het immuunsysteem na twee prikken toch niet sterk genoeg. Een aanval van het virus kan hen fataal worden. Ook aan frontliners die direct met covidpatiënten te maken hebben, wordt een derde prik aangeraden omdat ze onder risicovolle omstandigheden moeten werken. Van de 1.133 coviddoden die tot nu toe gevallen zijn, waren naar schatting 15 volledig gevaccineerd.
“Van de Surinaamse populatie boven de 40 heeft ruim twee derde een aandoening,” heeft arts Javier Asin op de covidpersconferentie uitgelegd. Hij is coördinator van het Nationaal Coördinatie Team (NCT). “Driekwart van die mensen weet niet eens dat ze een onderliggende aandoening heeft. We zouden ten onrechte mensen wegsturen omdat ze denken en zeggen dat ze het niet hebben. Terwijl uiteindelijk blijkt dat ze het wel hebben.”
Asin: “Kijk maar in uw omgeving. Veel mensen zeggen bijvoorbeeld “hij is toch op de intensive care terecht gekomen maar hij heeft niets, niet eens griep.” Dat is een teken dat we onderschatten wat onderliggende aandoeningen zijn.” De boostershot wordt nu dus aangeraden voor iedereen vanaf 40 jaar, dialysepatiënten, mensen met immuunstoornissen en frontliners die dagelijks met covidpatiënten in contact komen, benadrukt Asin.
Vandaag
Gisteren
- Reactie op ''Santokhi's toespraak...zelfverheerlijking'
- "Miljoenen doden door stofstormen wereldwijd"
- NPS draagt Patrick Brunings voor als minister Olie, Gas en Milieu
- 30 verdachten aangehouden na reeks misdrijven: Oproep tot waakzaamheid
- Drs. C. Waterberg verdient erkenning in de strijd tegen malaria
- Afstudeeronderzoek legt voedselveiligheidsproblemen melkveesector bloot
- Nieuwe bezems van gerecycled materiaal!
- Crash Air India: motoren vielen direct na start uit
- Suriname is geen arm land – het is leeggeroofd
- Eerste master Geschiedenis afgeleverd door Faculteit der Humaniora van AdeKUS
- Bewolkte zaterdag met kans op onweersbuien
- Bijna 5.000 doden in Haïti sinds oktober door escalerend bendegeweld
- VS en Suriname starten gezamenlijke medische missie AMISTAD 2025
- Minister Ori: Met opgeheven hoofd vertrek ik
Eergisteren
- Reactie op 'Waarschuwing tegen...pakken'
- Minister Ramadhin erkent partners voor historische malaria-overwinning
- Lula op Trumps tariefdreiging: 'Brazilië accepteert geen druk'
- Zorgsector versterkt met 160 nieuwe professionals
- NPS draagt Diana Pokie en Dirk Currie voor als ministers
- Bejaarde slachtoffer gewelddadige woningoverval: SRD 50.000 buitgemaakt
- Stemrecht op het spel voor miljoenen Indiërs
- Fly All Ways werkt aan oplossing gestrande passagiers Bonaire
- Waarschuwing tegen terugkeer van oude meesters in nieuwe pakken
- Santokhi, Simons en Adhin in overleg ordentelijke machtsoverdracht
- Steeds meer zon met wegtrekkende buien
- Chileense gletsjers lopen verhoogd risico op instorting en aardverschuivingen
- Rechter: OW moet aanbestedingsbesluit project Van ’t Hogerhuysstraat intrekken
- Column: Kabinetsformatie: Competentie of beloningssysteem?
- Slechts drie vrouwen in het nieuwe kabinet!