Parmessar: Onderzoek New Surfin niet van de baan
NDP-fractieleider Rabin Parmessar zegt dat de kwestie van het strafrechtelijke onderzoek over de oprichting van New Surfin NV, nog niet van de baan is. De NDP-fractie had gevraagd een strafrechtelijke vervolging in te stellen naar de ministers Armand Achaibersing (Financiën & Planning) en Albert Ramdin (Buitenlandse Zaken, International Business & Internationale Samenwerking). Dit geldt ook voor Sarwankoemar Badjalala, adviseur van de president en Rajen Pahladsingh, register-accountant en benoemd als directeur van New Surfin NV.
De intussen gepensioneerde procureur-generaal, Roy Baidjnath Panday, heeft Parmessar geschreven dat "de geuite verdachtmakingen niet zijn komen vast te staan en geven derhalve geen redenen om het strafrechtelijke onderzoek voort te zetten". De personen hebben volgens het Openbaar Ministerie geen handelingen gepleegd die enige strafrechtelijke verdenkingsgrond opleveren voor strafbare feiten.
De ministers hebben volgens de NDP-fractie verboden handelingen gepleegd als politieke ambtsdragers tezamen met de overige betrokkenen. Er zou in strijd gehandeld zijn met de wettelijke voorschriften en procedures. Er is volgens de NDP-fractie duidelijk sprake van belangenverstrengeling binnen de raad van commissarissen van New Surfin NV. De ministers nemen deel in een privébedrijf, conform de akte van oprichting van New Surfin NV, zonder toestemming van de Raad van Ministers. De ministers zouden met hun handelen de wet- en regelgeving hebben omzeild. Dit typeert de NDP-fractie als malversatie, fraude en overtreden van de Anti-corruptiewet.
Parmessar zei gisteren in De Nationale Assemblee dat er niet te vroeg gejuicht moet worden omdat het Openbaar Ministerie concludeert dat er geen strafbare feiten zijn gepleegd, na onderzoek te hebben verricht. Parmessar merkt op dat niet alle juridische mogelijkheden uitgeput zijn.
Vandaag
Gisteren
- Vijfjarig UNIDO-programma om economie minder afhankelijk te maken van olie en goud
- 250 werkzoekenden starten met vaktrainingen via Leri Fu Feni Wroko
- Illegale chemicaliën onderschept bij controle in Nickerie
- Suriname en Finland verkennen samenwerking op onderwijs en bosbeheer
- Duurzame jaarafsluiting per ministerie
- Diplomatiek paspoort Xaviera Jessurun ingetrokken; verdachte SLM-strafzaak
- Breed overleg op kabinet president moet luchtvaart Suriname structureel versterken
- Jeugdige bromfietser overleden na botsing met aanhangwagen
- Taxirit eindigt bij politiecontrole: bestuurder vast na vlucht passagiers
- Terreur tijdens Chanukah-viering: rouw, heldendom en zorgen over antisemitisme
- India en Suriname versterken samenwerking in traditionele geneeskunde
- Wisselvallig weer met bewolking, zon en regen
- Vader en dochter tijdens vakantie overvallen bij Palmentuin
- OM handhaaft strafeis van negen jaar tegen voormalig DNV-hoofd Danielle Veira
- Column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
- SZF-verzekerden voortaan verlost van bijbetalingen operaties en medicijnen
Eergisteren
- PAHO presenteert routekaart tegen ‘stille moordenaar’ hoge bloeddruk
- IPSC sluit sportjaar af met succesvolle Tanfoglio Exhibition Match
- Overheid scherpt aanpak illegale goudwinning in Brownsberg aan
- Politie-update: Drie gewonden bij gewapende beroving te Teling Pasi
- Vernietiging Brownsberg betekent dood van ecotoerisme
- PMAC vestigt hoofdkantoor in Suriname
- Erkend door de Staat, en dan?
- Vrouwen betrapt op reeks winkeldiefstallen bij supermarkt
- Extreemrechtse José Antonio Kast gekozen tot president Chili
- Bewolkt weer met pittige buien in de middag
- Zestien doden en tientallen gewonden bij schietpartij in Sydney
- Man beschoten bij gewapende roofoverval
- Column: Vreemdelingen, vrienden, brothers & sisters
- Schotenwisseling te Telling Pasie; agent gewond geraakt
- Guyana: een economie die explodeert, terwijl dagelijks leven onbetaalbaar wordt