Column: Ter overdenking
De Surinaamse Voetbal Bond (SVB) heeft onlangs bekendgemaakt dat de competitie voor dit kalenderjaar op 30 april aanvangt. Op die datum wordt een aanvang gemaakt met de competitie voor de Tweede divisie, terwijl de start voor de Eerste divisie (hoofdklasse) vijf dagen later op programma staat. Sinds maart 2020 was contactsport in Suriname verboden, waardoor de voetballers haast een jaar niet hebben kunnen trainen en langer dan een jaar geen wedstrijden hebben gespeeld. De voetballers hebben hun geliefde bezigheid dus langer dan een jaar moeten missen. Voor enkelen was voetballen behalve een hobby, ook een bron van inkomsten. De vraag is in hoeverre deze groep nog animo heeft om te voetballen of intussen is uitgeweken naar een alternatieve inkomstenbron. De tijd zal het leren.
Voor voetballers die bleven hopen op een spoedige hervatting van de voetbalactiviteiten (trainen en wedstrijden) zal het groen licht om te trainen dat eind maart eindelijk werd gegeven, een grote opluchting zijn geweest. Echter betwijfel ik het of het besluit van de bond om de competitie reeds op 30 april op te starten, in goede aarde is gevallen bij spelers, trainers, fysiotherapeuten etc. De fysieke gesteldheid van de voetballers zal na zo een lange periode van inactiviteit behoorlijk onder druk komen te staan, met als gevolg talrijke blessures. Tijdens de kwalificatiewedstrijd van Suriname tegen Cayman Islands hebben we gezien hoe bij de tegenstander de ene speler na de andere uitviel, vanwege fysieke ongemakken. Het is op zijn zachtst uitgedrukt onverantwoord om meteen een competitie af te werken met wedstrijden van negentig minuten.
Ik ben niet tegen hervatting van het voetballen, maar heb mijn twijfels of dit wel de juiste manier is. Ook al zal er maar één ronde worden afgewerkt, dan nog is de belasting te zwaar. Het zou beter zijn om eerst een warming-up toernooi te organiseren waarbij er wedstrijden van tweemaal dertig minuten worden afgewerkt met de mogelijkheid om veel wissels te plegen. Na evaluatie kan dan worden vastgesteld als de spelers al dan niet in staat zullen zijn om wedstrijden van een normale duur af te werken. Zo geef je de spelers geleidelijk aan de gelegenheid om weer te wennen aan de speeltijd van negentig minuten.
De wedstrijden tegen Bermuda en Canada zullen conditioneel iets meer vergen van de professionele voetballers, dus is het wenselijk dat deze spelers na het beëindigen van de competitie bij hun respectieve clubs, naar Suriname afreizen om te acclimatiseren. Ik zie geen meerwaarde in het houden van een trainingskamp in Nederland. De te verwachten omstandigheden tijdens de wedstrijd kunnen in Suriname het best gesimuleerd worden. Je haalt veel meer uit jouw training door voetbal-echt te trainen. Om dat te kunnen bereiken neem je alle te verwachten weerstanden in aanmerking. Dus behalve dat je traint op doelpunten maken, doelpunten voorkomen, omschakelen etc., moet je in dit specifieke geval ook rekening houden met de niet te onderschatten weerstand: het klimaat. Ook gewenning aan de mat (het speelveld) is wenselijk. Beleg het trainingskamp in Suriname en stel de profs alzo in staat om te wennen aan de temperatuur en het speelveld. Voor de bondscoach is het ook goed om te zien wie vanwege de hoge vochtigheidsgraad sneller moe is, dan weet hij hoe hij het maximale uit de spelers kan halen.
Vandaag
-
12:43
Para Farmer Field School stimuleert landbouwondernemerschap
-
10:45
Suriname en VS sluiten jungletraining succesvol af
-
08:47
Wie heeft de macht werkelijk in handen?
-
06:51
Verdachten die na inbraak werden klemgereden door politie veroordeeld
-
04:54
Veel bewolking met kans op wat regen
-
02:56
VS en Venezuela ruilen gevangenen uit
-
00:58
Suriname benadrukt inzet voor duurzame ontwikkeling op VN-top
-
00:01
Opheffen van het Perscentrum is meer dan een logistieke beslissing
Gisteren
- Vijf verdachten staan terecht voor diefstal; één ontsnapt uit cellenhuis
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week (17)
- Voetganger overlijdt na aanrijding aan Kwattaweg
- Lula: Amerikaanse importheffing onaanvaardbare chantage
- Stiefopa veroordeeld voor verkrachting tiener
- Zunder belicht oprichting en samenstelling Herdenkingscomité
- Dode en zwaargewonde Martin Luther Kingweg
- Veroordeelde moet SRD 284.000 betalen aan benadeelden
- Van der San: Verwijt over paniek zaaien onterecht
- Bewolking, maar ook heel warme perioden
- Noersalim: Suriname loopt kans op visexportverbod naar EU
- Misiekaba hekelt 'last-minute benoemingen' door voorganger
- Column: Geen volks- maar partij vertegenwoordigers
- Op de valreep reeks bevorderingen en benoemingen op Justitie en Politie
Eergisteren
- Nieuwe details: Piloot mogelijk oorzaak crash Air India
- Bromfietser beschoten in Leonardo da Vincistraat
- We hebben eigenlijk geen armoedevraagstuk
- Twee aangehouden voor reeks inbraken en bezit drugs
- Regering gaat RVI evalueren; te weinig informatie
- Vastgoedfraude: verdachte stuurde valse documenten via WhatsApp
- Brute overval Calcuttastraat: slachtoffer mishandeld, veel geld en sieraden buitgemaakt
- Territoriaal belastingstelsel voor Suriname
- Er komt absoluut geen kabinet van de 'First Gentleman'
- Pro-Russisch cybernetwerk opgerold
- Onweersbuien in de late nacht
- Staatshoofd Simons: Het pad van verandering is ingeslagen
- Column: Voetbal is ‘Big business’
- Simons pleit voor gezond fiscaal beleid en actieve productie-economie