Regering neemt FAI over met US$ 7 miljoen schuld
Parmila Bissumbhar is benoemd als president-commissaris van het staatsbedrijf Food and Agriculture Industries (FAI). Vicepresident Ronnie Brunswijk heeft op een regeringspersconferentie meegedeeld woensdag dat het bedrijf overgenomen is door de regering voor een symbolisch bedrag. De schuld van bijkans US$ 7 miljoen is ook overgenomen door Suriname, zegt minister Armand Achaibersing van Financiën.
Minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), Parmanand Sewdien heeft na een bezoek aan FAI de raad van commissarissen geïnstalleerd. De overige rvc-leden zijn Anand Ramkisoensingh, Leon Brunings, Yvette Rokadji, Rachel Breeveld en Lucretia Abende. De interim-directeur van de FAI Shiewa Nanhoe, heeft een rehabilitatieplan gepresenteerd. Het streven is erop gericht om binnen vier jaar 2000 medewerkers te hebben en een productiecapaciteit van 50 ton per hectare.
FAI heeft te maken met zware financiële uitdagingen, de beheersing van de Moko-ziekte en het uitbreiden en diversifiëren van haar activiteiten, meldt de Communicatie Dienst Suriname. Het bedrijf heeft de ziekte voor een groot deel onder controle gebracht. Sinds het vertrek van het Belgische managementteam, is er ook een nieuwe exportmarkt aangeboord. In het aflopen jaar zijn er 26 containers bacoven geëxporteerd naar Barbados en getracht wordt nu voet aan de grond te krijgen in Haïti, een land met een markt van 11 miljoen inwoners.
Het doel van het rehabilitatieplan is om in het jaar 2025 het medewerkersbestand te hebben opgevoerd naar 2000 medewerkers alsook een productiecapaciteit van 50 ton per hectare en 2000 ha in productie, waarbij 1 medewerker per ha wordt gerekend. Het interim-management is erin geslaagd de reeds behaalde certificaten te behouden voor Global G.A.P en Rainforest Alliance.
Vandaag
-
08:50
Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
-
06:52
Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
-
04:54
Zon en bewolking met lokale buien
-
02:57
Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
-
00:59
Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
-
00:00
Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur
Gisteren
- Kansenregen zonder resultaat: Robinhood verliest 3–1
- LVV wil jongeren Para vroeg scholen in moderne landbouwtechnieken
- China waarschuwt voor verdeelde wereld en hekelt VS
- Geld en sieraden verdwenen bij politie in strafzaak juwelier
- De stille oorlog
- Colombia staakt wapenaankopen bij VS na kritiek op cocaïnebestrijding
- Man bedreigt partner bij politie: Ik ga haar vermoorden
- Innovatie en technologie in Suzhou en Wuxi: Een Ontdekkingstocht
- Natio en Suriname verdienen een groter publiek
- Overwegend warm en droog weer
- Na Amerikaanse druk draait Trump: TikTok blijft in de VS
- Column: 'Voetbal is net een oorlog'
- VN-top: Klimaat, vrede en ongelijkheid centraal
Eergisteren
- Stichting Gaape Denki biedt jeugd Devisbuiten perspectief
- Een eigen toegankelijke Hoge Raad: breek uit het afhankelijkheidsdenken
- Wereldbank en Suriname versterken samenwerking in cruciale transitieperiode
- Nieuw Koeltechnisch Centrum geopend: Suriname versterkt strijd voor ozonbescherming
- Wereldbank bespreekt lopende programma’s met Natuurlijke Hulpbronnen
- Voorkom martelgang van leraren door digitalisering
- Rijstboeren eisen eerlijke prijs: minister Noersalim belooft snelle actie
- Politie kondigt verkeersmaatregelen aan oefeningen parade/defilé
- Fly All Ways hekelt stilzwijgen NAC na botsing op Zanderij
- Zonnige en hete dag
- VN waarschuwt voor verergerende voedselcrises wereldwijd
- 36 jaar stilstand in decentralisatie: tijd voor een realistische vernieuwing
- Somohardjo wil overtreding Wet op Staatsschuld in DNA bespreken