Haïti: Ariel Henry beëdigd als nieuwe premier
Maar Henry had een politiek conflict met Claude Joseph, de interim-premier van Haïti op het moment van de aanval. Joseph trad maandag af en zei dat de benoeming van Henry de weg vrijmaakt voor verkiezingen in september.
Tijdens een ceremonie in Port-au-Prince riep de nieuwe premier op tot eenheid.
"Een van mijn prioritaire taken zal zijn om de mensen gerust te stellen dat we er alles aan zullen doen om de wet en veiligheid te herstellen", aldus Henry volgens persbureau AFP.
Joseph, die is teruggekeerd naar zijn vroegere rol als minister van Buitenlandse Zaken, voegde zich bij hem bij de ceremonie en waarschuwde voor een zware taak die voor hen lag.
De huldiging vond plaats toen een officiële herdenking begon voor Moïse, die op 7 juli in zijn privéwoning werd vermoord. Zijn vrouw Martine werd ook beschoten. Ze kwam vorige week terug in Haïti na medische behandeling in de VS.
Moïse (53) regeerde sinds 2018 per decreet in Haïti. Voor zijn dood was het land al verwikkeld in politieke en veiligheidscrises, zonder werkend parlement, frequente protesten tegen de regering en een golf van bendegeweld. Veel details van de moordaanslag op de president blijven een mysterie.
De Haïtiaanse politie geeft de schuld aan een groep voornamelijk buitenlandse huursoldaten - 26 Colombianen en twee Haïtiaanse Amerikanen. Minstens 20 zijn aangehouden, drie zijn door de politie gedood en vijf zijn nog voortvluchtig. Christian Emmanuel Sanon, een in Florida gevestigde Haïtiaanse arts, is volgens de Haitiaanse politie het brein achter het complot.
"Alle schuldigen, daders en sponsors moeten worden geïdentificeerd en voor de Haïtiaanse justitie worden gebracht", zei Henry. "Ik hoop dat voorbeeldige en afschrikkende straffen zullen worden uitgesproken. De natie verwacht niet minder van haar leiders", voegde hij eraan toe. "Nooit meer zullen we zo'n tragedie opnieuw moeten beleven."
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 903
- Dronken man bedreigt vrouw met bijl: aangehouden na mishandeling
- 15-jarige met, illegaal opgevoerde bromfiets bij verkeerscontrole aangehouden.
- Visser (54) vermoedelijk verdronken bij monding Coppenamerivier
- Beheerder aangehouden na gewelddadige beroving aan Fredericiweg
- Premier Trinidad en Tobago noemt Caricom onbetrouwbare partner
- Jeugdraad evalueert en gaat voor sterkere jeugdparticipatie in 2026
- Jongeman ontvoerd en mishandeld na conflict over autobetaling
- Historische continuïteit, internationale normen en institutioneel evenwicht
- Advocaat moordverdachte vraagt om contra-expertise
- Zon, bewolking en regen vandaag
- Amerikaanse troepen stoppen opnieuw olietanker voor de kust van Venezuela
- Kerstviering voor senioren in tuin van het presidentieel paleis
- Tien jaar cel geëist tegen stiefvader voor seksueel misbruik en hiv-besmetting
Eergisteren
- Agronomisch debat: landbouw vast in vicieuze cirkel
- Simons: Reparatie in het onderwijs gaat door in 2026
- Pinas: Ondanks beperkingen blijft KPS inzet tonen en vernieuwen
- DSB sluit 2024 af met sterke cijfers, dividend en nieuwe betaalmogelijkheden
- Visser valt overboord tijdens uitzetten visnet en verdwijnt in rivier
- De toekomst is van ons, Surinamers
- Bangladesh in nationale rouw na dood prominente studentenactivist
- Voorzitter Politiebond bekritiseert structurele problemen korps
- Trump sluit oorlog met Venezuela niet uit
- Zon en buien vooral in de middag
- Wetenschappelijk personeel AdeKUS hervat onderwijs en toetsing
- OM wijst college van pg af: ‘Niet nodig en niet passend voor Suriname’
- Veel kritiek in DNA op initiatiefwet Duurzaam Natuurbeheer: terug naar tekentafel