Somohardjo trots op opening vleeswinkel PL
Op het partijterrein van Perjajah Luhur (PL) was het zaterdag bijzonder druk. Bij de opening van de vleeswinkel van de partij, werd een kg kip voor SRD 45 als introductieprijs verkocht. "Wij gaan het bedrag iets verhogen, want de eerste dag hebben we onder de prijs verkocht, maar wij zullen altijd goedkoper zijn dan elders", zegt partijleider Paul Somohardjo in gesprek met Starnieuws. Naast kippenteelt, is een pilot hydroponicproject uitgevoerd voor het telen van sla. In drie weken tijd kan de sla geoogst worden.
PL wil kleine ondernemers die wensen te beginnen met hydroponics trainen, zodat ze zelf aan de slag kunnen. "Wij willen de mensen stimuleren om in de productie te gaan. Een van onze doelen is het stimuleren van kleinondernemerschap", legt Somohardjo uit. De mensen konden ter plekke waarnemen hoe het telen van sla via dit systeem in een kleine ruimte kan worden gerealiseerd. In dezelfde ruimte worden ook kippen geteeld. "Dit valt goed te combineren," stelt de PL-voorzitter.
Elke week neemt de PL 2.000 kuikens af bij Hilly's Farm. Deze worden ook doorverkocht aan mensen die kippen kweken. Zij kunnen ook wanneer de kippen slachtrijp zijn, deze weer verkopen aan PL. "Wij hebben de mensen afzet gegarandeerd", legt Somohardjo uit. Wat te veel is wordt doorgestuurd naar overige PL-winkels.

Ter plekke worden de kippen gratis geplukt. Per klant worden maximaal drie kippen verkocht om te voorkomen dat een handelaar grote hoeveelheden opkoopt. "Het gaat om bestrijden van armoede en tegengaan van prijsopdrijving", zegt de politicus. Hij benadrukt dat velen het heel moeilijk hebben, daarom heeft de partij besloten om volkswinkels op te zetten.
Zes weken geleden is de partij gestart met het kweken van kippen. Somohardjo glundert met de grote opkomst. "Er mogen slechts tien personen tegelijk binnen in de winkel, want wij moeten de Covid-regels in acht nemen", benadrukt hij. De politicus merkt op dat gezien de drukte er grote behoefte is aan betaalbare kippen. Hij hoopt dat veel meer mensen geïnspireerd raken om te gaan ondernemen.
Vandaag
-
18:46
Suriname op rand van geschiedenis: cruciaal duel tegen Bolivia om WK-droom
-
16:44
Beroependag op Kangoeroe High: leerlingen maken kennis met diverse beroepen
-
14:46
BiZa pakt ‘spookambtenaren’ aan: focus op personeel in buitenland
-
12:50
Schoten gelost op woning na familieruzie
-
10:48
WTO-chef: wereldorde is onherroepelijk veranderd
-
08:51
Suriname benadrukt sterkere samenwerking regio en Afrika
-
06:53
Recensie: Democratische leeservaring
-
04:55
Wisselvallig en overwegend nat weer
-
02:57
Van Pakistan tot Egypte: oorlog met Iran drijft prijzen op in het mondiale Zuiden
-
00:59
Column: Aftellen
-
00:00
Natio op scherp voor play-off om WK-kwalificatie tegen Bolivia
Gisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe
Eergisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid