Guatemala: 'Er is geen voedsel' zegt migrantenkaravaan
Maar liefst 8.000 migranten, waaronder gezinnen met jonge kinderen, zijn sinds vrijdag Guatemala binnengekomen, zeggen de autoriteiten. Ze zijn op de vlucht voor armoede en wetteloosheid in een regio die wordt opgeschrikt door de coronavirus-pandemie en in november te maken had met opeenvolgende orkanen.
"Er is geen voedsel of water, en er zijn duizenden kinderen, zwangere vrouwen, baby's, en ze willen ons niet laten passeren", zei een Hondurees die vastzat bij de blokkade en die zich Pedro noemde.
De Guatemalteekse autoriteiten zeiden zondag laat dat ze sinds vrijdag 1.568 migranten naar huis hebben gestuurd, de overgrote meerderheid naar Honduras. Bijna 100 werden teruggestuurd naar El Salvador.
Een getuige van Reuters zei dat ongeveer 2.000 migranten nog steeds kampeerden op de snelweg bij het dorp Vado Hondo, na een confrontatie met de Guatemalteekse veiligheidstroepen op zondag. Vado Hondo ligt ongeveer 55 km van de grenzen van Honduras en El Salvador.
"We verhongeren", zei een Hondurese moeder, die met haar 15-jarige zoon, haar dochter van 9 en haar 4-jarige nichtje achter de kordon zat. "Alles wat we hebben is water en een paar koekjes," zei de vrouw, die weigerde haar naam te noemen. Ze voegde eraan toe dat zij en andere reizigers een gebedscirkel hadden gevormd toen ze kampeerden.

Hondurezen die deelnemen aan een nieuwe karavaan naar de Verenigde Staten, rusten op een snelweg in Vado Hondo, Guatemala. (Foto: Reuters)
Andere migranten omzeilden de patstelling door de heuvels in te vluchten om door te gaan naar de grens met Mexico, waar de regering politie en troepen van de Nationale Garde heeft ingezet. "We renden de bergen in, omdat ik op reis ben met mijn eenjarige", zei Diany Deras, een andere Hondurese. Bij de Mexicaanse grens met Guatemala was het stil.
"Alles is hier kalm", zei een lid van de Nationale Garde die de leiding had over een grensovergang recht tegenover Tecun Uman, Guatemala, waar karavaanleiders hopen Mexico binnen te komen. Hij zocht anonimiteit omdat hij niet bevoegd was om met de media te spreken. "Ik hoop dat Guatemala ze bedwingt," voegde hij eraan toe.
Vandaag
-
12:50
Schoten gelost op woning na familieruzie
-
10:48
WTO-chef: wereldorde is onherroepelijk veranderd
-
08:51
Suriname benadrukt sterkere samenwerking regio en Afrika
-
06:53
Recensie: Democratische leeservaring
-
04:55
Wisselvallig en overwegend nat weer
-
02:57
Van Pakistan tot Egypte: oorlog met Iran drijft prijzen op in het mondiale Zuiden
-
00:59
Column: Aftellen
-
00:00
Natio op scherp voor play-off om WK-kwalificatie tegen Bolivia
Gisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe
Eergisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid